Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново с Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново с Витара

    След като преди 3-4 години смених Витарата с Диско, все ми е присърце японката най-вече с безгрижността си и евтината експлоатация.
    Повечето ми коли и мотори са били японски бензинови, това ми е втория дизел и отново не успя да ме грабне.
    Преди седмица ми попадна една изключително рядка Витара - без ръжди, за малко пари, с други проблеми, които тепърва ще решавам.
    Понеже 2 джипа и доста мотори ми идват много, Диското отива на пазара, след като подкарам Сузана.
    Засега толкова, имайте търпение, смятам че сериала ще бъде интересен

  • #2
    От: Отново с Витара

    Честито Ванка!
    Подозирам че това ще стане дълга и обсъждана тема.Снимкииииииииии.....
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Отново с Витара

      Честито, но без снимки не се признава!
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • #4
        От: Отново с Витара

        Честито и от мен Иване! Дай да я видим!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Отново с Витара

          Ето обявата, има няколко снимки, говорещи за външния вид http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202963
          Проблемите, които установих до тук:
          Спукана глава, след малко отивам да видя дали ще стане да се завари, охладителната система е пълна с ла*но за спиране на течове, по-скоро за запушване на радиатори. Наложи се да сваля горното казанче на радиатора, за да го отпуша. Днес ще сваля радиатора на парното да видя дали мога да го отворя и него.
          Ск. кутия вие. Най-силно на 1 и 5. Задния мост има луфт. Каретата на предния кардан са за смяна. Има един автоматичен хъб и една капачка. Има ужасно чукане отпред вдясно, шарнир или амортисьор. Клапите на парното не работят добре, вентилатора явно е задръстен с боклуци, т.к. е шумен. Няма една здрава дръжка в купето. Спирачките задържат поне на едното колело.
          Много стана, нали. Глупости, работа за две седмици.
          Сега положителните страни:
          НЯМА РЪЖДА, салона с малки забележки е сравнително запазен, нови гуми на лети джанти(не ми харесват гумите, по-натам ще ги сменям. Стегнато окачване, с малки забележки. Газовия инжекцион работи добре, кожения салон няма скъсано, климатика е пълен комплект, по ел. инсталацията почти няма проблеми.
          Намислил съм и тунинг. Рано е да се хваля, но съм намерил J18A, така и ще сменям задния мост, защо да не и предния и да мина на по-бавните, от 8V, за да носи по-големи гуми - имам 235/70-16. Нямам джанти за тях и бих заменил летите за 16-ки. Разбира се, ще иска и повдигане, но имам струг и ЦО, така че това няма да е проблем.

          Както казах, сериала тепърва започва.

          Коментар


          • #6
            От: Отново с Витара

            Ето малко снимки от телефона, другите са в сервиза на фотоапарата, по-късно ще ги кача.

            Витарата си има собствена флора. Всички кухини на рамата са пълни с тревички и подходяща среда за тях. За радост под пръстта НЯМА РЪЖДА.
            Причината за спуканата глава е същата - радиаторите бяха набити с треви.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-11-04_17-30-25_929.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5690843
            Скъсаната подрама на раздатката, купих здрава.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-11-04_17-30-31_789.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5690844

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-11-05_11-42-34_938.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5690845

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-11-05_11-59-34_913.jpg
Прегледи:1
Размер:255.3 КБ
ID:5690846

            Коментар


            • #7
              От: Отново с Витара

              Доста работа, но ще я подкараш. Важното е, че няма ръжди.
              Хубава колица - дълга, с 1,6 мотор, климатик и кожа. Какво да искаш повече от една витара

              Със здраве да си я направиш и да си я карап! И да ни дъриш в течение.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Отново с Витара

                Е, най-напред честито!
                Гледам, чета и така да се каже, се опитвам да сложа нещата на "кантара".
                До колко малко са парите, до колко още трябва да се вложат, като не смятам времето, защото го правим уж за удоволствие.
                Заначи, като чета отзивите за този мотор, не са много добри.
                Защо не минеш на 8-клапановия. Дали става само със смяна на главата!? Ако ще сменяш едрогабаритни части, може да помислиш и за мотор, като купиш на едро може да ти направят отстъпка.
                Така и така имаш работа по двигател, защо не минеш на карбуратор, и не забравиш за комп. и проблемите, които рано или късно дава и инжекциона? А вероятно, и до колкото те познавам ще караш на газ.
                Ей такива неща ми идват на ум, на първо четене

                Коментар


                • #9
                  От: Отново с Витара

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1220673.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5690856
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1220675.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5690857
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1220679.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5690859
                  Замислил съм и J18, ти ме връщаш в първи клас с 8V и карбуратори разни. Вярно, че карбураторите на моторите ги правя със затворени очи, но мерси, не искам.
                  Двигателя не е проблемен, ако и шофьора не е проблемен. Тази е била служебна, карана е по нивите и никой не е гледал какво прави. Радиатора задръстен, двигателя прегряван няколко пъти и главата цъфнала като майска роза. При мен това няма да се случи. Проблеми с инжекциона тези витари нямат, а тази е оборудвана с газов инжекцион.
                  За парите - вероятно ще ми стъпи на цената на най-евтините, изгнили и умряли дълги витари, а ще е без ръжда и ще знам състоянието на двигателя.
                  Сервизът ми е пълен с проекти, така че освен всичко друго, аз се забавлявам с това.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново с Витара

                    J18 Баленовите ли бяха?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново с Витара

                      Честито Ванка, ама да знаеш, че ще имаш още проблеми. То една кола като е занемарена-всичките и възли се разковават. Ще оправиш това което си описал(което никак не е малко всъщност), и после ще излязат други проблеми.
                      Дано да съм лош пророк, ама...

                      Този радиатор вече е отварян за чистене, оригинално тръбичките не са толкова широки. Някой ги е разширявал, може би с цел да улесни минаването на водата.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново с Витара

                        Разбира се, че ще има и други проблеми, почти пълнолетна е.
                        Но не ми пречи, накрая ще имам добра и сигурна витара на цената на гробница и доста труд(забавление).
                        Нова няма да си купя, а и не ме кефи. Тук все такива сме се събрали, кво се обаждаш
                        Утре идва главата, в понеделник я мятам.
                        Радиатора не беше отварян, но сега не мога да го затворя. Дано радиаторджиите се навият да го направят.
                        J18 е баленовия мотор, слаган и на Sidekick Sport, почти същия е като двулитровия 4цил на Гранда.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново с Витара

                          Съмнява ме да не е бил отварян. Погледни колко е разширен горния край на тръбичките, и виж как е моят:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0054 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5690876

                          Това е след почистването де, ама гледай тръбичките.

                          И защо не можеш да го затвориш, какъв е проблема?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново с Витара

                            Аз като гледам - двата радиатора нямат нищо общо - освен, че ги дават за Витара (може би). Кольовия изглежда по-истински, а на Иван и вътрешността с тръбичките, и закрапването на ваната изглеждат по-нефелни... Явно е еФтин заместител...
                            Ама Иван едва ли ще му се даде и сигурно ще се пробва да го подкара.
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново с Витара

                              Шидере, тя цялата витара менте - правена в Испания
                              Радиатора и е оригиналния, испанско производство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X