Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на LR P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на LR P38

    Здравейте колеги,

    Лятото на 2015 открих хобито си и се запалих по офроуда.
    Имах възможността да карам TLC 70 2.4 бензин на откриването на офроуд сезона и един Самурай 1.3 .. и много ми хареса преживяното.

    В момента ми предлагат LR P38 2.5 DSE окачването е на пружини и амортесьори (въздушното е премахнато преди години)
    Цената е около 5000лв джипа е 1996 година.
    С регистрация е и е обслужен. Предлага ми го познат и имам възможност да го покарам и закарам за оглед в сервиз.
    1: Въпроса ми е какво да гледам и подходящ ли е този вариант за офроуд от любителска гледна точка.
    - Държа да вметна, че попринцип съм педант и вероятно ще го оборудвам с лебедка, крик, въжета, лопата и клетка от вътре на първо четене.
    - Разхода от 12-15 нафта не ме плаши.
    2: Тези двигатели имат ли проблем с охлаждането в гората и като цяло ме интересува да не би да пукат глави често.

    3: Discovery 2.5 до 1997-8 година, не е ли по-добър вариант за офроуд попринцип, чисто информативно ме интересува.
    Утре ще гледам P38-цата.

    Поздрави,
    Николай
    EX: Vitara 1.6 8v / 1995
    Toyota RJ70 2.4 EFI / 1996
    O878 / 588388 - Ник

  • #2
    От: Съвет за покупка на LR P38

    Има голяма ралика в двете - едното е луксозен СУВ, другото е работна кола.
    За офроуд - Диското. Причини много - зарови се в тук в раздела и ще намериш отговори.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на LR P38

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Има голяма ралика в двете - едното е луксозен СУВ, другото е работна кола.
      За офроуд - Диското. Причини много - зарови се в тук в раздела и ще намериш отговори.
      Забравих да спомена, че джипа има някакъв странен проблем със съединителя.
      Според собственика не е за смяна и има още живот в него, но казва, че веднъж го има веднъж го няма.
      Обсъдих това с колега от форума.. каза бяга от тази кола, но не ми спомена защо и какъв точно е проблема?

      Поздрави,
      Ник
      EX: Vitara 1.6 8v / 1995
      Toyota RJ70 2.4 EFI / 1996
      O878 / 588388 - Ник

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на LR P38

        Здравей колега,

        Обяснявам, кратко и ясно.

        За целите за които го искаш и ценовата група, както и конкретния екземпляр. Ти казвам БЯГАЙ.

        За 5к диско читаво можеш да намериш някое архаично 1 за диско 2 никакъв шанс,

        За гората твърдо П38 няма място а направиш ли го да има вече не е П38 с две думи взимай Диско но за тея пари ...... хммммм.

        И сега ще бъда рзпънат но те съветвам за тези пари си търси ФРОНТЕРА.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на LR P38

          У червата си Опел-джия.....
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на LR P38

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            У червата си Опел-джия.....
            Що бе, кое друго за 3000-5000лв ще носи 33" безгружно а ако е вярната фронтера А може и 35 да рискува.

            Дибре гниели, че иое от тези гидини не гние?
            А фронтерата е толкова опел че чак ме е смях, дори и кабелите не са в опелова разцветка.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на LR P38

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              Здравей колега,

              Обяснявам, кратко и ясно.

              За целите за които го искаш и ценовата група, както и конкретния екземпляр. Ти казвам БЯГАЙ.

              За 5к диско читаво можеш да намериш някое архаично 1 за диско 2 никакъв шанс,

              За гората твърдо П38 няма място а направиш ли го да има вече не е П38 с две думи взимай Диско но за тея пари ...... хммммм.

              И сега ще бъда рзпънат но те съветвам за тези пари си търси ФРОНТЕРА.
              Отказах се от P38 като цяло джипа нямаше външен вид, но това не беше проблема.
              Четох доста за п38-ците.. и е тежък и все ми е на акъла: "Колко по-хубав джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор"

              Ще се оглеждам за Диско 1, а колкото до фронтерата.. не е моята кола това.
              Благодаря за мненията.

              Поздрави,
              Ник
              EX: Vitara 1.6 8v / 1995
              Toyota RJ70 2.4 EFI / 1996
              O878 / 588388 - Ник

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на LR P38

                Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                Що бе, кое друго за 3000-5000лв ще носи 33" безгружно а ако е вярната фронтера А може и 35 да рискува.

                Дибре гниели, че иое от тези гидини не гние?
                А фронтерата е толкова опел че чак ме е смях, дори и кабелите не са в опелова разцветка.
                Нищо закупено за 3000-5000 не може да върти 33-35 инчови гуми , иначе да може да ги носи , но само в багажника си
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на LR P38

                  Ще се учудиш къде и кога съм си вкарвал П38-ка, хем и на въздух
                  Няма Рейндж, който да не става за гората - просто зависи от желанието на собственика
                  Това ако обсъждаме п38 изобщо, а не конкретни екземпляри с взета душа.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на LR P38

                    Патрол-3.3 за 5000лв ще е перфектен.Не само може да носи 35-ци ,ное и единствената машина на която мостовете остават здрави дори с тракторки 12-ки.Колега ако имаш възможност елани на гости в Самоков,ние караме всяка неделя из Рила и си направи сам изводите.0898762122-Румен.(стига да не съм на работа,но тогава ще се возиш с някой друг от групата)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на LR P38

                      Има някаква разлика между П38 и Патрол с аграрни гуми... Колкото от Лом до Лондон
                      Ти му кажи за колко пара ще си земе 35-ци и ще се самоубеди бързо колко не е там, дето го пращате
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на LR P38

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Ще се учудиш къде и кога съм си вкарвал П38-ка, хем и на въздух
                        Няма Рейндж, който да не става за гората - просто зависи от желанието на собственика
                        Това ако обсъждаме п38 изобщо, а не конкретни екземпляри с взета душа.
                        +1
                        Ако не те е еня за боята, верно влиза на много места.
                        Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                        0886030780

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на LR P38

                          Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
                          +1
                          Ако не те е еня за боята, верно влиза на много места.
                          Всъщност в 99% от случаите проблемът е с излизането, а не с влизането
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на LR P38

                            Малко и от мен !
                            Купих П38 за 2500 със ясната мисъл че за тея пари ще има капиталовложение . Цените противно на очакванията много приятни казвам какво съм сменил !
                            Предни амортисори на britpart 80лв двата,задни на същата фирма 84лв двата . Биалетки пак на britpart 22лв двете ,семеринги на ръкавите britpart предни 12лв 2 бр ,задни 14лв 2 бр. шарнири на moog за 4те 68лв . Карета на 2та кардана 48лв 4те (тея са от транзит TVC1000 ) . Скъпото е главини и лагери там парите са много стабилни но кеф цена няма.
                            .
                            Искам да подчертая че това са цени за сервизът не за краен клиент.
                            П38цата е мноооооого комфортна дори за годините си кола . Правилно каза manta2005 ако ще я правиш за хард не е оправдано финансово . Много добра и надежна е и относно мнението за фронтерата аз също съм им фен но ще го кажа така !!!! Там където спира лифтната,със кални гуми,ръчни хъбове, и тнт фронтера там П38цата със алтеренки започва- от личен опит казвам . Нямам опит със дискавърито но щом е избран от толкова много хора тук за правилният автомобил значи има защо. Моят избор беше продиктуван от много причини и съображения . Не съжелявам нито за секунда за изборът си . Разходът средно ми е 12литра при пълно пълно за 300км извънградско и 200 градско напрегнато напълних 57 литра не е зле при условие че жал нямам и настъпвам колко може. Едно излизане имам на хард във планина със този джип и никакви проблеми със загряване тааааам разход около 20 но това не може да се калкулира . Проблем има малко по голям ако е автомат пак от опит със другата ми кола със същият мотор позагрява си . Аз пътувам много и комфорта не искам да ми липсва , за хард има по леки и лесно подготвяеми машини. Надявам се да е имало смисъл от толкова писане и да се задържиш във форумът че много му се замира напоследък . Приятна вечер и дано вземеш правилното решение .
                            о897ч87о3о

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на LR P38

                              Да не те разочаровам, но с тези бритпартски части... ще станеш абонат на сервиза.
                              Другият път заглеждай другият рафт с частите
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X