Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средно варио за FX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Средно варио за FX

    Здравейте колеги, колкото и да не ми се вярваше, че някой ден ще си търся средно варио, то ето че се случи. Работата е там, че единственото варио, което имам е 70-200 2.8. Другите ми стъкла са твърдаци, от които съм много доволен, но, има едно но! При заснемане на сватби и балове вариото си е необходимост за бързо реагиране, ама какво варио да е, е голяма чуденка. Ще се снима на закрито предимно, със светкавица SB910. Тялото е Nikon D810, чета, чета ревюта и се чудя между - 24-70 f2.8, 24-120 f4, новият 28-300, 16-35 f4, 17-35 f2.8 в случая светлосилата не е най - важното, дори въобще не е важно. Най - ме блазнят 24-120 и 28-300?
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Средно варио за FX

    Да беше какво да е тяло - както и да е, но за D810 само 24-70. Може и новия с VR, ама е скъп и се намира само нов.
    16-35 е много добър обектив, ама това си е широко варио от всякъде и в много ситуации при снимане на събития ще ти идва къс. Освен това в този фокусен диапазон има 14-24, което е "истинското" варио, когато става дума за това тяло.
    24-120 и 28-300 (особено втория) въобще не ми се коментират - на кратко казано, това са туристически зумове и за сериозна работа да не кажа, че не стават, но са много компромисни.

    П.П. А... и заради още нещо 24-70 - светлосилата. Тя винаги е важна .

    Коментар


    • #3
      От: Средно варио за FX

      най-добре е Nikkor 24-70 2.8 N серията... Tamron имат идентичен модел пак с незнам си какви буквички отзад, на половин цена мисля... но остротата знам, че е по-кофти над 50мм. и е една идея по-бавен фокуса, но определено е добра алтернатива при по-стеснен бюджет. Поне така знам от приятел който ги е тествал и двата на Д750
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • #4
        От: Средно варио за FX

        Да се включа и аз в хора ... 24-70/2.8, за предпочитане новата серия! Истината е жестока.
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #5
          От: Средно варио за FX

          Аз ми беше ясно, че ще е такава, ама викам да си питам . 24-70 старата версия ще заспи. Не ми се наливат толкова пари в новата, не че не е вариант де. А този 28-300 Кен Рокуел много го хвали, едвали не заменял 6 обектива, един от които 24-70. Реално заменя 5 от моите обектива - 85 f1.4, 135 f2DC, 50 f1.4, 70-200 f2.8, 28 f1.8G малко смешно ми се стори, но пък знае ли човек
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #6
            От: Средно варио за FX

            На Д800 28-300 ми е завинтен за постоянно.Универсален е наистина, но с много условности.Зависи какво се търси като краен резултат.Недостатък му е основно светлосилата. Слабичък е в контражура.
            Малко по бавно фокусира в сравнение с 24-70,но това е малко относително.Недостатък е и това, че на голямо фокусно /300/ трябва да се съообразяваш със скоростта,независимо от вр а. Идеално доппълнение към твърдите обективи.

            Коментар


            • #7
              От: Средно варио за FX

              Този 28-300 си е туристически зуум... завинтваш един обектив и тръгваш на екскурзия, просто обектив с компромиси които сам решаваш искаш или не... аз лично ако целя качество определено няма да предпочета голям зуум... не съм му гледал ревюта... но физиката си е физика, не вярвам да са почнали да правят чак такива чудеса все още... просто не виждам такъв обектив как ще е добре на всички дължини за сметка на 24-70 + 70-200... все на някои ще му куца по нещо... което в повечето случаи е острота и най често тя почва да куца над 200-тина мм. като при другите по-голями зуумове (70-300 например), то наистина, че всичко друго се оправя но остротата и бързината като ги няма, си остава туристически зуум, поне за мен
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                От: Средно варио за FX

                Въпроса е според мен в това, човек да си даде точна сметка в кои фокусни разстояния ще му се налага да работи.За сватби/не снимам такива/, поне широко мнение на колеги снимащи такива е, че правилния обектив във всяко едно отношение си е 24-70.
                Вероятно и ще отговаря напълно като диапазон на фокусното разстояние...Казвам така, защото аз на D7100 съм със завинтен почти постоянно като основен обектив 17-55 F2.8, който приравнен е почти около диапазона при FX със завинтен 24-70, и имам представа какво се вижда във визьора и кога...не достигат мм. в горния или долния край.Снимането на сватба с 300мм. може да е само и единствено ако се търси непринуденост на лицата като детайл, защото разстоянията примерно в един ресторант са такива, че на 300мм...не можеш да хванеш нещо кой знае колко повече/говорим, освен самото разстояние и още фактора някой от сватбарите да ти се изпречи пред обектива във важния и точен момент/.
                За това и моето мнение е, че е по-добре да си по-близо в боя дет се вика, а не да разчиташ от единия край на ресторанта да правиш снимки на хората в другия.
                Отделно и по-ниското качество...което хич и не е за пренебрегване....
                Може би...като по-малкото зло 24-120 F4...все пак като фокусно разстояния дава малко повече възможности, но за сметка на по-ниското качество пък...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X