Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Tucson 4WD OFF ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Tucson 4WD OFF ?

    Колеги имам няколко въпроса относно колата. Hyundai Tucson 2.0 CRDI 112hp. Надявам се да ми помогнете понеже колата ми е първа и не съм много наясно с някои неща. Колата се кара само в града, и бутонът 4WD трябва ли да е изключен? т.е. да пише на таблото 4WD OFF ? или само да я натисна при трудни ситуации как точно трябва да процедирам? и другият въпрос съединителят отделя на много ниско нормално ли е ? При ниски обороти на 2 и 3 предавка колата се тресе? Това нормално ли е при дизелите или имам някакъв проблем? Силно се надявам да ми помогнете.
    Последно редактирано от Novman; 08-11-15, 16:39.

  • #2
    От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

    4WD- изключен при нормално каране, включваш при тежки условия- хлъзгав, мокър път.
    Това тресене ми прилича на заминал двумасов маховик, може да се замени с нормален, но комплект съединител+маховик.
    В Хюндай темата съм качил мануал за твоя двигател- D4EA.
    Коя година е колата.

    П.П. И си пиши нормално, не увеличавай шрифта!
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

      Значи при нормално каране винаги да ми бъде изписано на таблото 4WD OFF. Така ли да го разбера? И забравих да кажа,че когато го има това тресене (вибрация) то го прави само на ниски обороти на 2 3 предавка и забелязах,че ми примигва TCS контрола. Колата е от 2004 година, месец Ноември.на 164 хил.Км.
      Иначе долу горе на кви пари ще ми излезе комплекта съединител. Благодаря ти предварително

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

        Не знамз а цената, на моето Санта Фе със същия мотор, но 2002 година, му беше вече сменен.
        На двумасовия май и цената е двумасова.
        Из руските форуми е писано доста по темата, порови там.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

          Като го караш по асфалт на таблото не трябва да свети нищо. Като включиш 4х4 трябва да светне и индикатора за включено 4х4. Това с вибрациите както го описваш - провери тампоните на задния диф. Аз имах подобни дертове като включа 2ра и 3та на ниски обороти и дам газ имах вибрация наподобяваща дрънчащо гърне (ама не баш) и се оказа точно тампон (преден тампон) на заден диф. Снимай да видиме какво свети на таблото. Скоро ли си я купил? Сигурен ли си че е 4х4 тоест виждал ли си кардана? 4х4 off свети ако е откачена буксата на електромагнитната муфа (по спомен). Ако е заминал демпферния маховик ще усещаш отчетливо тряскане щом натиснеш леко съединител. Комплекта струва към 1400-500лв... Звънни ако искаш, че стана дълго за писане.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

            Благодаря ти колега на таблото нищо не ми свети, но нали имам бутон,който включва или изключва 4WD, само не го разбирам това като я карам на асфалт да ми пише ли на таблото 4WD OFF или изобщо не трябва да свети. Иначе да погледнах там си е карденчето. В момента чакам майстора да ми дойде реда и ще видим всичко. Всичко ще споделя тук. Но се надявам това с бутона 4WD да си изясня,че да не развалям нещо без да искам

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

              Като караш на асфалт нищо не трябва да натискаш и нищо не свети. Като натиснеш копчето включваш принудително муфата и тогава светва на таблото 4х4on или 4wd lock или нещо подобно. С натиснато копче производителя твърди че не трябва да се кара с над 30-40км/ч. Също така твърди че копчето се натиска само в спряло положение.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4wd.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5690529
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4wd  .jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5690530
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4wd  eng .jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5690531
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4wd  eng.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5690532

                нещо не се четат добре картинките, ръководството по експлоатация го има свободно в нета, дръпни го и си го чети на спокойствие
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Tucson 4WD OFF ?

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Като караш на асфалт нищо не трябва да натискаш и нищо не свети. Като натиснеш копчето включваш принудително муфата и тогава светва на таблото 4х4on или 4wd lock или нещо подобно. С натиснато копче производителя твърди че не трябва да се кара с над 30-40км/ч. Също така твърди че копчето се натиска само в спряло положение.
                  Тя блокировката трябва да изключи сама над 30-40 км/ч. Поне теоретично де.
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X