Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

    Привет колеги , предстои ми смяна на лагери предна главина на ОФА 2.4 ДБ някой колега знае ли със сигурност дали са точни размерите дадени по горе 45-75-20 и 40-68-19 имам известна несигурност относно размерите предвид несъответствието относно лагер задна главина.
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #32
      От: До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Със същия, на Koyo около 90 лв. мисля, че беше.
      Има колеги които казват че лагера е 90-40-31,5 .....кое е точното и какъв е лагера едноредов съчмен, двуредов или ролков.
      Моля някой знаещ да сподели,питам за ОФА ДБ 98 2,2

      Коментар


      • #33
        От: До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

        Първоначално публикуван от mimo_moi Преглед на мнение
        Има колеги които казват че лагера е 90-40-31,5 .....кое е точното и какъв е лагера едноредов съчмен, двуредов или ролков.
        Моля някой знаещ да сподели,питам за ОФА ДБ 98 2,2
        90-40-30 -лагер семеринг съчмен едноредов
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #34
          От: До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

          значи, с такива размери има само оригинален лагер с цени от 125 до 250 лв. един колега сподели че най близкия размер е 90-40-33 с лека стругарска интервенция и цена под 30 лв ако е съчмен двуредов, за еквивалент за съчмен едноредов ....12,40 лв.

          Коментар


          • #35
            От: До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

            За тези дето не са чели темата за лагерите от началото ги съветвам да си слагат истинският лагер дето се продава със втулката че после да няма постове от сорта- ама то започна да ми тече масло от главината.
            Поздрави!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #36
              От: До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

              Първоначално публикуван от mimo_moi Преглед на мнение
              значи, с такива размери има само оригинален лагер с цени от 125 до 250 лв. един колега сподели че най близкия размер е 90-40-33 с лека стругарска интервенция и цена под 30 лв ако е съчмен двуредов, за еквивалент за съчмен едноредов ....12,40 лв.
              Мястото там е 30мм. и за семеринга споменахме ,работата не е майтап ако се прави нещо трябва много грамотно да е ,та в този ред на мисли, лагера за 125 лв от еврото ше ти свърши работа и ще спести доста проблеми
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #37
                От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                Здравейте,колеги-за висящия лагер да кажа-имах проблем,в смисъл-беше си отишъл лагера,но гумената част си беше добре. С малко мъка свалих и разглобих кардана и намерих за 10 лв. лагер който да ми свърши работа-от един месец я карам така и нямам проблеми,но ако на някои му се налага да смени целия лагер преди малко разбрах,че го има в ASmetal-за 85лв.

                Коментар


                • #38
                  От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                  Първоначално публикуван от Valeri Преглед на мнение
                  Здравейте,колеги-за висящия лагер да кажа-имах проблем,в смисъл-беше си отишъл лагера,но гумената част си беше добре. С малко мъка свалих и разглобих кардана и намерих за 10 лв. лагер който да ми свърши работа-от един месец я карам така и нямам проблеми,но ако на някои му се налага да смени целия лагер преди малко разбрах,че го има в ASmetal-за 85лв.
                  има и по евтино решение, опора с лагер от форд транзит за 35 лева малко се преработва и става неразличима от оригиналната
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                    Номера на оргиналния лагер за задната главина на Фронтера А(97-98г) е 83c381 .
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                      да вляза и аз в темата. снощи се прибирах и изведнъж откъм задно ляво колело почна жестоко да стърже. колкото по усилвам, толкова се засилва стърженето. на моменти изчезва, после пак почва. няма загряване, нищо видимо. чува се откъм колелото и звучи като съборен лагер, но колелото не задържа. ако е лагер намери ли се вече по-евтино решение на проблема?
                      лагера за офа кб спорт същия ли е като на дългата база, и ако не, какъв е номера за къса база спорт. втулката задължително ли се сменя и от къде да търся, ако няма "българско решение на проблема"
                      лагера какъв е ,едноредов съчмен и има ли значение с колко капсуловки е?
                      нещо като този ли е, че имам такъв в наличност(на работа) -http://www.lagerite.com/ceni/13-325/-62308%202RS.html
                      на свободна или с натиснат съединител стърженето не се променя, и по инерция го има демек.
                      Последно редактирано от svi6tovski; 01-02-13, 10:39.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                        да вляза и аз в темата. снощи се прибирах и изведнъж откъм задно ляво колело почна жестоко да стърже. колкото по усилвам, толкова се засилва стърженето. на моменти изчезва, после пак почва. няма загряване, нищо видимо. чува се откъм колелото и звучи като съборен лагер, но колелото не задържа. ако е лагер намери ли се вече по-евтино решение на проблема?
                        лагера за офа кб спорт същия ли е като на дългата база, и ако не, какъв е номера за къса база спорт. втулката задължително ли се сменя и от къде да търся, ако няма "българско решение на проблема"
                        лагера какъв е ,едноредов съчмен и има ли значение с колко капсуловки е?
                        нещо като този ли е, че имам такъв в наличност(на работа) -http://www.lagerite.com/ceni/13-325/-62308%202RS.html
                        на свободна или с натиснат съединител стърженето не се променя, и по инерция го има демек.
                        Да не се е разкачила някоя накладка ? Лагера трябва да е като на дългата база, обикновен лагер няма да стане там в него има семеринг
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                          по горе някой беше писал, че е слагал такъв лагер, нека да каже и за семеринга как е решил въпроса.
                          днеска карах, нищо вече не стърже, а снощи беше ужас. утре ще отворя колелото, и аз се насочвам към наклади или паднала пружина. лагера ако беше толкова зле нямаше да спре да стърже. да не излезе само някой проблем в дифа накрая.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                            Да не се е разкачила някоя накладка ? Лагера трябва да е като на дългата база, обикновен лагер няма да стане там в него има семеринг
                            Колеги,имам отворен диф от фронтера ДБ 98г. и лагера е едноредов съчмен с двустранна капсулация и не виждам никакъв семеринг на него.Семеринга е на ръкава на моста и уплатнява на втулката която фиксира лагера към полуоската.Ако някой има интерес,понеделник мога да снимам подробно и да кача снимките,както и размерите на лагера.
                            П.П. Нямам за цел да предизвиквам спорове,може би годината има значение!
                            Прикачени файлове
                            ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                            Grand Cherokee 2.7
                            GSM 0888148630

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                              здравейте момчета лагера на задния мост на полуоската го смених днес струва 130 лева в магазин олимпия на козлодуй заедно с втулката

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                                забравих да спомена че семеринга е на самия лагер и за нещастие заради теча от семеринга се налага и смяна на лагера

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X