Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRM 125 да или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRM 125 да или не

    колеги мисля да взема хонда 125 и се чудя за някакъв савет да я зема или не кажете за подражката наи вече за частите лесно ли се намират и други така заинтересоващти неща ???
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Honda 125 да или не

    Това е ЦРМ 125 . Като за първи мотор е идеален , мисля че бяха около 22 к.с. тези модели ... може да те излъжа .. Основно за поддръжката на 125 2Т мотор се изисква да го караш с хубаво масло , да му смазваш веригата след всяко каране и да му переш филтъра от време на време . Така моторчето ще изкара дълго време без никакви ремонти . Относно частите - намират се , не се тревожи .
    Виж дали на този му работи atac-a ( ускорителната клапа ) ... след 6500 об. мин. се усеща едно по-грубо ускорение
    [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

    Коментар


    • #3
      До: Honda 125 да или не

      ок мерси колега значи мове да го взема мерси много за отговора ако като го купувам какво да гледам друго освен тази клапа??

      Коментар


      • #4
        До: Honda 125 да или не

        Този въпрос е много сложе. И понеже съм фен на едната марка няма да ти дам точната преценка, но ще ти кажа, че и за двата мотора части лесно ще намериш и въобще с ремонта и консумативите проблеми няма да имаш.
        От тук нататък избора си е твой, който от двата мотора по ти допада като укачване мощност и конфорт него вземи.
        KAWASAKI Let the good times roll

        Коментар


        • #5
          До: Honda 125 да или не

          ок колеги мерси много сигурно ще взема хонда но не съм реши още мерси отново ако някой има мнение да го каже дори и упреци

          Коментар


          • #6
            До: Honda 125 да или не

            най-важното е състоянието на мотора и колко е ровичкано по него (типично за БГ)

            не е лошо да се информираш за цилиндъра в какво състояние е, дали е с никалил или с риза, ако е с риза кофти работа, едно че може да е зле направена друго че ще иска постоянно да я шлайфаш като сменяш бутало което също трябва да е ремонтно а такива по трудно се намират, един вид разправии големи. ако е с никасил работата е елементарна, бутало се намира лесно и лесно се сменя, за 1-2 часа в гаража. провери и състоянието на окачването, обикновенно старите мотори имат проблем с амортисьорите, предните могат да текат а задния ако е изтелъл и не държи иска сериозен ремонт, лагерите по окачването също.

            ако не си се занимавал с мотори по добре вземи със себе си някой който е в час и знае какво да гледа.

            успех
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: Honda 125 да или не

              мерси много колега ако има некой с още мнения да казва че скоро май ще я взема

              Коментар


              • #8
                До: Honda 125 да или не

                а като е с риза лесно ли щте намеря частите ??

                Коментар


                • #9
                  До: Honda 125 да или не

                  Да! Един познат имаше такава, и я взе от човек който му дължеше пари за 300лв оказа се доста добро моторче, за още 200лв купи гуми, пиниони и т.м значи мноо добре се представя в гората, но единственото - е че е слабо, за начинащи е добре ,но за по напреднали ще е скучно защото всеки знае че 125 върви, но с повечко газ, а като му даваш мноо газ грее бързо... освен ако си 50-60 кила и температурата на въздуха е под 15 градуса. Общо взето за 125 е много добро моторче!!!
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #10
                    До: Honda 125 да или не

                    балгодаря ви много колеги мисля да я зимама тази хонда

                    Коментар


                    • #11
                      До: Honda CRM 125 да или не

                      Поствам това съобщение тука , понеже не ми дава да му пратя ЛС ...
                      А ме пита косвено за "проблем" свързан с мотора му . Дано да го види ...
                      Първоначално публикуван от Kpau
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20339

                      Здравей тук пишеш за някакъв atac на този вид мотори и понеже имам такъв и тази зима мислех да го ровя за да отстраня "проблема" с внезапното ускоряване защото неможе да се кара с нормална скорост а само се "ряпа",от теб разбрах че съществува подобно нещо и ако можеш да ми разясниш какво точно е то и как мога да го отстраня.
                      Здрасти ... ами честно да си кажа не съм много технически грамотен ... Аз имам Ямаха 125 , която е с подобен механизъм на ATAC , но се нарича YPVS . Доколкото съм чувал не е много добре за мотора да се отстранява тази клапа , понеже самата тя допринася за пълноценното изгаряне на газовете в ниските ( намаля разхода на гориво ) и по-рязкото издухване на газове във високи .
                      Поне доколкото съм чел е така , но те съветвам да се допиташ до някой друг с повече стаж от мен А самата АТАКА или УПВС , предсавлява ( поне при Ямахата ) клапичка разположена встрани от цилиндъра , управлявана от две жила .... http://youtube.com/watch?v=ukYuCMsCZhg
                      Това е от мен ... Но лично според мене не трябва да се маха тази клапа ... едно , че така конете на мотора се стопяват , и второ , като решиш да го продаваш ... евентуалният купувач няма да му хареса факта , че е без клапа . Много са финни настройките на клапата , доколкото знам и май не трябва да се човъркат ...
                      Поздрави .
                      [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Honda CRM 125 да или не

                        здравейте
                        намерил съм един црм и мисля да го взема как мислите вие 1700 лв му искат но мисля че продавача ще смакне малко от цената >??

                        Коментар


                        • #13
                          До: Honda CRM 125 да или не

                          утре ще ходя да го гледам и ако ми хареса ще се сдобия и аз със ендуро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CRM 125 да или не

                            Добро моторче,карам го година и няма проблеми.HONDA CRM125R .1995
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CRM 125 да или не

                              Honda CRM 125 е 29 кончета
                              Ето ти тук повече инфо ако я купиш:http://www.genuinemotorcycleparts.co...nda/CRM-125-R/
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X