Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Батерии тип 18650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 2 бр. батерии тип 18650

    Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
    Здравейте,
    да използвам темата да попитам
    някои знаели къде могат да се купят гарантирано Качествени батерии 18650
    трябват ми да удържат пиково 5,6 ампера за 5 до 10 секунди без да умрят веднага.


    благодаря
    Аз ползвам Samsung 2200mAh(зелените) x5 вързани последователно във винтоверт. По спесификация производителя ги дава до 1с заряд и 2с разряд(4.4А). Винтоверта смуче при натоварване поне два пъти повече според мен, но върти както въртеше с оригиналният NiMh пакет. Бях ги зареждал(балансирано, извел съм средни точки) пакета в края на лятото след като го сглобих и преди седмица спретнах една топлоизолация на таваните на вилата(~500 винта, картона директно в гредите). Верта не мръдна. В края пакета беше на ~17V(~20% до критичният минимум за елемент на теория)
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #32
      От: 2 бр. батерии тип 18650

      А как ги зареждаш
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: 2 бр. батерии тип 18650

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        А как ги зареждаш
        До сега съм ги зареждал само веднъж - след като сглобих пакета. Иначе смятам със стандартното зарядно(400mA x 5-6 часа) на верта в полеви условия. А веднъж на 5цикъла(с моето ползване това ще рече на 2 год.) балансирано с IMAX B6
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #34
          От: 2 бр. батерии тип 18650

          В пакета вероятно са последователно вързани,така ли ги зареждаш,или ги вадиш и една по една на зарядното.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: 2 бр. батерии тип 18650

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            В пакета вероятно са последователно вързани,така ли ги зареждаш,или ги вадиш и една по една на зарядното.
            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
            ...x5 вързани последователно......Бях зареждал(балансирано, извел съм средни точки) пакета...
            Иначе както казах принципно смятам да ги зареждам стандатно както са навързани последователно(небалансирано). Не мисля, че е фатално ако се зареждат така, а от време на време балансирано. Стандартните зарядни за винтоверти с LiIon батерии зареждат само небалансирано.

            Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
            Здравейте,
            да използвам темата да попитам
            някои знаели къде могат да се купят гарантирано Качествени батерии 18650
            трябват ми да удържат пиково 5,6 ампера за 5 до 10 секунди без да умрят веднага.


            благодаря
            Между другото LiIon 18650 елементи на Самсунг са в три разцветки - сини(2Ач), зелени(2.2Ач) и розови(2.6Ач). Заигравал съм се със сините и зелените. При функция разряд/заряд зарядното отчита разреден/зареден капацитет и за тези дава точно толкова за колкото ги дава производителя +/-5%, което на мен ми говори, че елементите са добри. Както и на практика са се представяли много добре за каквото съм ги ползвал до сега.
            Последно редактирано от imarh; 22-11-15, 19:44.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #36
              От: 2 бр. батерии тип 18650

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Стандартните зарядни за винтоверти с LiIon батерии зареждат само небалансирано.
              Пакетът си има балансиращ чип вътре.

              Коментар


              • #37
                От: 2 бр. батерии тип 18650

                Точно ,даже и по лошо в някои пакети.Последователното няма да ги зарежда коректно ,от там и няма да дадат това на което са способни
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: 2 бр. батерии тип 18650

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Точно ,даже и по лошо в някои пакети.Последователното няма да ги зарежда коректно ,от там и няма да дадат това на което са способни
                  Това се случва, когато вече е налице поне една различна(лоша) клетка. Когато всички елементи са с много близки амортизационни параметри нещата са ок. Точно за това от време на време е добре да се балансира пакетът, хем и да се проверяват елементите в него.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #39
                    От: 2 бр. батерии тип 18650

                    Не си точно прав,дори всички да са нови,наредени последователно заряда никога няма да е еднакъв,и ще се различава драстично,примерно по напрежение.Имам доста опит със подобен принцип на зареждане на 2 бр.12 в.батерии със заряд 28 в.и малко,при мерене единия от към минуса на токоизточника е с волт и нещо по ниско напрежение.На 6-7 елемента един след друг вероятно ще е пак така,незнам какво им е вътрешното съпротивление на литиевойонните все пак.
                    Не ти пречи да ги измериш и споделиш.
                    Намислил съм подобна гимнастика със батерия на винтоверт макита,по принцип батериите на макита са много здрави като срок на експлоатация,в момента скапвам комплек батерии от 2007 г.работи се всеки ден със тях,едната обаче държи със 50% по малко капацитет от другата в комплекта,а са използвани по равно през тези 8 г.
                    Чудя се дали със смяна на кадмиевите със литиевойонни ще държи както оригиналните.Другата причина е цената на 14.4 в.2 ампчасова батерия струва 208 лв.в бг.
                    Последно редактирано от Roninn; 22-11-15, 22:50.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X