Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снегоход Буран

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снегоход Буран

    Привет! Доста се чудих къде да пусна темата си и реших тук, ако съм сгрешил моля модераторите да ме извинят.
    На път съм да закупя снегоход, моторна шейна, както искате го наричайте с марката "Буран", тъй като из интернет пространството намирам оскъдна информация исках да поразпитам тук. Първо да попитам за какво трябва да се оглеждам като отида да гледам, казаха ми, че до последно е работил, но едната бубина дала фира (уж) и липсва вариаторния ремък. Какво дефектира най- често при тези машини? Бубините са му с вариатор (на всяка бубина по един вариатор), проблем ли е ако му сложа бубина без вариатор, та дори и само за пробата?
    Бурана е този модел http://more-lodok.ru/data/stati/buran/14.jpg
    Благодаря за отделеното време, ще се радвам на всякаква полезна информация!

  • #2
    От: Снегоход Буран

    Бобините са лесната част от задачата.

    Липсата на вариаторен ремък звучи като липса на трансмисия.

    Коментар


    • #3
      От: Снегоход Буран

      Абсолютно! Като го гледах по снимки ремъка, сам по себе си е един обикновен трапецовиден ремък, само дето попаднах на следните размери из руските форуми 28х10х1120 , 34,5х14х1120 и 33х14х1120 и не знам кой е правилния размер, но това ще го премеря по шайбите. Въпроса е дали ремъка не е пък някакъв специален, или може просто да го намеря по размер или не може и дали съществуват такива размери из магазините? Благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Снегоход Буран

        Не съм сигурен какво мислиш да правиш с него. Двигателя е двуцилиндров ИЖ ~500см3. Можеш да вземеш ремък от друга шейна (Ski Doo Summit 800 е тествано) за да пробваш предна и задна скорост дали влизат. Ремъка не е специален и носи на различни размери, но влияе на вървежа и оборотите при потегляне. Огледай веригите, че най вероятно са нацепени и скъсани и ще береш ядове докато намериш нови. Виж дали му седи стартера и после слагаш акумулатор под седалката. Пали се като всеки руснак - само след черпане.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Снегоход Буран

          ако ще да е чисто нов от магазина,не ти требва мечка у ремичка..............................

          Коментар


          • #6
            От: Снегоход Буран

            Много благодаря за изчерпателната информация! Главното заради което мисля да го взема е, че е на "далавера", 150 лева, к'во му плащаш, уж нищо Личи си че е пазена шейната, много добър вид има, дърпах въжето, усеща се че мотора има компресия. Скоростния лост превключва, не знам как ще е с ремък, общо взето разбрах какво да гледам като отида на сериозен оглед, защото днес просто наминах и нямах въможност да го гледам обстойно. Другото което ме шашна е кубатурата, мислех че двигателя си е чист Юпитер 5, е явно не
            Много благодаря за доброто обяснение, поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Снегоход Буран

              Ако се откажеш аз го искам и давам повече пари.

              Коментар


              • #8
                От: Снегоход Буран

                Гледай, основно веригите. Много са кът, аз имах две такива шейни и до СССР стигнах за вериги. Помисли за харченето, колкото и да си богат и за колкото и малко да я караш, пак ще се шашнеш. Карай я до 10-15см. сняг, или отъпкан, по-дълбоко е фарс и служиш за подигравка. Стартера не ти е най-големия проблем, можеш и без него, гледай "дърпачката" да работи, вътре има палчета ,който се чупят и ги няма никъде. Скоростите са крайно трошливи. Моя съвет е да не си слагаш таралеж в гащите, остави тази свръх-изгодна сделка за някой непросветен. Успех
                Ремъка го имаше в Зебра-Н.Искър

                Коментар


                • #9
                  От: Снегоход Буран

                  Карах такова чудо докато служих. Двигателя е къде 600 кубика според старшия. Имахме драма с окачването на предната ска. Като всичко съветско се оправяше с електрожена след всеки поход. Гореше МНОГО, беше безумно неманеврен, затъваше лесно при ниска скорост и пуФкаФ сняг. Проблема идва от ниския просвет. Тея престилки не им е там мястото, лесно се окопава и остава на тях. Лопатата е задължителна към зип-а. На отъпкано се набираше като бит хомосексуалист. Фара е с чисто естетически функции. Нашия се палеше само с въжето.
                  Моето немеродавно мнение е че това е шейна за широки отворени пространства, сбъркана му е конфигурацията. За нас по удачна би била обратата схема - една верига с две ски..
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снегоход Буран

                    Карах такъв 7г.направо неми се пише.Много търпи на термоз и е крайно неудобна за каране,завива добре само като си прав.Но пък влечка влачи повече от всички западни машини.В сняг,20-30см е по-икономично да се движиш с джипа.Вдигал съм с нея 70км(направо космическа скорост)Пали много лесно,като му пръснеш бензин в карба.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снегоход Буран

                      Руска тухла четворка, не доизпечена.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снегоход Буран

                        Хаха..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снегоход Буран

                          Ето прототипа на Буран - Bombardier Alpine https://www.youtube.com/watch?v=VbDT14p8ChQ https://www.youtube.com/watch?v=oYZlRkkKNyI За нас е идеалната шейна. Не че не съм закъсвал с нея, но след като "усетиш" поведението на този танк, вече нямаш проблеми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снегоход Буран

                            На такова нещо изхвърлихме с кеф двигателя и сложихме китайски четиритактов 13 к.с. Нещата с разхода и надеждността се оправиха, това че си е толуп не.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снегоход Буран

                              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                              Ето прототипа на Буран - Bombardier Alpine https://www.youtube.com/watch?v=VbDT14p8ChQ https://www.youtube.com/watch?v=oYZlRkkKNyI За нас е идеалната шейна. Не че не съм закъсвал с нея, но след като "усетиш" поведението на този танк, вече нямаш проблеми.
                              Много е яка шейната със закантващите ски:И аз имах подобна за 4-ма беше много балансирана и лесна за управление с около 400кг. общо тегло и нощно каране по празните и прясно обработени писти.Адреналина беше обратно-пропорционален на спирачките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шейната.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5740958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шейната2.jpg
Прегледи:2
Размер:64.1 КБ
ID:5740959
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X