Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

    siem, махаш канелката, за да улесниш пълненето. А после как я ползваш? Ако не махаш канелата, пълниш по-бавно, на тънка струя и търпеливо, но после имаш пълноценен съд за пренос и съхранение на течности. Особено ако е комбиниран с някоя гаца от картофи, например... А една мъничка фунийка за пълнене е вече предвидливост, или маниащина, зависи от гледната точка
    Гелчетата... Химията още като ученик ме плашеше и сигур затова сега съм предубеден към всякаквата битова химия. Башка всеки производител си работи по негови рецепти и тя стана сложна. Приемаме, че сме грамотни и опитни хора, и някъде из дисагите си имаме по някоя вместимост със спиртец, чист спиртец. Оттам нататък много въпроси вече имат отговор. За да сме спокойни и за огънчето, до всеки кибрит или запалка нека има по няколко парченца от стара гума, авто/мото или вело.

    Коментар


    • #17
      От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

      А вместо гума, може да вземеш малко кора от бреза! Гори и мокра и суха, не по-лошо от гумата.
      HONDA XL650

      Коментар


      • #18
        От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

        Не знам дали въпросният инструмент се връзва с тема за двойно предназначение но аз определено имам съмнения, че ще излезе в офтопик.
        Дори имам подозрения, че може да се окаже без предназначение
        Някой ползвал ли е такава вилъжица?!?

        Вчера пристигна и не съм "пробвал".
        Може да се окаже нефункционален но пък цифрите от последните снимки радват.



        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          А вашето предложение какво е?
          Нямам такова. Но, ако туристите разчитат на социални мрежи и Ю-туб, по-добре да си намерят друго хоби.

          Коментар


          • #20
            От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Нямам такова. Но, ако туристите разчитат на социални мрежи и Ю-туб, по-добре да си намерят друго хоби.
            Не е така.
            Не става въпрос да разчитат на тях но в мрежата могат да се намерят идеи и съвети до които не би стигнал сам.
            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

              Може би.

              Коментар


              • #22
                От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                Ръчен часовник може да се ползва като компас - слагаш го на длан с 12ч да сочи наляво и се въртиш докато часовата стрелка сочи към слънцето. Посока Юг се пада посредата между 12ч и часовата стрелка в това положение. [в примера от картинката юг се пада където е 2ч] За лятното часово време вадиш един час от това дето показва часовата стрелка.
                [ATTACH=CONFIG]835816[/ATTACH]
                Едно уточнение - този метод работи само ако (!!!) часовника е сверен с местната часова зона!
                Общо взето (лично мнение) - безполезен. В ситуация никога не бих разчитал на него.

                Далеч по-сигурен е метода с "равната сянка" - забива се пръчка в земята. В края на хвърлената сянка поставяме отметка. Изчакваме 20-30 мин, края на сянката е сменил местоположението си - поставяме нова отметка. Прекарваме линия през двете отметки - това е линията "изток - запад", като "изток" е от към втората отметка. От там определяме и "север - юг" .
                Работи и през нощта ако луната дава достатъчно светлина.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:416.6 КБ
ID:5690630

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:416.4 КБ
ID:5690631

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5690632

                - Презерватив поставен в чорап (или друго парче плат) става за носене на вода.

                - "Emergency" одеялата (лъскавите фолиа) или дори парче обикновен найлон са незаменими - стават за направа на подслон, събиране и произвеждане на вода, обличане и затопляне и мн.др.

                Коментар


                • #23
                  От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                  За планинарите - пияници :
                  Грубо разхищение на сила е ако се мъкнат обикновенните купешки алкохолни напитки (водка основно). Дори и след задължителното преливане в пластмасово шише от безалкохолно пак остава един излишен баласт от над 60 % вода...
                  Затова - купува се проверен хранителен спирт (98 градуса), а вода се добавя "на вкус" на мястото на ползване .
                  За по-изтънчените пиянки и дамите може да се носи медицински спирт (60 градусов).
                  И двата варианта успешно се заменят ако има кой да ви даде истински домашен първак (при нас за такъв се смята ако е около 60 градуса ).

                  Въпросните жидкости освен за основното си предназначение - "изтръпване" на ползващия ги, се ползват и за промиване на рани, разтриване на тялото и съответно затопляне, сипани в празна консерва и запалени - за разпалване на огън във влажно или направо дъждовно време.

                  Обобщено - половинка първак или медицински спирт в раницата е от първостепенно значение

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                    За планинарите - пияници :
                    ...

                    Обобщено - половинка първак или медицински спирт в раницата е от първостепенно значение
                    Хаха, грешна адресация. Ша ма извиняваш, ама баш на планинарите /ако и да не са пияници/, това за спирта им е ясно, виж например пост 16, втори абзац Ти обаче си профи и ти се чува думата и щом си казал за презервативите, трябва да споменеш тампони, превръзки и так дале

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                      Разреждането на 60-градусова ракия е углавно престъпление!
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Хаха, грешна адресация. Ша ма извиняваш, ама баш на планинарите /ако и да не са пияници/, това за спирта им е ясно, виж например пост 16, втори абзац Ти обаче си профи и ти се чува думата и щом си казал за презервативите, трябва да споменеш тампони, превръзки и так дале
                        Извинен си .
                        А щом се интересуваш от тампони и превръзки (според контекста - дамски такива).... - определено са много добро кръвоспиращо средство . Специално тампоните пък - перфектни за огнестрелни рани .

                        Аз обаче "профи" определено не съм, проЗд лаик съм си аз , та мисля да се оттегля щом дойдоха тежките спецове... Може пък някоя частушка да пуснат

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Не знам дали въпросният инструмент се връзва с тема за двойно предназначение но аз определено имам съмнения, че ще излезе в офтопик.
                          Дори имам подозрения, че може да се окаже без предназначение
                          Някой ползвал ли е такава вилъжица?!?

                          Вчера пристигна и не съм "пробвал".
                          Може да се окаже нефункционален но пък цифрите от последните снимки радват.

                          Аз имам такава вилъжица. Не знам какви са ти очакванията, но можеш да се нахраниш с нея и да шашнеш компанията около огъня. Ако наистина ти се струва безмислена и нефункционална може да се обадиш да я спазарим.
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            А щом се интересуваш от тампони и превръзки (според контекста - дамски такива).... - определено са много добро кръвоспиращо средство
                            Превръзките (дамските де) стават и за стелки. Тампоните - за разпалка, особенно ако се ползва ферородна запалка или чакмак+кремък (лесно хващат искра)
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              ....И двата варианта успешно се заменят ако има кой да ви даде истински домашен първак (при нас за такъв се смята ако е около 60 градуса )....
                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Разреждането на 60-градусова ракия е углавно престъпление!
                              По нашия край първака изобщо не е 60 градусова ракия, а доста концентриран метилов алкохол, който е доста опасен дори и при разстривки, камо ли да се пие!!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предмети в туризма с възможно двойно приложение.

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                По нашия край първака изобщо не е 60 градусова ракия, а доста концентриран метилов алкохол, който е доста опасен дори и при разстривки, камо ли да се пие!!
                                Позволявам си да отбележа, че това е силно пресилено изказване.
                                пп: естествено имам аргументи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X