Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това не е малък проблем. Както ги няма, така могат да се появят и да те спрат. И винаги имат какво да се захванат даже на чисто нова кола от магазина.

    "изобилие от правила и тоталното им неспазване"...
    Нещо не им се получава - мрънкат-мрънкат и като не им предложиш, ти връщат документите и ти пожелават "Лек път"...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Нещо не им се получава - мрънкат-мрънкат и като не им предложиш, ти връщат документите и ти пожелават "Лек път"...
      То така, ама колко хора имат времето и нервите да се занимават? Той като ти вземе 15 минути и денят ти вече е назад.

      Коментар


      • #33
        От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

        На всесезонните гуми има символите за слънце, дъжд, сняг, икономия на гориво, повишена устойчивост и др. Мисля, че това ще е достатъчно за КАТ-аджиите. Не би било правилно да се за заяждат марка/модел на гума и то кого е купена /одобрен доставчик/. Но са ми казвали за някои държави, че е задължително не само да са зимни през зимата, но и да са 4 еднакви гуми марка/модел и е еднаква степен на износване, товарен, скоростен индекс, размер подходящ за марка/модел автомобил, товарен и скоростен индекс за да минеш преглед.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

          Не виждам защо спорите. 1. Редакцията на текста е безумна, не пише "зимни гуми",а "гуми предназначени за зимни условия". Практически на този критерии могат да отговарят почти всички гуми с размер на грайфера над определен минимум. Според мен,ще има промяна на текста между четенията,или просто се прави нещо "ей така"

          Коментар


          • #35
            От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            Добре е според мен да са задължителни зимните гуми зимата,както и да се забрани карането с гуми със стар DOT.Тоест над 5 годишни.
            Колко онлайн, и не само търговци на гуми, посочват ДОТ-а,преди да ги купиш???А после ми обясняват,че до 3 години били нови...

            Коментар


            • #36
              От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Колко онлайн, и не само търговци на гуми, посочват ДОТ-а,преди да ги купиш???А после ми обясняват,че до 3 години били нови...
              Ако са съхранявани както трябва са нови, ама проблема е че в общия случай не са съхранявани както трябва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                както и да се забрани карането с гуми със стар DOT.Тоест над 5 годишни.
                Това не е добра идея. Едно е 5 годишна Дебица или Кама, друго е Мишлен или БФГ на същите години.
                За изминати километри - също има значение. Стоенето на слънце - също.

                Коментар


                • #38
                  От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                  Прочее, в едната от държавите-членки пътеводна светлина в примерите на нашите мъдри законотворци - Австрия, ВЕЧЕ Е ПРЕМАХНАТО изискването за целодневно и целогодишно светене срещу слънцето с фарове Това го констаНтирах през септември, вкл. изрично питах няколко местни, защо аджеба, не карат на фарове голяма част от колите. Обясниха ми, че в момента се води кампания против изискването за зимни гуми и са на път да го отменят и него. Щото народът масово почнал да кара целогодишно със зимни гуми, от което, гумите естествено, станали много по-опасни през зимата
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    Колко онлайн, и не само търговци на гуми, посочват ДОТ-а,преди да ги купиш???А после ми обясняват,че до 3 години били нови...
                    Аз гледам дота преди монтажа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Това не е добра идея. Едно е 5 годишна Дебица или Кама, друго е Мишлен или БФГ на същите години.
                      За изминати километри - също има значение. Стоенето на слънце - също.
                      Не винаги е така.Мишлена си мишлен,но дори и някои премиум модели само от стоене се втърдяват и губят качествата си.Взимал съм 4 годишен летен Гудиър , който за 10000 км стана на гъз.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ако са съхранявани както трябва са нови, ама проблема е че в общия случай не са съхранявани както трябва.
                        Интересно какво толкова можеш да им объркаш в съхранението на автомобилните гуми. Трябва да са на сянка и при възможно по-постоянна и ниска температура. Обикновен затворен склад върши идеална работа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                          Ламаринен склад тип навес например.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Ламаринен склад тип навес например.
                            Пак става ако няма пряко слънце по гумите.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                              Желателно е и на тъмно...Някога си бях купил японски гуми,та те си бяха опаковани плътно със суперздрав и непрозрачен найлон-но си е все пак някакво оскъпяване.А и за производителите е по-изгодно да си сменяме възможно по-често гумите

                              Коментар


                              • #45
                                От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                                Искам да попитам какво правят с всички които през лятото карат със зимни гуми те също са не по малко опасни.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X