Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR250 1991 Пълна реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

    Първоначално публикуван от TwoStroke Преглед на мнение
    \

    За цифрите ми е малко трудно да говоря

    Доста хора смятат , че щяло да бъде по добре ако си бях взел нов мотор.

    1500 за мотора и от там имам части + пари на майстора който помага със сложните задачи. 4000 лв съм дал за другите неща . Тоест 5500 лв. поне , но пак казвам приблизително е това.
    Поне баща ми ги плати тия 1500лв преди няколко години , другото съм аз.

    Все още имам да оправя резервоарът. Ако някой има идея как да го напрвя да лъсне и да стане като нов , моля да казва . Гледам някакви методи по нета , но не съм много сигурен.
    Също някой ако има обръчи и спици да продава да се обажда ! Имам оферта за 160 на обръч ( някакви италиански ) и по 100лв за комплекта спици. Аз по принцип искам Excel обръчи , та някой ако има да казва.

    Тези две неща останаха

    И не мога да го опиша , но кефа е голям хора. Скъпичко е , но затова и малко по малко. Голям кеф е да търсиш части и да го накачваш малко по малко
    Според мен с едно хубаво шлифоване с качествен полиращ препарат, резервоарът ще е като нов.

    Коментар


    • #17
      От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

      Кефа да познаваш мотора "болтче по болтче" няма равен. Не е за всеки обаче. Хора различни, мнения различни, ти нали си доволен обаче. Страхотно се получава - БРАВО!
      Поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

        Колега с нетърпение чакам завършеният вид на мотора.

        Коментар


        • #19
          От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

          Колеги , мотора го почвам много скоро ! Това лято ще е завършен на 100%

          В момента имам нужда от малко помощ. Ще трява да взема 2 нови капли със спици и да ги наплете някой. Старите ги минах на песакоструйката и нямам идея дали може да се оправят , а и е най добре нови.

          Кажете ако знаете някои да 'плете'спици , независимо къде.

          Като се върна сега към Велинград ще пусна и някоя друга снимка на звяра. Остана ми да намеря и седалка ( оказа се доста трудно за оригиналната )

          Коментар


          • #20
            От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

            Такааа , здравейте отново.

            Мотора е на 99% та завършен. Просто така и не седнах да кача снимки, но ето че дойде и този момент

            Ето снимки на чисто новите капли с чисто новите спици хехе . А хъбовете са пръснати с керамичен лак, уж да не се люпът.


            Коментар


            • #21
              От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

              Изпадна ми цилиндър ама баш като нов от англия за 100 паунда и не се сдържах. Старият си е ок , просто е лепен и ако някой го иска може да му го продам , както и доста други неща имам които са ок като за стари части. Имам 3 предни чисто нови диска които не стават на моя поради някаква незнайна причина, поръчвам уж от за този модел , идва и не пасва на дупките

              Ето го стария :


















              А това са 2 от дисковете:
              1вия е 'ползван'но си е като нов







              2рия си е нов от щатите за 50 долара го взех мамка му.








              Ето пробно с новите капли:

              Последно редактирано от TwoStroke; 26-01-17, 04:27.

              Коментар


              • #22
                От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                И сегаааа почти ама почти готов с лепенки от щатите , нови гуми а у :









                Сменил съм после кормилото със метално черно , че това златното не върви( продава се ) .

                Също оказа се ,че педала на задната спирачка става само ама само от 250 и 500 . Аз съответно бях взел като нова но от 125 и надрах капака на двигатела . Та тоя педал за задна спирачка от 125 е за продам също .


                Ето и малко по добри снимки :






                Най тъпото е ,че видеото което направих за да се чуе първото палене е пълна тъпотия ама какво да се прави.



                А най тъпото е , че предните бели най важни и красиви кори които са на резервуара изчезнаха и не мога да ги намеря. Кожата на седалката съшо трябва да я сменя с оригиналната, но търся вече 2 години и няма бе , или поне качествена реплика. Че тая в момента е от 89та хонда . И така след доооста време , ето го резултатът . Има още някой неща които са досадни , но ще ги набавя.

                И пак казвам ако иска някой части да пише , най вероятно ги имам
                Последно редактирано от TwoStroke; 26-01-17, 04:50.

                Коментар


                • #23
                  От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                  Здравей, може ли малко информация от къде взе обръчите и спиците и кой ти ги плете

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                    Първоначално публикуван от Krasimir.Kostadinov Преглед на мнение
                    Здравей, може ли малко информация от къде взе обръчите и спиците и кой ти ги плете

                    Здрасти , спиците и каплите са от данчо от Стара Загора . Имаше ги в наличност което е изумително и направи най добрата цена. http://e-enduro.com/content/4-about-us

                    А за плетенето ги прави моят съсед който си има гараж и ми направи двигатела от 0лата и още куп неща. 0899150525 Тошко от Велинград. Ако искаш добре свършена свършена работа той е човека.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                      Здрасти, похвално за проекта - много труд ,ама много, евала! И ако помниш ,можеш ли да споделиш реед клапата преди карбуратора от къде я набави и колко?
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                        Здрасти, похвално за проекта - много труд ,ама много, евала! И ако помниш ,можеш ли да споделиш реед клапата преди карбуратора от къде я набави и колко?
                        Здрасти , ами от ebay uk за 35 паунда , но това е единствена която съм виждал да излиза. Чисто нова е води се new old stock. Те тъкмо я листнаха и аз я взех , просто зяпах постоянно за части хаха. Имаче имам карбонови клапи в опаковката които бях взел преди това и сега се продават. Също старата си ми е ок ако ти върши работа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                          Изкара 130 км преход до Огняново . Станал е

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:au9teo.jpg
Прегледи:1
Размер:368.3 КБ
ID:5753094

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2pr791z.jpg
Прегледи:1
Размер:593.9 КБ
ID:5753095

                          Коментар


                          • #28
                            От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                            Здравей да те питам единия диск първия който си снимал и мериш с шублера 6-те отвора заден ли е?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda CR250 1991 Пълна реставрация

                              Здрасти , преден е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X