Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

    Тръбарките и всички които нямат технически преглед и гражданска отговорност да си карат в отделен клас-прототип или на траялните състезания.да се направи отделен клас прототип за тях,отделно класиране,а пък нека трасето да е пак за всички с екстемите!ние по-прости ли сме или имаме повече пари от тях за гражданска отговорност и технически преглед!защо едни да си дават парите само и само да отговарят на тези изисквания,а другите да се скатават и накрая всички карат заедно в един клас и в общо класиране!не е честно!ако това не се промени скоро на българските състезания ще карат само нелегални чужденци,а българските състезатели дори няма да бъдат в публиката!нали все пак сме си в България!или какво ще организираме състезания за чужденците- щото видите ли те са по-напред от нас и техните машини са супер и ние трябва да сме като тях.само че финансите ни не са като техните?тогава кой ще подкрепи българският оффроуд и българските оффроуд ентусиасти?

    Коментар


    • #32
      От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

      Първоначално публикуван от Даниела Стойчева Преглед на мнение
      Тръбарките и всички които нямат технически преглед и гражданска отговорност да си карат в отделен клас-прототип или на траялните състезания.да се направи отделен клас прототип за тях,отделно класиране,а пък нека трасето да е пак за всички с екстемите
      И аз точно това се опитвам да обясня-че няма как сериозно подготвена машина за офроуд да отговаря на изискванията на законите. Даже и тук, в България, където всичко е по-"лабаво". Такива машини са си нужни, и ги има навсякъде, друг е въпросът за вкарването им в отделен клас. Разбира се, че е неравностойно да се състезават тръбарка, която е мислена специално за офроуд, и машина която е в почти фабричния си вид за да е "street legal". По това няма две мнения.

      А относно моята машина и колко може тя(а и аз)-колкото може-толкова. Аз винаги съм се стремял към най-тежките трасета, щото ми е кеф да карам по тях. Ако съм искал класиране-щях да си карам витара в заводски вид, и може би щях да имам някакви по-добри класирания. Ма не ги искам бе, аз искам големите трапове, дълбоките дерета, и стръмните спускания. И затова си карам във възможно най-тежкия клас в който все пак мога да карам.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И аз точно това се опитвам да обясня-че няма как сериозно подготвена машина за офроуд да отговаря на изискванията на законите. Даже и тук, в България, където всичко е по-"лабаво". Такива машини са си нужни, и ги има навсякъде, друг е въпросът за вкарването им в отделен клас. Разбира се, че е неравностойно да се състезават тръбарка, която е мислена специално за офроуд, и машина която е в почти фабричния си вид за да е "street legal". По това няма две мнения.
        Коле или се правиш че не разбираш или буквално е така.
        В този формат се използват модифицирани за целта заводски автомобили, които отговарят на всички закони за движението по пътищата. Особеното при този автомобилен спорт е, че той не се провежда на затворени трасета. Вместо това участниците се състезават от точка до точка, като стартират през равни интервали от време и тяхното състезателно време се измерва чрез междинни контроли. Победител е този, който измине състезателните отсечки за най-кратко време.
        Състезанието е за пилоти които са поставени в еднакви условия за това има и класове.
        Трасето трябва да е едно за всички . Първо стартират по подготвения клас и след това следващия в низходящ ред. Не да се правят хиляда трасета и организатора да се чуди къде да огрее по напред.
        АКО ТОВА НЕ МОЖЕШ ДА РАЗБЕРЕШ ТО ЛОШО.
        Какви подобрени автомобили ,какви марки ,к'ви пет лева. Тези състезания не са за фирми производители на автомобили или на офроуд оборудване. Тук няма професионални пилоти а всички сме частни пилоти (аматьори). Който се изявява като професионалист да си търси поприще във WRC. Тук няма разделение на Хоби и други.
        Автомобилите без редовна регистрация се състезават на специални теасета затворени за общо движение. Това е Траял или на някакъв полигон. Както знаеш и там има разделение на класове.
        Автомобилите задължително трябва да имат средства за безопасност -клетки , пожарогасители, колани, каски за пилотите.
        За това всичко трябва да е регламентирано и да се спазва стриктно от организаторите ,участниците и публиката. Всичко друго е игра с огъня.
        ЯСНО ЛИ Е ВЕЧЕ ? Това е разновидност на автомобилния спорт и си има правила. Или си като онзи незнаен тъпак който ми е пуснал в репутации че Трофито имало майка а аз дали съм бил бащата. Ами не несъм драги ми незнаен смехурко.
        Последно редактирано от banjo; 06-11-15, 11:14.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #34
          От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

          Качвам информация която не видях в темата:

          Konstantin Kirilov
          5 ноември в 16:10

          ВАЖНО !!! Поради успоредно провеждане на друга проява, в хотел Шумен са останали ограничен на брой стаи - стандартни / луксозни и апартаменти по време на периода на състезанието ! Поради този факт, Ние нямаме възможност да гарантираме резервациите на стаите в хотел Шумен ! Желаещите да участват в мероприятието сами ще трябва да правят резервациите си в хотелите в гр. Шумен, като скоро ще публикуваме списък с хотели в целият град ! Извиняваме се за причиненото неудобство !


          IMPORTANT !!! Due to another event using the hotel's accommodation capacity in the same time period of the event, there is a limited number of rooms available for booking - standard / lux and apartments ! Due to this fact, we are unable to guaranty the accommodation of the competitors who which to stay in hotel Shumen. Those who want to race in the event must make their own booking in the hotels in the city of Shumen. Soon we will publish a list with all the hotels in the city of Shumen ! We apologize for the inconvenience !
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #35
            От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

            Още нещо, сякаш никой не разбира, или неще да разбере и да се замисли малко – тези състезания са за “АВТОМОБИЛИ” с повишена проходимост, може да са с променено окачване и др, но са разпознаваеми от всеки като марка и модел, не са за самоделки без никакви документи, застраховки и техн. прегледи. Трасетата за тези състезания изцяло са по републиканската пътна мрежа – било то асфалт или черни горски пътища. Трасетата не са обезопасени, т.е. съществува риска от ПТП.

            Чл. 9. Разрешава се движението на пътно превозно средство по пътищата, ако то отговаря на определените от производителя изисквания за експлоатация, на този правилник и на наредбите по чл. 8, ал. 3 и чл. 36, ал. 3 от Закона за движението по пътищата.

            § 6. По смисъла на този закон:
            1. “Път” е всяка земна площ или съоръжение, предназначени или обикновено използвани за движение на пътни превозни средства или на пешеходци. Към пътищата се приравняват и улиците.


            Представете си каво ще стане с водач на такова МПС – тръбарка, без никакви разрешителни за движение, и то предизвика ПТП с материални щети, или недай си боже да има пострадал или убит.
            Застрахователите и адвокатите на пострадалия ще му предявят регресен иск – персонално към виновника водач на тръбарката и ще са в правото си да го разпилеят от обезщетения, По смисъла на закона дали ще застреляш някой по невнимание или ще го убиеш с нещо като МПС, си еднакво подсъден.
            Та, т.н. ТРЪБАРКИ да са в отделен клас, те нямат право да се движат по републиканската пътна мрежа. За тях се правят затворени и обезопасени трасета, или ако щете траяли. Там те да си карат колкото си искат.
            Нека да не “о@кваме” красивия автомобилен спорт с урудливата практика на участие на обезобразени самоходни машини с неопределена марка.
            Пак наблягам на това, да не забравяме, че тези наши състезания са за “автомобили” с повишена проходимост, разделени в разчични класове, с пълните права да се движат по републиканската пътна мвежа. Траялките нямат място там.

            Коментар


            • #36
              От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

              Дани отговори на всички въпроси ще има след Никулден.Мисля да уважа Киро като карам при калфаите там автомобилите са перфектни .Препоръчвам го и на теб .

              Коментар


              • #37
                От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                Да напомня на желаещите които искат карат на това състезание, че днес изтича първият промоционален пакет за стартови такси! От утре таксите са по-високи, все още имате шанс да хванете "промо пакета". На страницата на състезанието има списък със записалите се до този момент, скоро ще се обновят и заявките които са пуснати тези дни.
                TT-Tuning Team
                АСК Добрич

                Коментар


                • #38
                  От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                  Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                  На страницата на състезанието има списък със записалите се до този момент.
                  А тук ще го видим ли?
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                    ОФициално регистрирани към момента ( 29.10.2015 ) : очаквам обновяване на списъка!

                    1 SHACZI TEAM Майстори SINA | WITTBERGER ALB | AUT TOYOTA LANDCRUISER
                    2 Зверино 4х4 Екстрийм Майстори FRANTSOV | ASOV BG | BG UAZ HUNTER
                    3 Майстори STOYCHEVA | PETROV BG | BG SUZUKI SAMURAI
                    4 KOBROFF Майстори CEPNI | AYAVAZ TR | TR TOYOTA HILUX
                    1 The Kids Калфи DAVIDOV | GEORGIEV BG | BG
                    TT-Tuning Team
                    АСК Добрич

                    Коментар


                    • #40
                      От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                      Дидо , и ние мислим да покараме на Шумен ако оцелеем след Сърбия Трофи , заявка ще пусна като се върнем от състезанието .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                        Дидо, ако баннат и тебе, отиде организацията...! Пази се!
                        Записах се. Живот и здраве, и ако дооправя Патрола, ще караме!
                        Георги Донев, 0889 437 687
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                          Някой ако си търси навигатор да се обажда навреме.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Някой ако си търси навигатор да се обажда навреме.
                            Май аз ще съм без навигатор ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #44
                              От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Май аз ще съм без навигатор ...
                              Голям майтап ще стане. Де го Данчо?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4х4 Шумен 2015 04-06 Декември 2015

                                Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                                Записах се.
                                И кво дириш в детската градина?
                                Я да се вземаш в ръце, че няма дати правя джипките, да знаеш...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X