Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се носи АК

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да се носи АК

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Щото не го държат здраво - нали им прилича на въздушна пушка от панаирджийско стрелбище]
    Именно! Държаха я на сантиметър-два от рамото преди изстрела и това болеше!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      От: Как да се носи АК

      В "Жандармерията" сгъваемият ми АК 5,45 винаги беше с цевата надолу, ако го носех на гръб.
      Имаше изискване при караул, в тъмните часове, да е с разпънат приклад.
      Когато бяхме под строй, автомата се носеше на дясно рамо, и се държеше за ремъка.
      Когато бяхме "на поход" - на гърба, през врата.Винаги цевта надолу, и удряща дясната буза.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #48
        От: Как да се носи АК

        По устав само на плац и парад ,ако те запукат го носиш както ти е удобно по анатомия на торса и ръцете и сигурно и за оръжието и за тебе,това за прикладното.На патрули по мисии се вижда навсякъде как го носят,не е случайно ,а явно от ефективна практика,надолу с дължина на ремъка спрямо ръста,така че дължината да отговаря точно на прикладването ,без големи хлабини ,ремъка е на примка ,но с един клипс към оръжието,през врата и под мишницата,лява - дясна,а при по натренираните и на двете ,щото всичко живо тренира стрелба и с двете позиции и ръце,също и презареждане с една ръка за ситуации по раняване и изтегляне със стрелба от огнева зона,ако боеца е адекватен след прострела. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:341959.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5689038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3851439.jpg
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:5689039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7292197_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5689040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AP_maryland_mall_shooting_5_jt_140125_16x9_9921.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5689041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DanielShaw1-300x238.jpg
Прегледи:1
Размер:16.1 КБ
ID:5689042
        Последно редактирано от faster; 26-10-15, 21:24.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Как да се носи АК

          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
          Когато бяхме "на поход" - на гърба, през врата.Винаги цевта надолу, и удряща дясната буза.
          А приклад да ти млати "дясна буза" дали е по-гот ? Темата тръгна от това, че някой умник е решил, че щом е с дървен / пластмасов несгъваем приклад - значи е "пушка" и с него трябва да се манипулира като с винтовка обр. 1895 г. А дори по-горе коментираната "Манлихера" е карабина и няма никакъв проблем да се носи с цевта надолу, както са правили нашите приятели партизаните, разните горски и полски пъдари. Няма опасност да и боднеш цевта в калта или да млатнеш мушката в някой камък.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Сирия и Руснаците там

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ... Темата тръгна от това, че някой умник е решил, че щом е с дървен / пластмасов несгъваем приклад - значи е "пушка" и с него трябва да се манипулира като с винтовка обр. 1895 г. ....
            Темата тръгна от тебе , а ти продължаваш да си навиваш на пръста лайтмотива за "пушката" , който сам пусна .

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            .... (нали беше бивш "колега" ?) ....
            Цъ ! Не знам защо си останал с такова впечатление . Може би щото съм коментирал нещо за Границата , но аз имам много приятели , познати и роднини , служили по границите , та имам някаква представа

            Що се отнася до това как да се носи АК-то - ами темата е леко безсмислена .

            Като оставим настрани смешката , че с цевта нагоре ше се пълни с вода и "пушката" ше ръждяса , то отговорът на въпроса от темата е най-общо казано : както трябва .

            Ясно е как трябва да се носи по строеви устав - за представителни цели и "строева подготовка" (ако все още я има ).

            Що се отнася до това как да се носи в да го кажем , бойни условия , или изпълнение на тактически задачи ?
            Ами зависи за какъв род войски става въпрос .
            Аз съм химик . Основната ми цел не е да пуцам с Калашника. Освен когато "връгът е заел позиция в посока "Микре- Абланица- и източно" и взвода ми требе да се отбранява като чисто кашишка единица.
            Така че когато си върша работата по "дегазация или дезактивация на Н-ски мотострелкови батальон или Н-ска танкова бригада" , най добре ми е ако Калашника ми е през рамо . С цевта нагоре . Тогава ми пречи най-малко .

            Не е по-различно и примерно при артилеристите или сапьорите . Така че нещата не са еднозначни .

            ПС.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            .... няма никакъв проблем да се носи с цевта надолу, както са правили нашите приятели партизаните, разните горски и полски пъдари. Няма опасност да и боднеш цевта в калта или да млатнеш мушката в някой камък....
            Те затова арабите ги влачат за цевта като овчарска тояга .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-10-15, 21:42.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Как да се носи АК

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              По устав само на плац и парад ....
              Бих добавил и на пост.В ШЗО-то един пост на вътрешния караул беше на вишка и когато мине началник от командир на батальон нагоре ,трябваше да се взема за почест.А в ШЗО-то такива началници дал Господ.

              Коментар


              • #52
                От: Как да се носи АК

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Гагич е стрелял И с Манлихера и смее да твърди, че е в пъти по-точна от АК, за далекобойност изобщо е извън всякакъв коментар. Имаше, дорогой Дядя, и "постави ножа" и "при нозе" и неква команда тип "положи..." дето оставяш какалашката легнала на земята, после "в оръжие" и я взимаш пак, ама ти кат`си бил цял живот "не с пЪртенки, а със зелени чорапки" (имаше такъв лаф тука във форумЪт) или от много "интелигентните войски" © (егати оксиморона !) не си ги забелязал тия "хватки".
                Партенки съм носил двете години като школник и като "фазан", много ми бяха удобни. За зелените чорапи не позна, никога не съм носил. В школата в Симеоново бяха сиви или черни когато бяхме формени на някои занятия. За "интелигентните войски" позна, топограф съм, но това не ми пречеше да се явявам два пъти на изпит по строева. "Постави ножа" е така да се каже подготвителна на "За почест" /е и когато мушкахме по чучелата/ затова не я споменах, а "положи оръжието" няма отношение към темата "Как се НОСИ АК". Служил съм 1971-73 г. да те ориентирам за уставите.
                Благодаря, че си се загрижил за кефа ми, но него го консумирам така да се каже по други поводи и обстановки.
                За точността и далекобойността на Манлихер обр. 1895г. си прав, но то е естествено.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #53
                  От: Как да се носи АК

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  А приклад да ти млати "дясна буза" дали е по-гот ? ...
                  Боголюбе, не споря.Все ми е тая кое ми удря г*зо!
                  Просто така ни бяха заповядали да правим.
                  А като се замисля - на гърди, както германците със шамйзерите през ВСВ май е най-удобно, ако има опасност.Или като модерните солдати от снимките по-горе.
                  А ако няма опасност - най-добре си е да е в ЗиЛ-а, УАЗ-ката, или MRAP-a....
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сирия и Руснаците там

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Темата тръгна от тебе , а ти продължаваш да си навиваш на пръста лайтмотива за "пушката" , който сам пусна .

                    Цъ ! Не знам защо си останал с такова впечатление . Може би щото съм коментирал нещо за Границата , но аз имам много приятели , познати и роднини , служили по границите , та имам някаква представа

                    Що се отнася до това как да се носи АК-то - ами темата е леко безсмислена .

                    Като оставим настрани смешката , че с цевта нагоре ше се пълни с вода и "пушката" ше ръждяса , то отговорът на въпроса от темата е най-общо казано : както трябва .

                    Ясно е как трябва да се носи по строеви устав - за представителни цели и "строева подготовка" (ако все още я има ).

                    Що се отнася до това как да се носи в да го кажем , бойни условия , или изпълнение на тактически задачи ?
                    Ами зависи за какъв род войски става въпрос .
                    Аз съм химик . Основната ми цел не е да пуцам с Калашника. Освен когато "връгът е заел позиция в посока "Микре- Абланица- и източно" и взвода ми требе да се отбранява като чисто кашишка единица.
                    Така че когато си върша работата по "дегазация или дезактивация на Н-ски мотострелкови батальон или Н-ска танкова бригада" , най добре ми е ако Калашника ми е през рамо . С цевта нагоре . Тогава ми пречи най-малко .

                    ....
                    Те затова арабите ги влачат за цевта като овчарска тояга .
                    Ясно. А темата тръгна от заяждане с мен, не съм я аз правил, нито отделял. Пробвай да носиш оръжие при дъжд с цевта нагоре, пък тогава ми разправяй как не се пълни с вода и не ръждясва. Освен ако нямаш никакво намерение да го използваш и си го натъпкал с "ГОИ" или си носиш розово чадърче над него (е, може и "армейско камуфлажно"). Така или иначе, забелязвам, че маститият юрист се е появил на хоризонта, поради което приключвам участието си в тази тема
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да се носи АК

                      Бай Боголюбе, ние като носихме АКМС-а с цевта надолу, защо след излизане в гората(полето) винаги го чистехме и смазвахме, така нали не ръждясва и не се цапа?
                      Поне един път отговори сериозно! Моля!
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да се носи АК

                        Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                        Бих добавил и на пост.В ШЗО-то един пост на вътрешния караул беше на вишка и когато мине началник от командир на батальон нагоре ,трябваше да се взема за почест.А в ШЗО-то такива началници дал Господ.
                        Мислех дa пишa. и пост,a тaм може и дa се огледaш и олaбиш .Товa сa стaри нормaтиви и порядки.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да се носи АК

                          Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                          Бай Боголюбе, ние като носихме АКМС-а с цевта надолу, защо след излизане в гората(полето) винаги го чистехме и смазвахме, така нали не ръждясва и не се цапа?
                          Поне един път отговори сериозно! Моля!
                          По същите причини, поради които сменяш маслото и миеш колата си, дори и да не ходиш да се каляш с нея. Гвардейците по Татово време (имам такива приятели) ги разкатаваха от разглобяване, чистене и смазване на "Симоновките", с които само даваха караул под козирката на входа мавзолея. Ама май не си виждал как ръждясва протрита до сухо цев след три денонощия на дъжд. Жокер - както спирачните дискове на некарана и стояла цяла зима на улицата кола.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да се носи АК

                            Нас ни учеха , че АК-то се носи с цевта нагоре поради съображения за сигурност-така де , нали "празната пушка на сто пъти един път гърми" , та зора беше ако гръмне да направиш дупка в небето , а не в г@зъ на някой твой "колега".Ма знам ли-ВВС. А иначе най-удобно е с цевта надолу.Има и фатка-местиш сумката от уставното положение(отпред , отдясно) на неуставното-на дясната буза(не точно отзад , а леко косо).Обесваш автомата на дясното рамо , като закачаш пълнителя на сумката(поради естеството на калашниковия пълнител , той става като кука)-естествено трябва да прогониш каиша да не е прекалено отпуснат(ще ти изпада от рамото) или да не е прекалено натегнат(тогава АК-то ще ти виси на рамото).При това положение , теглото на автомата става .... нула. Не съм бил на война , ама за наряд това е най-удобния вариант(говорим за 68 парчета без да съм бил ОХР-ония можеха да напишат учебник).Да не говорим , че при тая диспозиция на оръжието то е най-удобно за бързо привеждане в бойно положение,което при наряд си е важно щото не знаеш кога на някой ще му хрумне тъпата идея да убие часовия на северния ГСМ за да вкара вътре цистерна и точи на воля(истински случай от началото на 90-те).

                            ПП.Това:

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            А масовата част от тези с "евро-атлантическите ценности" са и маалко по-грамотни, та дори и да са попаднали поради някакви си причини в армията скоропостижно "си бият камшика" и се реализират доволно добре в нормалния свят. Остават тия дето вярват абсолютно честно в истинността публикувана в "Шок", "телеграф" и "На всеки километър" ...
                            Ще стои ли в армията момче завършило IT техникум и искащо да запише висше задочно, но му се отказва, защото "редника по длъжностна характеристика няма нужда от висше образование" ..?!? Заради едните кирливи 20 дена допълнителен отпуск... А свободните места за "компютърджийте" стоят вече 3 година незаети.
                            от много време ми е на езика , ама не исках да го казвам та да не се засегне някой.То е още един аргумент в подкрепа на наборната армия.И не , не само в родната БА е така.
                            Последно редактирано от ЕМО; 27-10-15, 00:09.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сирия и Руснаците там

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Личи си , че не си бил кашик
                              Разликата е огромна .
                              Иначе , за режисурата си прав .

                              Не съм ВВСар бях . После живота ме запрати в БЕТА та не е като да не знам как се излиза от МТЛБ/БМП/САУ . Господ да ти е на помощ ако от взрив на граната на РПГ или нещо друга ти се деформира някой от люковете или ти заяде ключалката . Както каза на времето Сибирски един път е влязъл в бой вътре в бронирана машина и по безпомощен не се е чувствал .
                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              .
                              Ще стои ли в армията момче завършило IT техникум и искащо да запише висше задочно, но му се отказва, защото "редника по длъжностна характеристика няма нужда от висше образование" ..?!? Заради едните кирливи 20 дена допълнителен отпуск... А свободните места за "компютърджийте" стоят вече 3 година незаети.
                              Ще си стоят още дълги години . На един колега сина му току що завършил информационна сигурност в софийския университет започна работа в голяма фирма с 2 000 лева стартова заплата На друг познат сина му работи тук за немска фирма и твърдата заплата му е 3 500 лева . Та как викаш някой кадърен специалист ще отиде да си къса нервите с разни тъпанари за няма и 1000 лева заплата ?
                              Последно редактирано от sek.1; 27-10-15, 05:08.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да се носи АК

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                от много време ми е на езика , ама не исках да го казвам та да не се засегне някой.То е още един аргумент в подкрепа на наборната армия.И не , не само в родната БА е така.
                                Тоест да възстановим робството!
                                Понеже някой е прост (полковник, генерал) и няма грам понятие как се "гледат" хора, затова трябва със закон да му ги докарат като стадо....да ги прати да косят с ножки тревата. Дори и някой с акъла на Стив Джобс да влезне в казармата - пак за това ще го ползват.
                                Не трябва да се върне наборната армия! Трябва да се изсели всичкият боклук, който все още управлява "наборна" армия.

                                Пример: седят двама финансисти и си сдават секцията - какво е направено, какво има да се направи... Влиза една тиква и: "Вий к'во праЙте тука бе! К'во сте ми се разположили кат' паши? Марш на района (да метат)!" ....
                                След 2 минути пита (щото му трябвала някаква бележка) началника им : "Бе къде ти е финансиста?"
                                -"Ами вие ги пратихте и двамата да метат (района)..." и викаш - да му закараме на тоя още специалисти да ги ползва по "предназначение"

                                П.П.: И да във всички армии имат проблем с намирането на кадри, никъде обаче няма вариант да си с четал на врата! Навсякъде работят с "моркова" - привилегии, допълнителни пари, бачкане на това, за което си станал войник ( а не да те направят текезесар с косата...), камо ли "да се наблегне на строевата" (в смисъл това да е основното занимание). Ама то това са "еврогейски" похвати...
                                Последно редактирано от BulAf; 27-10-15, 05:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X