Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се носи АК

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се носи АК

    Честно казано...никак! Защото да се направи нещо такова трябва да има налице министър и правителство с железни топки и желание за драстични промени (да се разбира - що годе честни и да не им се краде).

    Но вятър да става, скромните ми желания са:
    - да махнат 20-те заплати при пенсиониране;
    - забрана за това пенсионер (бивш военен) да работи в армията;
    - новите курсанти първо да изкарват един 2 годишен договор като кадрови войници и после (ако имат все още желание да работят като офицери) да бъдат пращани за обучение в някой от военните университети в чужбина (и без това са 40 човека максимум випуск). Това - едни 15 години поне подред.;
    -и 'план максимум' - забрана на строевата подготовка и "отдаването на чест". Щом израелската армия не се е продънила без нея, даже напротив- значи е излишна.

    А масовата част от тези с "евро-атлантическите ценности" са и маалко по-грамотни, та дори и да са попаднали поради някакви си причини в армията скоропостижно "си бият камшика" и се реализират доволно добре в нормалния свят. Остават тия дето вярват абсолютно честно в истинността публикувана в "Шок", "телеграф" и "На всеки километър" ...
    Ще стои ли в армията момче завършило IT техникум и искащо да запише висше задочно, но му се отказва, защото "редника по длъжностна характеристика няма нужда от висше образование" ..?!? Заради едните кирливи 20 дена допълнителен отпуск... А свободните места за "компютърджийте" стоят вече 3 година незаети.
    Последно редактирано от BulAf; 26-10-15, 13:38.

    Коментар


    • #17
      От: Как да се носи АК

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      -и 'план максимум' - забрана на строевата подготовка и "отдаването на чест". Щом израелската армия не се е продънила без нея, даже напротив- значи е излишна.
      Нещо и за Бундесвера съм чел преди много години в този смисъл. Бяха тръгнали да правят смесена френско-германска част и се оказали несъвместими "chest puffing, saluting and foot drill a la francaise" с неформалното общуване, което било основно правило в Бундесвера след ВСВ. Германците пък били шашнати от 2-та литра вино дневна дажба на френски войник и май-май се разсъхна работата.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Как да се носи АК

        В строевия устав доколкото си спомням имаше четири "хватки" с АК: На ремък, На гърди, През рамо и За почест. Всичките са с цевта нагоре. В походен строй /да не говорим за бойна обстановка/ всеки го носи както му е удобно. Забележки не съм чул и не съм правил /втората година/. Аз също обичах да го нося с цевта надолу, леко напред, на малко по-дълъг ремък и го придържах, и същевременно си подпирах ръката на него. Хватка "При нозе" за АК няма. Гагич ако е служил с Манлихера....
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: Как да се носи АК

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Хватка "При нозе" за АК няма. Гагич ако е служил с Манлихера....
          Гагич е стрелял И с Манлихера и смее да твърди, че е в пъти по-точна от АК, за далекобойност изобщо е извън всякакъв коментар. Имаше, дорогой Дядя, и "постави ножа" и "при нозе" и неква команда тип "положи..." дето оставяш какалашката легнала на земята, после "в оръжие" и я взимаш пак, ама ти кат`си бил цял живот "не с п-ртенки, а със зелени чорапки" (имаше такъв лаф тука във форумЪт) или от много "интелигентните войски" © (егати оксиморона !) не си ги забелязал тия "хватки".
          Последно редактирано от derhunter; 26-10-15, 21:37. Причина: шльокавица
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Как да се носи АК

            Ся... аз дето в червата си мразя строевата да се изокам :
            С АК, команда "при нозе" няма под никаква форма.
            Командите са: "На ремък!"; "През рамо!"; "На гърди!"; "Постави ножа"; "Снеми ножа"; "Положи оръжието!"; "В оръжие!"; "Отпусни (стегни) ремъка!"

            П.П.: Въххх, забраЙх - "Оръжието за преглед!" и "За почест!"

            Коментар


            • #21
              От: Как да се носи АК

              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              Ся... аз дето в червата си мразя строевата да се изокам :
              С АК, команда "при нозе" няма под никаква форма.
              Командите са: "На ремък!"; "През рамо!"; "На гърди!"; "Постави ножа"; "Снеми ножа"; "Положи оръжието!"; "В оръжие!"; "Отпусни (стегни) ремъка!"

              П.П.: Въххх, забраЙх - "Оръжието за преглед!" и "За почест!"
              СЕГА може и да няма - действащият "Строеви устав на въоръжените сили на Република България" е от 2013 г., действащият РУСКИ (нашият е едно към едно ПРЕВОД от него ) е от 2006 г., та в тях "при нозе" и "у ног" се държи само снайперска пушка и "пулемьот". Поумнели са шапкарите за 30 години (мене са ме тормозили с такива команди 1985 г.) Стари варианти не ми се търсят. Уставите в последната редакция ги има напр. в лекс.бг със все картинките на приложенията. Не ми се губи време да ги чета и анализирам, общо взето при стоене в строя автомат с дървен или пластмасов приклад се държи на рамо с цевта нагоре, със сгъваем - с цевта надолу и пълнител надясно, снайперска пушка и картечница "при нозе", от което не може да се направи извод, че такава команда за автомат изобщо няма, но пък за кефа на Чичо, приемам, че няма и никога не е имало пък знаете лафа "Където свършват уставите, започват еди-какви си (по избор) войски", може от това да имам такива спомени.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Как да се носи АК

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ... снайперска пушка и картечница "при нозе", от което не може да се направи извод, че такава команда за автомат изобщо няма, ...
                За автомата няма, но за другите две си абсЕлютно прав .
                То най-"новия" устав разликата му със старите е само в положението за "Свободно", и че чест може да се отдава и без шапка в района на поделението.
                Трябва да взема да проверя при американците как е положението всъщност, но почти съм сигурен че и те не са го променяли от преди ПСВ. Изобщо противно на мнението на мнозинството (у нас), аз по-уставна нация и армия от тях не познавам. А пък това USMC... - мани.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се носи АК

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ...картечница "при нозе", от което не може да се направи извод, че такава команда за автомат изобщо няма, но пък за кефа на Чичо, приемам, че няма и никога не е имало .....
                  Не знам как са те тормозели през `85-та с АК , но 7 години преди това "при нозе" се изпълняваше само с пушка . За уточнение : под "пушка" имам предвид "винтовка" , "манлихера" и подобни . Верно че и на АК-то някъде му викаха "пушка" , ама то е щот е вид "пушкало" . Демек : терминът е нарОден , а не по устав .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се носи АК

                    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                    За автомата няма, но за другите две си абсЕлютно прав .
                    Е нали разправям, че АК не е "пушка", ама виж ги съветските другари:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:87.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5688264
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се носи АК

                      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                      ...
                      Трябва да взема да проверя при американците как е положението всъщност, но почти съм сигурен че и те не са го променяли от преди ПСВ. Изобщо противно на мнението на мнозинството (у нас), аз по-уставна нация и армия от тях не познавам. А пък това USMC... - мани.
                      Имат и "При нозе"

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image009.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5688265

                      А що се отнася до древното "На нож" ...

                      Англичани



                      Американци



                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-10-15, 16:58.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се носи АК

                        Момци до кога са се ползвали манлихерите в БА ?

                        Баща ми е служил в началото на 60те, при първата стрелба с манлихерите - никой нищо не могъл да уцели, включително и комбата който се ядосал че другите не могат и решил да им покаже как се прави тая работа. След което нещо ги давали на някакъв оръжейник, той нещо им баял, баял, и накрая манлихерите изчезнали и на тяхно място се появили Шпагин.

                        Та в смисъл - още тогава май са им идвали старички манлихерите.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се носи АК

                          Освен "дългия ремък" е това е още един начин за носене (2:00) :

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да се носи АК

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Момци до кога са се ползвали манлихерите в БА ?

                            Баща ми е служил в началото на 60те, при първата стрелба с манлихерите - никой нищо не могъл да уцели, включително и комбата който се ядосал че другите не могат и решил да им покаже как се прави тая работа. След което нещо ги давали на някакъв оръжейник, той нещо им баял, баял, и накрая манлихерите изчезнали и на тяхно място се появили Шпагин.

                            Та в смисъл - още тогава май са им идвали старички манлихерите.
                            За "служба" с манлихери съм чувал само от хора служили в КЕЧ, Строителни войски и т.н. Иначе в Гранични войски по складовете имаше много и се обучаваше и на стрелба с такива, както и веднъж годишно се вадеха за прострелване и почистване. По-леки са от АК, по-дългобойни и много по-точни. Изобщо не ритат така, както легендите разправят. Абе, да сравняваш УАЗ (АК) със стара "Гега"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да се носи АК

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Момци до кога са се ползвали манлихерите в БА ? ...
                              Първата стрелба в живота ми беше с Манлихер-а (много риташе пущината, ма и ми се видя по-голяма от мене) и това се случи някъде около 1964-1965. Т.е. към този момент по бойните поделения още е имало от това изделие, въпреки че на въоръжение вече беше АК.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да се носи АК

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Освен "дългия ремък" е това е още един начин за носене (2:00) :

                                video=youtube...
                                Тоя чичко що стреля като сирийска девойка ? Къси са му ръцете или не е гледал накъде (винаги нагоре и надясно) отиват попаденията ако при стрелба държиш великото АК за пълнителя ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X