Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за зимни гуми

    Привет на всички. Предстои ми покупка на нови зимни гуми и имам нужда от съвет.
    Субаруто е аутбек Н6 от 2005г. С настоящите гуми се държи добре на пътя ама спирането ми е малко мъка. Явно са си на годините на колата. размерът е 215/60/16.
    Моля за препоръки, пари няма да се пестят.

  • #2
    От: Съшет за зимни гуми

    На Форестъра (2008-а, 2.5i) ContiCrossContact Winter в размер 225/55/17 се държаха отлично. След 5 зими (около 35к км) им свърши грайфера.

    Исках да взема пак същите, но нямаха налични, и взех Pirelli, не помня кой модел, и пак бяха добре, но ги карах само миналата зима (продадох колата и дадох гумите с нея).

    Пак бих си взел Conti.

    Коментар


    • #3
      От: Съшет за зимни гуми

      За мен поне Nokian WRD4 и WRD3 са перфектните гуми! Цената е малко под 200лв на този размер,но си заслужава
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за зимни гуми

        Гледам малко тестове от шведско , според местните най - добре в тестовете са се представили nokian hakkapeliitta R2 и goodyear ultragrip ice 2. Някой да се е сблъсквал с тях?

        Те шведите ако нямат шипове гумите ги водят летни, да не говорим , че гумите без шипове ги делят на скандинавски и на европейски тип, като европейският тип не го препоръчват тук.
        Сигурно има защо.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за зимни гуми

          WRD4 малко трудно се намират в момента. Поръчал съм си такива, Ще ми ги доставят след седмица и ще напиша как се държат.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за зимни гуми

            Гледам малко тестове от шведско , според местните най - добре в тестовете са се представили nokian hakkapeliitta R2 и goodyear ultragrip ice 2. Някой да се е сблъсквал с тях? Те шведите ако нямат шипове гумите ги водят летни, да не говорим , че гумите без шипове ги делят на скандинавски и на европейски тип, като европейският тип не го препоръчват тук. Сигурно има защо.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-10-15, 17:51. Причина: HTML тагове

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за зимни гуми

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              WRD4 малко трудно се намират в момента. Поръчал съм си такива, Ще ми ги доставят след седмица и ще напиша как се държат.
              Има ... намират се! Аз имам откъде да намеря в момента,но всеки гони цена
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за зимни гуми

                WR4 модела е нова гума. Аз си купих за БМВ-то и ще ги пробвам. Вианор са дилър/вносител (не съм сигурен кви бяха) и имат много размери и модели

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за зимни гуми

                  Поръчах нокиан , ще споделя впечатления като падне снегът, тук обичайно е в изобилие.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за зимни гуми

                    Да не пускам нова тема. С Outback 3.0 2005г. Какъв размер гуми да сложа на джанти 16ки. Бях с 215/60/16 но ми препоръчаха 205/60/16 а и ттрябва да сменям зимните гуми. Оригинално е с 215/55/17 или 215/60/16

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за зимни гуми

                      Първоначално публикуван от gonze Преглед на мнение
                      Да не пускам нова тема. С Outback 3.0 2005г. Какъв размер гуми да сложа на джанти 16ки. Бях с 215/60/16 но ми препоръчаха 205/60/16 а и ттрябва да сменям зимните гуми. Оригинално е с 215/55/17 или 215/60/16
                      казаха ли защо препоръчват този размер??? популярно е схаващнето зимната гума да е по-тясна, но ако запазиш височината на 60, това е разлика 12мм в диаметъра или колата ще слезе с 6мм. надолу - губиш клиренс.

                      ако държиш на 205, то търси 205/65/16 тогава дори ще се повдигне с малко ............ тези сметки можеш да ги правиш и сам с калкулатор за размер гуми, какъвто има навсякъде в нета и най-вече на всеки сайт за гуми.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за зимни гуми

                        Сложи си оригиналния размер гума и ги остави съветващите,нека те си карат с какъвто размер искат,ама техните си коли.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за зимни гуми

                          Да споделя за нокиана , много прилично се държат, доволен съм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за зимни гуми

                            Outback - 2.5, с Мишелин Алпин 5 (215/65/16) се държи също много добре. Не подпират никъде (ориг р-р е 215/60/16), но заради "качеството" на пътищата ни, особено зимата взех един р-р по-високи. Те май се водят вече "бус-ови".
                            Единствената разлика е, че се вдигна малко разхода. Но пък зимата не я карам много
                            Скоро мисля да връщам пак летните - само да мине 20-ти, че с този месец нищо се не знае...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за зимни гуми

                              Първоначално публикуван от frenchman Преглед на мнение
                              Outback - 2.5, с Мишелин Алпин 5 (215/65/16) се държи също много добре. Не подпират никъде (ориг р-р е 215/60/16), но заради "качеството" на пътищата ни, особено зимата взех един р-р по-високи. Те май се водят вече "бус-ови".
                              Единствената разлика е, че се вдигна малко разхода. Но пък зимата не я карам много
                              Скоро мисля да връщам пак летните - само да мине 20-ти, че с този месец нищо се не знае...
                              Дали осъзнаваш колко глупости си написал в един пост ?
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X