Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с раздатката

    Проблема ми възникна доста отдавна, но се оказа, че до сега съм лекувал симптомите, а не болестта. А именно:
    Получавам теч от кардана (независимо преден или заден). Свалям го и сменям семеринга. Повтарям упражнението няколко пъти докато установя, че теча е през шлиците и тапата на карето, а не през семеринга. Няколко пъти свалям тапата и я лепя с различни космически лепила, но в крайна сметка след известно време пак теква. Дори обмислям идеята да я заваря с аргона лекичко.
    Разсъждавайки на дълго и широко по темата стигам до извода, че това става заради запушен отдушник. Моля, помогнете за да не откривам Америка. През къде диша раздатката? Има си самостоятелен отдушник или диша през кутията? Моля споделете, който има впечатления по въпроса.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Проблем с раздатката

    Нали са с общо мазане, би трябвало да е на кутията.
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с раздатката

      Не са с общо мазане и двете си имат пробки, специално тази на раздатката е с ключ 24. И аз сега при ремонта на задната скорост смених двата семеринга на раздатката,че маслото бе на 3/4 от нивото.
      Последно редактирано от белята; 23-10-15, 11:45. Причина: кривопис
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с раздатката

        Росене, отдушникът е отгоре на раздатката, до болтовете, които държат лоста, в предния край към кутията. Щуцер 6 или 8 мм по спомени.

        https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...20Transfer.pdf
        27 страница в средата
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с раздатката

          До колкото помня, вентулациите са отделни. Тръгва от раздатката, минава през кутията през тройник, и от там приключваше някъде в моторния отсек в някоя кухина. И двата щуцера (на раздатка и на кутия) са отгоре. Маркуча на моята по спомен беше прозрачен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с раздатката

            Да, точно така е.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с раздатката

              Благодаря, мили дрОгарчета. Утре залягам!
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с раздатката

                Ако помня правилно е по-лесно да се махне гуменото уплътнение покрай лостовете.
                Би трябвало да има достъп директно до отдушника.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с раздатката

                  Новата теория срещна греда. Отдушника си е съвсем нормално проходим и в двете посоки. Ядосах се и му пуснах един волфрам на бръзинка.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kardan.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5689233
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с раздатката

                    Здравейте и аз срешнах същият проблем,след смяна на всички масла и семеринги пак ми потече масло от рздатката.В понеделник влиза при майстор,но ми е интересно,ако може да споделите какво точно сте заварили и решен ли е проблема?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с раздатката

                      Да, проблема е напълно решен. На кардана (и преден и заден) има каре, след което малък вал (може би 20-25см) с предпазна камбана за семеринга на раздатката, който вал влиза в раздатката. Този вал може да тече от две места. Едното е семеринга, който е монтиран на раздатката и оплътнява вала отвън. От там не тече. Другото място е от основата на този вал, която се намира точно под карето. Този вал е като тръба и от към карето е запушен с тапа. Тази тапа е залепена. След 20 години това лепило изтърва и от там теква. Аз го лепих няколко пъти с различни супер страшни лепила. Изкарва някакво време и пак теква. На края го заварих. Заварката е с аргон. Трябва да се завари много бързо за да не се повиши прекалено температурата на детайла. Не забравяйте да обезмаслите перфектно и да почистите тапата и леглото от лепилото, ръжда, мръсотия, боя и т.н. Ако имате проблем със заваряването се обадете - ще съдействам.

                      Успех
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с раздатката

                        Много ти благодаря за изчерпателният отговор,сигурно и мен ме чака същата процедура!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с раздатката

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Да, проблема е напълно решен. На кардана (и преден и заден) има каре, след което малък вал (може би 20-25см) с предпазна камбана за семеринга на раздатката, който вал влиза в раздатката. Този вал може да тече от две места. Едното е семеринга, който е монтиран на раздатката и оплътнява вала отвън. От там не тече. Другото място е от основата на този вал, която се намира точно под карето. Този вал е като тръба и от към карето е запушен с тапа. Тази тапа е залепена. След 20 години това лепило изтърва и от там теква. Аз го лепих няколко пъти с различни супер страшни лепила. Изкарва някакво време и пак теква. На края го заварих. Заварката е с аргон. Трябва да се завари много бързо за да не се повиши прекалено температурата на детайла. Не забравяйте да обезмаслите перфектно и да почистите тапата и леглото от лепилото, ръжда, мръсотия, боя и т.н. Ако имате проблем със заваряването се обадете - ще съдействам.

                          Успех
                          Така,за пореден път се убеждавам,че има хора които наистина могат да ти помогнат в дадена ситуация(колкото и да не вярвам на разни хорица,които постояно хейтват и изразяват мнение без да са запознати)Сърдечно Благодаря на sonax за изключително полезната и навременна информация!Всички можете да се досетите ,че и при мен проблема е същият.
                          п.п След много спорове с майсторите дето ми я правиха си признаха ,че това е причината!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с раздатката

                            Имам раздатка след основен ремонт.Росене,ако имаш необходимост,ти си първия. Успех!
                            Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X