Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X3 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW X3 - коментари

    Две седмици след покупката на Х3 2,5 бензин/газ, автомат съм много доволен (в сравнение с продаденото ТЛК 90).
    Най-вече от разхода - 12лв/100км на газ. Возията в сравнение с късата база е по-добра, вътрешното пространство и багажника същите, но с 4 врати .
    Автоматика превключва гладко, само по оборотомера се разбира превключването. Очаквах по-голяма тяга от този мотор, но все пак е бензин и предполагам ще ще му свикна.
    0+

    Коментар


    • #17
      От: BMW X3 - коментари

      Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
      Две седмици след покупката на Х3 2,5 бензин/газ, автомат съм много доволен (в сравнение с продаденото ТЛК 90).
      Най-вече от разхода - 12лв/100км на газ. Возията в сравнение с късата база е по-добра, вътрешното пространство и багажника същите, но с 4 врати .
      Автоматика превключва гладко, само по оборотомера се разбира превключването. Очаквах по-голяма тяга от този мотор, но все пак е бензин и предполагам ще ще му свикна.
      Е бензина си е бензин иска си обороти, но пък се развърта с охота. Нещо вече свикнах 5 г на дизел с повечко НМ и разход около 5/100 и не мисля за бензин, но и там има добри попадения. От тези години непонятно за мен е че баварците нямат един конвенционален бензинов мотор с турбо, но това е въпрос на фирмена стратегия.

      Коментар


      • #18
        От: BMW X3 - коментари

        При X3 с мотор не можеш да сбъркаш. Може и да и да има добър и по-добър, но като цяло всичи са добри. Виж в БМВ форума какъв е разхода на 2.0d и 3.0d, някои от колегите са били доста точни и коректни. По-големия е с по-голям разход на гориво, като разликата не е минимална. От бмв-тата, които съм карал 3.0d наистина има страхотна динамика, но при равни други условия бих заложил на икономичността.

        Ако колата е с неясна история, то можеш да бъдеш убеден, че пробега ще е умопомрачителен. Задължителен пълен преглед преди закупуване.

        Що се отнася за качествот на материалите: има разлика между фейслифта и преди него. Кожата за мен не е приоритет, а даже голям минус, но всеки знае себе си!

        Коментар


        • #19
          От: BMW X3 - коментари

          Разход Х3, Е83, 3D, 204к.с. автомат:
          градско - София, центъра, късо (средно 5-6км посока) през центъра, режим тръгни спри – по сметки 15-16л/100км и по борд толкова.
          извънградско - с нормално натискане, кикдауни където е необходимо и 120-130+ по магистрала и където от 7,5 до 8,5л/100. Ако я кротна на 80-90 мисля, че мога да сваля до 7, ама нямам нерви.

          Коментар


          • #20
            От: BMW X3 - коментари

            Идеята ми е, като не е нова колата поне да е възможно най-добрата според моите разбирания и максимално добре оборудвана. Затова освен състоянието и доказания пробег, което е най-важното, гледам и за екстрите, все пак ще дойде време за продаване след някоя година.... Залагам на СУВ предвид мястото където живея и половин метровите дупки в последните 300 метра. А4-ката е нисичка и внимавам особено при преминаване, но не е като да не се е случвало да я закача отдолу... Предпочитанията ми като цяло са към по динамични автомобили, надявам X3-ката да е в златната среда по всички критерии и не на последно място - функционалност и практичност.

            Коментар


            • #21
              От: BMW X3 - коментари

              Май всеки си хвали коня. И аз от А4 1.8Т се качих на X3 вече 2.5 години, даже и за момент не съм съжалил, ама знае ли човек .

              Коментар


              • #22
                От: BMW X3 - коментари

                Е за какво да съжаляваш, реално си се ъпгрейднал Сега са модни градските "жипки". Ако погледнем статистиката, ръста при търсене/производство на СУВ е доста голям.

                Коментар


                • #23
                  От: BMW X3 - коментари

                  Вярно,че Х3 вози твърдо,но не това уморява на дълъг път,а позицията на седене,а в него тя е перфектна.Искам да видя кой друг СУВ може да влиза в завоите със същата скорост като Х3-ката.Откакто се качих на моя всичко друго ми се вижда люлеещо се и с опуснали амортисьори,включително и на жена ми фалвето с адаптивното окачване,на положение "спорт".Това ми е около 30-тата кола,която съм имал и с ръка на сърцето мога да кажа,че всяка сутрин се качвам с кеф в нея,както в никоя друга.Колегата може твърдо да е за дизела,но 3.0литровия бензин дава много,а има и 300нм,което си е дизелов показател и разбира се най-много кончета от всички Х3ки.За горенето от 13 до 20 газ,но като пари не е много,а и кеф цена няма.Пожелавам успех в избора и късмет!Забравих да спомена,че поне първите Х3ки са сглобявани в Австрия,за разлика от Х5 в САЩ.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW X3 - коментари

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Вярно,че Х3 вози твърдо,но не това уморява на дълъг път,а позицията на седене,а в него тя е перфектна.Искам да видя кой друг СУВ може да влиза в завоите със същата скорост като Х3-ката.Откакто се качих на моя всичко друго ми се вижда люлеещо се и с опуснали амортисьори,включително и на жена ми фалвето с адаптивното окачване,на положение "спорт".Това ми е около 30-тата кола,която съм имал и с ръка на сърцето мога да кажа,че всяка сутрин се качвам с кеф в нея,както в никоя друга.Колегата може твърдо да е за дизела,но 3.0литровия бензин дава много,а има и 300нм,което си е дизелов показател и разбира се най-много кончета от всички Х3ки.За горенето от 13 до 20 газ,но като пари не е много,а и кеф цена няма.Пожелавам успех в избора и късмет!Забравих да спомена,че поне първите Х3ки са сглобявани в Австрия,за разлика от Х5 в САЩ.
                    Благодаря за обективния и полезен коментар колега, 3.0 бензин си е сериозен двигател. 6-цилиндровите двигатели на фирмата са меко казани "известни" и предразполагащи към динамично шофиране. Бих помислил и по варианта бензин, но бензиновите бройки от тези години 2007-2009 са едва няколко.....избора е почти нищожен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW X3 - коментари

                      Да споделя колеги, току що се връщам от огледа. Общо взето колата беше ОК, документи-изрядни, пробег- проверен, състояние- ОК. Покарах, впечатлението ми повече от добро, реално това и очаквах. Пътното поведение за толкова висок автомобил е безкомпромисно, но откъм динамика на базовия двулитров дизел със 150 к.с. очаквах малко повече.... предполагам, че чипче ще подобри нещата. Спирачки, доста добри, впечатление от материалите в салона- честно казано можело е и по-добре, но приемливо като цяло. Два Х-са един до друг фейс и префейс, ами наистина има разлика в материалите. Общо взето съм доволен, но този "висококачествен" еко-кожен салон, както и липсата на "dynamic xenon" ще наклонят везната към друг екземпляр. Възможно е да разширя обхвата и да включа и 3.0d мотора...тежичка си е колицата, макар визуално да не изглежда така. Поздрави и да гласувате !

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW X3 - коментари

                        Колега, задължително се качи и покарай и 3,0d двигателя
                        При BMW-тата големия двигател продава колата ......,тъй че не трябва да имаш абсолютно никакви притеснение при евентуална продажба
                        Успех в търсенето
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                        BMW Е46 330d 04

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW X3 - коментари

                          Първоначално публикуван от Hito Преглед на мнение
                          Колега, задължително се качи и покарай и 3,0d двигателя
                          При BMW-тата големия двигател продава колата ......,тъй че не трябва да имаш абсолютно никакви притеснение при евентуална продажба
                          Успех в търсенето
                          Както се казва, и без чип си е доволен Освен това автомата се среща доста по-често. Задължително ще се кача да покарам и 3.0d. Факт обаче е, че колата не изглежда голяма, а всъщност си е тежичка и съм сигурен , че по-големия мотор доста по-добре ще "приляга"на купето. А опцията с ремапа пак си остава, но тогава нещата малко излизат от рамките на благоприличието.....или както е казал Мечо Пух- колкото повече, толкова повече....

                          -

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW X3 - коментари

                            Аз карам 530хд с 231 к.с. автомат. Разхода се движи между 13 и 17 в софия, имай го предвид.
                            Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                            - Ясен

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW X3 - коментари

                              Сериозен разход е това колега,но все пак голяма и тежка кола, автомат, една камара екстри + xDrive и си докарва гореспоменатия от теб разход. А много зависи и от маршрута който минаваш, по кое време, разстояние...един куп неща влияят на разхода.

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW X3 - коментари

                                Първоначално публикуван от astrolet Преглед на мнение
                                Сериозен разход е това колега,но все пак голяма и тежка кола, автомат, една камара екстри + xDrive и си докарва гореспоменатия от теб разход. А много зависи и от маршрута който минаваш, по кое време, разстояние...един куп неща влияят на разхода.
                                Най-много си зависи от десният крак.
                                И все пак друго си е 3.0D.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X