Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Милиционери с очила и Дюрер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Милиционери с очила и Дюрер

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Зимата да , средно за годината около 100 и малко на месец . Това след като ни смениха електромера с модерен електроне, плащаме с 30-40 % повече. Идваха на проверки - всичко било наред.

    Рекордната ми сметка беше 260 лв.
    Наред курамиянко - тока им не е 220В и само хабите. То е на много места така де. В Харманли примерно 220В не съм виждал никога
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Милиционери с очила и Дюрер

      Има ли решение ???
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #48
        От: Милиционери с очила и Дюрер

        Има
        - бавно - съдите ги
        - бързо - събирате се половин Руси и им палите офиса
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Милиционери с очила и Дюрер

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Наред курамиянко - тока им не е 220В и само хабите. То е на много места така де. В Харманли примерно 220В не съм виждал никога
          Не се увличай. Токът първо трябва да е 230 и второ има позволен толеранс от 10%. Уред който да не работи нормално на 180 аз поне нямам.

          Сметка 240 лева получих само веднъж миналата година като се строши ключов климатик у дома и ми дойдоха гости. Иначе е плътно под 140.

          Коментар


          • #50
            От: Милиционери с очила и Дюрер

            Как да докажа , че има проблем , след като имам 2 протокола , че всичко е наред ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #51
              От: Милиционери с очила и Дюрер

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Не се увличай. Токът първо трябва да е 230 и второ има позволен толеранс от 10%. Уред който да не работи нормално на 180 аз поне нямам.
              Не си ходил в Харманли, нали
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Милиционери с очила и Дюрер

                Първо го докажи на себе си. Ама има други теми по въпроса.

                Коментар


                • #53
                  От: Милиционери с очила и Дюрер

                  Защо се отклонихте от темата ? Какво е било мъдрото прозрение на инспектора-подполковник ? ОфицЯлен отговор искам - от следващия брой на сп. "Космос" ? Признание от Търтей, че е събирал и пази тези списания, не ми трЕбе (щото ще каже, че наскоро ги е намерил някъде си).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Милиционери с очила и Дюрер

                    Не бе, никакъв Космос, в читанката го има

                    Иначе отговора е тоя на Ясен и сие - като е вървял къщите са му били от ляво
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Милиционери с очила и Дюрер

                      Айде една много проста ама нали сме афотомобилен форум

                      — Ало, ало! Тук е капитан Мартинов!

                      — Слушам ви — каза инспектор Стрезов, — какво се е случило?

                      — Другарю Стрезов, току-що ми съобщиха, че горският дом над Ягодово е ограбен. Изчезнала е значителна сума — заплатите, които е трябвало да бъдат раздадени днес на горските работници.

                      — Момент… — каза Стрезов — разкажете по-подробно обстоятелствата!

                      — Грабежът е извършен с кола — започна Мартинов, — и то много нагло. След като горският и касиерът донесли в дома чантата с парите, звъннал телефонът. От името на директора на стопанството ги викали бързо и двамата. Нищо не подозирайки, те заключили добре дома, слезли до Ягодово и тук разбрали, че никой не ги е търсил…


                      — Ясно — каза Стрезов. — После?

                      — Била дадена тревога, защото се досетили, че по този начин са ги отдалечили от горския дом. За съжаление — късно. Грабежът вече бил извършен.

                      — А защо смятате, че престъпникът е бил с кола?

                      — Защото околността веднага била блокирана и претърсена. Човек без превозно средство не би могъл да избяга.

                      — Имате ли някаква подозрения?

                      — Да. На шосето са забелязани две коли. Децата случайно видели номерата. Едната е вартбург със софийски номер СК 9371, а другата — москвич от Пловдив, номер ПА 8716. Вероятно престъпникът е бил в една от двете коли.

                      — Добре — каза инспектор Стрезов. — Ще се заема с разследването.

                      * * *

                      Москвичът с пловдивския номер стоеше пред гаража и собственикът му Богдан Банков тъкмо го миеше, когато в двора влезе инспектор Стрезов.

                      — Охо — каза инспектор Стрезов. — Стар познайник! Здравейте! Вие май от път се връщате! Да не сте ходили към Ягодово?

                      Банков, който преди година беше получил присъда за кражба на държавно имущество, се смути от появата на инспектора.

                      — Ами… да… — каза той. — Нали жената е от тоя край. Защо?

                      — Я разправете по-подробно! Кога минахте през Ягодово, кога бяхте край горския дом, спирахте ли там и стояхте ли?

                      — Да, другарю Стрезов. Бяхме в Ягодово към десет и половина. Да сме стояли десетина минути, не повече. После тръгнахме…

                      — Спирахте ли пред горския дом?

                      — Да, спряхме на шосето и ходихме дотам, нали знаете, той е малко навътре в гората…

                      — Добре. После?

                      — Е, после — нищо. Не сме седели много, влажно беше. Видяхме, че домът е отворен, но не сме влизали вътре. Там май никой нямаше. Да не би нещо…

                      Разпитът свърши.

                      * * *

                      Васил Диманов не беше в къщи. Инспектор Стрезов завари само жената на Диманов. Представи се и помоли за някои данни.

                      — Колата вън ваша ли е? — запита той.

                      — Да. Малко е мръсна, но, знаете, днес бяхме на дълъг път… Защо питате?

                      — Били сте до Ягодово, нали?

                      — Да, откъде знаете? Ние често ходим там. Деверът ми живее в Ягодово.

                      — Кога пристигнахте в селото?

                      — Мисля, че беше преди десет.

                      — После какво стана?

                      — Взехме девера ми и продължихме за Велинград.

                      — Спирахте ли край горския дом?

                      — Ами… да. Мъж ми и брат му смениха маслото в двигателя, но аз…

                      — А вие какво правихте през това време?

                      — Аз не разбирам от коли и не можех с нищо да им помогна… Погледнах наоколо да видя дали няма гъби.

                      — Е, набрахте ли? Беше валял дъжд.

                      — Ами… наистина беше влажно и имаше тук-там, но мъжете ме повикаха скоро, свършиха бързо работата… Аз исках да останем още, нали знаете каква хубава гледка има оттам…

                      — Зная, зная — прекъсна Стрезов словоохотливата Диманова, — а вашият съпруг кога ще се върне?

                      — Скоро.

                      — Е, тогава аз ще го почакам. А и вие не излизайте от къщи!

                      Защо инспектор Стрезов смята, че Диманови са извършили грабежа?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Милиционери с очила и Дюрер

                        вартбург, значи....по онова време нямаше още четиритактови...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Милиционери с очила и Дюрер

                          Коментар


                          • #58
                            От: Милиционери с очила и Дюрер

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            вартбург, значи....по онова време нямаше още четиритактови...
                            Немаха мАсло в двигателя, а само у бенДзиня ?
                            А иначе нормално - да сменят мАсло у гората ? Э-э-эх, тато-татоооу... точно така праеше раята по твое време - иде некъде на теферич и пляс излее гняста на полянка или в реката... щото икономиЙ. А "икономиката - икономична - дело на всеки".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: Милиционери с очила и Дюрер

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Немаха мАсло в двигателя, а само у бенДзиня ?
                              А иначе нормално - да сменят мАсло у гората ? Э-э-эх, тато-татоооу... точно така праеше раята по твое време - иде некъде на теферич и пляс излее гняста на полянка или в реката... щото икономиЙ. А "икономиката - икономична - дело на всеки".
                              Аа, изпедепцаха се и ако купиш от тях сменяха безплатно. Няква рециклирана пикня вероятно, ама космича си вървеше на пушка с кото му сипеш
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Милиционери с очила и Дюрер

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Аа, изпедепцаха се и ако купиш от тях сменяха безплатно. Няква рециклирана пикня вероятно, ама космича си вървеше на пушка с кото му сипеш
                                Чи кой кОпуваше мАсло у Златен татов век, кат имаше толко много за краднене ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X