Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се борите с влагата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се борите с влагата

    Здравейте колеги,
    Предполагам доста от вас са се разхождали из по-влажни райони на света и са имали проблем с влагата/замъгляване на оптика...
    Как се справяте в по-екстремални условия?
    Да, варианта да държиш фотоапарата извън стаята с климатика върви, ама до едно време...
    Малка промяна в температурата прави вътрешен конденз и отново си до там когато температурата мръдне с градус...
    Последните пъти се мъчих зверски с една Никонска херметична сапунерка (подводни снимки)...
    Трябваше да я отварям за да и зареждам батерията. На втория ден започна да прави конденз вътре в оптиката (явно българския въздух 'изчезна' и навлезе по влажния местен)....
    Единственото, което ми дойде на акъле бе да я държа в хладилника на по-сухо до момента, в който и сложа батерията и я затворя...
    Обаче пък там възникна друг проблем - явно заради втвърдяване на уплътнението, веднъж не уплътни добре, и успя да глътне вода като рибките влязоха в екрана буквално

    Та споделете как се справяте с този проблем? Силикагел (не виждам как бих наврял при батерията пакетче)? Балон с азот за продухване на техниката ще ми е трудно да мъкна


    П.С. извинявам се, не умерих точния подфорум... Моля модератор да премести темата на правилното място...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Как се борите с влагата

    Хм... Никой ли не е срещал този проблем?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Как се борите с влагата

      Що бе, среща се.

      Ама не знам как се бори. Освен с темпериране на техниката към мястото на снимане.

      Коментар


      • #4
        От: Как се борите с влагата

        На СВД как е?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Как се борите с влагата

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ама не знам как се бори. Освен с темпериране на техниката към мястото на снимане.
          Няма как да се темперира идеално... Защото морето е леееко по-хладно. И съответно запотява в момента в който потопиш фотоапарата в морето... Изкараш го - поти отвън, ама отвън поне можеш да му удариш едно парцалче....

          veskov, ако имаш предвид херметизирана оптика - там няма проблем, защото по принцип няма вентилация (или поне не е активна) с външен въздух...
          Ако фотоапарата нямаше нужда да бъде отваряна частта с оптиката заради ваденето на батерията, също едва ли би имал проблем...
          Друг е въпроса, че производителя би могъл да продуха със сух газ и херметизира заводски допълнително частта с оптиката, за да няма контакт с външния въздух...
          Обаче в случая не е така - оптиката се херметизира заедно с целия вътрешен обем на фотоапарата, който щеш не щеш го отваряш заради зареждането на батерията...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Как се борите с влагата

            Актуализация с работещо към момента решение:
            вечер отварям фотоапарата за зареждане му вадя батерията (на този модел не може да се зарежда докато е във фотоапарата)...
            На мястото на батерията слагам пакетче силикагел и затварям отново херметично апарата.
            Сутринта вадя пакетчето силикагел и слагам батерията бързо и внимателно (да не 'вея' и да правя вятър, който да вкара много външен въздух в корпуса)...
            Засега това работи безотказно...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Как се борите с влагата

              Похвално!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X