Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

    Ей това ми хареса като визия.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:97_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5693214
    В общи линии се доближава много до това, което аз си представям, като краен вид на моето.

    Междувременно:
    - сдобих се с предни дискове и накладки АТЕ от niki p.
    - установих, че преден ляв външен маншон е щета и ще го сменя при смяната на дисковете.
    - понеже продажбата на Диското няма изгледи да се случи скоро, реших поне временно да възстановя фабричната "стойка" с подложки. Засега, "на око", 15мм отпред и 10мм отзад.

    По отношение на проблемът с паленето - вече е ясно за какво става дума: така нареченият inhibitor switch. Това, което се опитвам да си обясня, преди да предприема нещо там, е защо отказва само след по-дълъг престой и дали проблемът е само електрически или и жилото там играе някакви номера (индикацията на таблото си свети винаги - и когато завърта, и когато не ще; разместването на лоста го оправя абсолютно винаги).
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #47
      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

      ...................разместването на лоста го оправя абсолютно винаги........................

      И аз така си мислех,ама и това е до време...........лошто е,че щете остави като си далеч от всички.................оправи го !!
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #48
        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

        О, че ще го оправя е сигурно Просто трябва още малко да се образовам по въпроса.
        Намерих една схемичка на сигналите от въпросното "устройство":
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:inhibitorswitchcheck01.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5693366
        Ако разсъждавам правилно, разрешението за палене идва от контакт между пинове 9 и 10. Останалите командват лампите на таблото. Схемата е за по-старите кутии на П2, но изглежда, че при 3-ката е същото, понеже куплунгът е също 10-пинов. На първо време ще го пробвам с почистване, първо на самия куплунг, ако не се оправи ще отворя да видя какво се случва вътре. И ако се окаже, че вътре има нещо износено, а не само зацапано - ще се сменя.
        Последно редактирано от stargazer; 23-11-15, 11:28.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #49
          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

          Димо, моля те като тръгнеш следващият път с рубата на път щракни една, две снимки да видим как си се събрал в тройката.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #50
            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Димо, моля те като тръгнеш следващият път с рубата на път щракни една, две снимки да видим как си се събрал в тройката.
            Не съм сигурен, че разбирам какво точно питаш...
            Ако имаш предвид събирането на багажа - в Паджерото има малко повече място, отколкото в Дисккото. За аранжирането на багажника на две (или даже на три) нива имам ясна идея, имам и един приятел, който се занимава с изработване на кейсове за техника и ще удари едно рамо с подходящи плоскости и разкрояването им..., ама това ще е напролет. Сега още съм на ниво отстраняване на дребни дефекти. Още чакам да ми направят и подложките за предницата (това стругарите се оказаха много мързеливо и мрънкащо племе...).
            Междувременно, след около 40-дневна сага вече съм с монтирани нови стопове в бронята (имам здрав десен от старите, ако на някой му трябва). Днес трябва да ми дойдат и бутоните за подгрева на седалките (от Галант 2000г, същите ги има и в Лансера от тия години - полезно инфо като се търсят неща по моргите, щото за нови бутончета цената е безумна - около 100 кинта с всякакви възможни отстъпки ).

            Тая сутрин за пореден път останах доволен от управляемостта на тоя туч - налетях на участък с черен лед на спускането от нас към града (около 300м с два остри завоя). Просто мъглата беше замръзнала по асфалта. Попадал съм в същата ситуация на същото място с няколко предишни коли, включително с Диското (тогава си поиграх на флипер с мантинелата) и с късото П2, но този път заледения участък беше доста по-дълъг. Тройката определено реагираше много по-адекватно на действията ми (доколко те са най-правилните в ситуацията е друг въпрос).
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #51
              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

              Точно това питах /руба - покъщнината/
              Първоначално публикуван от stargazer
              Не съм сигурен, че разбирам какво точно питаш...
              Ако имаш предвид събирането на багажа - в Паджерото има малко повече място, отколкото в Дисккото. За аранжирането на багажника на две (или даже на три) нива имам ясна идея, имам и един приятел, който се занимава с изработване на кейсове за техника и ще удари едно рамо с подходящи плоскости и разкрояването им..., ама това ще е напролет.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #52
                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                След като свърши студа и (почти) се преборих с всички възможни грипни щамове, които вилняха тая година, най-после подхванах някакви първи стъпки по привеждането на туча във по-приличен вид.
                На първо място си смених купените още есента предни дискове и накладки. Спирането се подобри значително, но все още има известно "сецане". В процеса на работа открих, че имам скъсан заден тампон на преден долен носач от ляво. Предстои да установя дали сецането е заради него или, според мен по-малко вероятно, заради крив заден диск?

                Другото, което свърших е повдигането. Засега на етап "проба", само с подложки. Доста мислих как и колко. По фабрични данни височината от центъра на главината до ръба на калника трябва да е 503мм отпред и 522мм отзад.
                При мен завареното положение беше 458мм отпред и 507 отзад. Окачването, което смятам да взема през лятото, е RAW Predator +2", с big bore азотни амортисьори. Вариант +1.5", както го мислех отначало, има само с тънките амортисьори, и понеже вече съм имал и двата варианта, макар и на различни коли, категорично искам big bore - разликата е огромна. Затова реших директно да направя проба на тази височина с подложките, за да имам идея какво ще се получи в окончателния вариант.
                Отпред нещата заспаха от раз със стоманени фланци 45мм над тампона на амортисьора. Вкарването им без да се откачат носачите, е малко чанч, но за един ден се преборих, заедно със смяната на спирачките.
                Отзад имах огромното желание да не слагам подложки, но ударих на камък с намирането на подходящи пружини (за без пари - иначе има, ама не му е дошло времето). Оказва се, че туча е с мнооого тежка задница и това, което открих като пружини с близък диаметър просто не може да го носи. Диаметърът е 153мм външно на намотката. Височината на оригиналната пружина е около 370мм (като се има предвид, че моята е все пак малко смачкана и дебелината на тела е 18мм. Първата проба беше с пружини, които взех от denny_mir, правени в Крън за неговия 4-runner с идеята да са за +400кг. Височина 39см и тел 16.5мм - резултатът - никаква разлика . Втора проба - Heavy Duty пружини за Диско 2: височина 41см, тел 15мм - задницата се смъкна с още 1.5см . И накрая върнах фабричните пружини с 3см подложки.
                Получи се това:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5287_DxO.jpg
Прегледи:1
Размер:981.1 КБ
ID:5708443

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5290_DxO.jpg
Прегледи:1
Размер:874.4 КБ
ID:5708444

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5291_DxO.jpg
Прегледи:1
Размер:851.1 КБ
ID:5708445

                Гумите са Cooper STT 235/85/16, с около 2см по-високи от стоковите. Височината главина-калник отпред е 55см, отзад 56,5 - т.е. в окончтелен вид отзад би трябвало да се вдигне с още около 1см. Още се чудя за необходимостта от фланци. Като устойчивост не забелязвам никакво влошаване - единствено отпред гумите ми се виждат по-хлътнали в калниците отколкото ми диктува естетиката.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #53
                  От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                  Сранично изглежда чудесно, имам къса база, и най-вероятно ще работя по същите стъпки за повдигане .... единствената разлика е че ще се кара с гуми 265/75/R16. Ако може да споделиш малко повече подробности за подложките, от къде , размери, цена ..... каквото се сетиш поздрави - чудесна работа

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                    Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
                    ... единствената разлика е че ще се кара с гуми 265/75/R16.
                    265/75 всъщност е една идея по-ниска от 235/85 - 31.65 срещу 31.72 в инчове. Реално с 2" лифт се побират и 33-ки - в Австралия масово ги карат с 255/85.
                    Предната подложка представлява това:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podlojka.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5708488
                    Дебелината е според какво е завареното състояние и какво искаш да постигнеш - при мен 45мм дадоха грубо 9см, т.е може да се приеме условно, че дебелината трябва да е половината от търсеното повдигане (сумарно от търсения лифт и пропадането на стоковото окачване). Фланците ми излязоха 33 лв за материал и 50 за струг и фреза.
                    Отзад, понеже ми трябваше бързо решение заради неуспешните опити с пружините, взех готови подложки 3см от DBK-Dimitrov под 30лв/брой.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                      Внимавай с лифтването, защото тези коли и в нормално състояние и правилен реглаж, си ядат гумите, като циганин баничка.
                      Това беше моделът, който ме отказа от марката.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        ...тези коли и в нормално състояние и правилен реглаж, си ядат гумите...
                        Всъщност възможността за правилен реглаж няма почти никакво отношение към лифта - ходът на реглажните болтове може да компенсира много отвъд момента в който ще се разлетят полуоските
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                          Димо, а някоя снимчица как си се натоварил ?
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Димо, а някоя снимчица как си се натоварил ?
                            Още не съм стигнал до там - ходихме за няколко дни до Гърция, ама на хотел и само с 3 сака, които удобно си стоят на пода на багажника... За юни, живот и здраве, сме планирали нещо по-спартанско и тогава ще има вече някаква система за аранжиране.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                              Малък "ъпдейт":
                              Вече имам здрава предница - 4 тампона на долните носачи, 2 горни шарнира, 3 маншона на полуоски, тампони на стаб.щанга и един кормилен накрайник. И реглаж, разбира се Животното вече има чудесна стойка и не тропа никъде. Сецането при спиране почти изчезна, но все още не напълно, така че предстои ревизия и на задните спирачки.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                                браво. и мен ме чака една такава процедура, само че не знам още кога ще мога да отделя необходимите средства за тази цел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X