Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

    Щом шалтерът чука, PNPто на автомата е ОК.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      При същата кола проблемът със стартера се оказа отпоена от колектора секция на ротора и проблемът се появява в зависимост от това как е спрял роторът.
      Добре, ама в случая положението на ротора няма как да се е променило от момента в който не завърта до този, в който завърта... Явно ако проблемът е там, той е по-скоро в шалтера. ОК, ще го сваля да го прегледам...
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

        Хех, затова си обичам Уаз-ката. С лявата ръка си държа контактния ключ, а с дясната давам на късо шпилките на стартера и се изяснява.
        И аз мисля, че там е заровено кучето.

        Коментар


        • #34
          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Добре, ама в случая положението на ротора няма как да се е променило от момента в който не завърта до този, в който завърта... Явно ако проблемът е там, той е по-скоро в шалтера. ОК, ще го сваля да го прегледам...
          Четката покрива поне две колекторни пластинии и е възможно роторът леко да мърда при чукането на стартера.
          Възможно е и съвсем тривиално клеясване на кабелната обувка за оперативната верига. Стартерът на тези коли е достъпен отдолу.
          Твоята с един или два акумулатора е?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

            Ако клеяса обувката няма да има "ЦЪК". Що не четете първия пост? Винаги има цъкане/шляпане на шалтера, но не винаги завърта ел.мотора.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #36
              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Четката покрива поне две колекторни пластинии и е възможно роторът леко да мърда при чукането на стартера.
              Възможно е и съвсем тривиално клеясване на кабелната обувка за оперативната верига. Стартерът на тези коли е достъпен отдолу.
              Твоята с един или два акумулатора е?
              С един е, но вероятно ще стане с два, с оглед на евентуални допълнителни консуматори в багажника. По отношение на "цък"-а, не мога да твърдя категорично, че идва от шалтера. Възможно е да идва и от някое реле в купето - просто не се усетих да правя опити и на отворена врата и да се ослушвам по-внимателно. Днес цял ден си върти все едно никога не е имало проблем.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ако клеяса обувката няма да има "ЦЪК". Що не четете първия пост ....
                Това "цък" може да те подведе. Едва ли някой може да каже със сигурност колко релета се включват при включване на стартера. И ти може да си мислиш че цъка шалтера, па да се окаже че е някакво друго реле.
                В момента карам личната си кола с отверка на мястото на патронника, като минах през пълна ревизия на стартера, смяна на клемореда, и накрая се оказа счупен патронник, и сега чакам да намеря патронник.
                И това "цък" все си го имаше докато не извадих патронника и не пъхнах отверката!?
                Искаш ли да го снимам?

                Коментар


                • #38
                  От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                  Димо, имал съм такъв проблем почти на всичките си коли (явно съм голям карък ), включително и на Паджерото.
                  Навсякъде проблема се е оказвал различен.
                  При Паджерото беше разхлабен кабел на стартера (силовия +). Стегнах го за по-малко от минутка и забравих за проблема. Най-трудно беше да го стигна - трябва да си като Татко Барба, за да бръкнеш дотам и задължително да откачиш акумулатора, че всичко става опипом и пипнеш ли с тоя ключ някъде на маса става интересно .
                  При Витарата - лоша връзка на кабелната обувка, на управляващия кабел (тънкия +). Почистих, попритегнах обувчицата - и там никакви ядове докато не я продадох.
                  На Субаруто - четки на стартера.
                  На една друга кола, отдавна беше - нагорели контакти на шалтера.
                  На друга - слаб акумулатор.
                  И всичко това все на автомати . Не завърти ли - няма палене.
                  Защитата на автомата, наистина изключва всякакво "цъкане", "чукане" и тем подобни. Ако е от нея, не трябва да чуваш нищо.

                  Аз бих започнал от кабелите на стартера. Каза, силовите маси си ги прегледал. Виж и двата плюса, които отиват на стартера, за да изключиш лоша връзка.
                  Както каза Андро, трябва да си сигурен, че шалтера "чука". Не издава ли никакъв звук - проблема може въобще да не е от него. Ако е така най-напред трябва да провериш идват ли +12V на тънкия кабел на шалтера.
                  Ако шалтера "чука" и всичко е наред с връзките и акумулатора - сваляне на стартера и пълна ревизия, за да си сигурен, че докато е при теб проблеми няма да имаш .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Димо, имал съм такъв проблем почти на всичките си коли (явно съм голям карък ), включително и на Паджерото.
                    Навсякъде проблема се е оказвал различен...
                    Е, аз не на всички коли, но на всички джипки Ама мойте досега са били все ръчки. На Черока бяха четки, на Диското - шалтер (ма там така чатка, че се чува до другия баир), на старото Паджеро се оказа от масите (после и една от намотките се предаде, ама тогава просто почна да върти много мудно). Ще видим сега какво ще излезе Като бръкнах там има бая мърсотия отгоре, напипах гайката на силовия плюс и ми се видя добре стегната, ама това не значи задължително, че прави добър контакт.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                      Мисля, че мистерията е разгадана. След като няколко дни нямаше и помен от проблема, днес следобед (след престой от събота следобед) пак "цъкна". Този път съм сигурен, че "цъкането" не е от шалтера, а от нещо в купето. След разместване на лоста "P"-"R"-"P" запали моментално. Сега трябва само да открия къде трябва да играе контактният спрей.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                        За Паджеро не знам, ама дойде едно Чероки и от Димата разбрах, че ремонта в случая е нерентабилен (меко казано).
                        По преди щях да предложа тази проба, ама в автоматиците съм доста "бос".
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Мисля, че мистерията е разгадана. След като няколко дни нямаше и помен от проблема, днес следобед (след престой от събота следобед) пак "цъкна". Този път съм сигурен, че "цъкането" не е от шалтера, а от нещо в купето. След разместване на лоста "P"-"R"-"P" запали моментално. Сега трябва само да открия къде трябва да играе контактният спрей.
                          Това го играх,в моето П2 има 2 релета еднакви едно до друго под волана,които при контакт си прехвърлят ток едно на друго,след смяната им с нови всичко е точно!
                          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                            Честито и много безаварийни!
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                              Това го играх,в моето П2 има 2 релета еднакви едно до друго под волана,които при контакт си прехвърлят ток едно на друго,след смяната им с нови всичко е точно!
                              И така до днес сутринта,за малко си помислих,че съм открил топлата вода,да ама не проблема си остава.....ще търся проблема другаде контактен ключ или може би в селектора на автомата..........
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                                Не обърнах внимание дали когато се появява проблема, при даване на контакт свети лампата на таблото на "Р". Сега ще го наблюдавам и това. В момента имам разни други задачки за отхвърляне и нямам време да се задълбавам.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X