Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

    Мерси. Един от големите складове на ЕвроХХ ми е почти под носа. Ще прескоча да взема едно от тяхното, пък ако не ми хареса, ще търся други варианти. За момента, след интервенцията, която направих светенето се подобри доста. Отделно, че и крушките май не ги бива много, но това е лесно поправимо.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

      Честито.Да ни държиш в течение как се развива машината.

      Коментар


      • #18
        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Честито.Да ни държиш в течение как се развива машината.
        Благодаря
        Това беше целта на тая тема - този път искам всичко свързано с джипката да остане събрано на едно място, понеже за предишните не правех нарочни теми и информацията се разпиляваше. Днес си чакам офертата за окачването и някои други дреболии, но при всички положения големите действия ще започнат след продажбата на Диското, по чисто финансови причини. Засега все още се опознаваме и списъка с неща за доизкусуряване бавно нараства. Монтираната аларма Wolf-нещо си с пейджър има определено необходимост от допълнителни настройки, но за съжаление не знам кой и къде я е монтирал, а поведението и е доста досадно. Също така трябва да намеря и някаква инструкция за монтираната мултимедия и да видя как се настройва камерата за заден ход, понеже в момента дава прав образ вместо огледален, което е леко объркващо. Има и някаква драма с фиксирането на страничните огледала, на която трябва да обърна по-сериозно внимание, понеже тук те се явяват основни, а вътрешното е по-скоро безполезно.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

          Да не би да си тръгнал случайно в тази посока?

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #20
            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

            Мисля да го дам малко по-скромно Поне от 20"-овите джанти ще се въздържа със сигурност
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

              Добре дошъл обратно в групата и само безаварийни.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • #22
                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                Ааааа. Вие ше дойдете "рода" по джипки май. Един вид баджанаци.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                  Такааа... Магарето ми прави някакви номера с тоците. Произволно, но винаги след по-дълъг престой, не иска да завърти стартера. Симптомите са като на износен шалтер... т.е. "цък" и после никой.
                  Първоначално имах съмнения, че е заради клемите на акумулатора (плюсовата беше попрекършена и я смених, минуса е здрав и само го стегнах), но маймунджелъците продължават. Снощи пак го направи и почти се бях засилил да купувам акумулатор, обаче тая сутрин, без да пипам нищо, запали от раз . Проверих силовите маси, понеже си имам опит с такива проблеми, но всичко си изглежда наред. Когато завърти (все още е 9 от 10 случая) пали от четвърт оборот. Откъм стартера не се чуват съмнителни звуци - нито виене, нито стържене - и не ми се иска да го свалям, преди да съм елиминирал всички други вероятности, понеже е заврян на кучето в г**а. В момента търся схема на алармата, за да разбера тя какво прекъсва и как. Въпросът е има ли при автомата други защити, които могат да правят тая магария - примерно датчик за положението на лоста, ръчната или нещо друго по тоците, което да изолира шалтера на стартера?

                  п.п. Самият стартер е идентичен с този на 2.8 (4м40) и предполагам, че там при автомата може би нещата са аналогични откъм евентуални защити, ако въобще има такива.
                  Последно редактирано от stargazer; 28-10-15, 08:20.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                    Най-простия вариант е да вземеш на заем наистина читав акумулатор и да пробваш с него. Може и една седмица да дозареждаш всяка вечер акумулатора и сутрин да пробваш. И все пак, най-вероятно ще сваляш стартера заради износени контактни болтове в шалтера.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                      Честита придобивка и много безаварийни

                      Не знам как е на мицуто конкретно, но по принцип автомата може да пали само на паркинг и/или натисната спирачка - виж ги тия неща набърже.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Най-простия вариант е да вземеш на заем наистина читав акумулатор и да пробваш с него. Може и една седмица да дозареждаш всяка вечер акумулатора и сутрин да пробваш. И все пак, най-вероятно ще сваляш стартера заради износени контактни болтове в шалтера.
                        Това го проиграх вече - сложих акумулатора от Диското, който е малко по-якичък - и с него го направи веднъж, но след включване и изключване на алармата завъртя, което ме навежда на съмнения в нея. Иначе зареждането съм го проверил вече и е стабилно на 14.4в, независимо от включените консуматори.

                        п.п. Търтьо, отказите се случват на Р и с натисната спирачка . Иначе спирачката не е задължителна, когато е на Р - пали си и без нея.
                        Единствената разлика от снощи и тая сутрин е, че сутринта пуснах ръчната, преди да опитам... но не вярвам да е от това, освен ако чисто механично не притиска някой сноп и има нещо протъркано там.
                        Последно редактирано от stargazer; 28-10-15, 08:37.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                          Комбинацията не-работеща система за стартиране и автоматична кутия е много неприятна ....
                          Колкото и да не ти се иска, правилото е първо да се свали стратера и да се ревизира, поради точно тази комбинация, която съм отбелязал по горе.
                          Тоест, при автомат, абсолютно задължително е стартера да е в абсолютна изправност.
                          След ревизия на стартера, обикновенно става ясно дали проблема е бил в него.
                          Преди монтажа на стартера се прави един тарикатлък, който да даде допълнителна сигурност в този възел и да даде възможност по нататък за илиминиране на други възли в системата.
                          Обади се.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                            Moмчета, каквато и блокировка да има, тя изобщо няма да допусне дори "шляпането" на шалтера. Та горното ми мнение в частта си за износени контакти е в сила.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                              При същата кола проблемът със стартера се оказа отпоена от колектора секция на ротора и проблемът се появява в зависимост от това как е спрял роторът.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Moмчета, каквато и блокировка да има, тя изобщо няма да допусне дори "шляпането" на шалтера. Та горното ми мнение в частта си за износени контакти е в сила.
                                Да, и аз мисля че е стартера, просто блокировката на автомата се проверява елементарно за 3 минути и половина
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X