Обява

Свий
Няма добавени обяви.

рециклиране на румънска сеялка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: рециклиране на румънска сеялка

    Вакуума осигурен от вентилатора е в много голямо количество(ако може така да се каже), та броя и големината на дупките не му оказват никакво влияние. Все едно да се поташ ако имаш една кофа пълна с вода дали една чаша ще се отрази на общото количество, и дали чашата е малка или голяма.

    Броя на секциите си го определяш сам, според машината с която ще окопаваш и жънеш. И трите агрегата трябва да с еднакъв брой секции.

    Има и възможност за различен брой секции на отделните машини, но който ще ги кара трябва да е много опитен, особено за сеялката, за да не криви редовете, и да не може да се направи разлика между ходовете на сеялката. То на теория е точно така, но на практика нещата са доста по-различни.

    Например в моето село сеят с 6 редова сеялка, окопават с 6 редов култиватор, а жънат с 4 редово приспособление за прибиране на царевица. Обаче трактористите им са печени, и правят супер сеитба.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: рециклиране на румънска сеялка

      Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
      Здравейте, не разбрах за вакуума, няма значение колки дупки са на дисковете, той си е постоянен, така ли? И при сеитбата на боб не е необходимо намаляване броя на секциите.
      Големината на дупките е по-важна от броя им, тези неща с махането на секции за мен са безсмислица. Направи си 1 диск за боба - 7-8мм и ако не лепи по 2 боба на дупка, значи имаш по-големи фуги от вагон на БДЖ. При такива големи фуги и 1 секция да оставиш файда няма да има. Зависимост от фракцията на боба, започваш от 5мм дупки и ги увеличаваш с тестове докато видиш кога сее нормално.

      Коментар


      • #63
        От: рециклиране на румънска сеялка

        При нормално уплътнени секции,фасулът си се сее съвсем нормално без пропуски на 4,5мм отвор на изсяващият диск.За постигане на сеитбенната норма от 40000бр,диска трябва да им 40отвора и да се сее на 35см.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #64
          От: рециклиране на румънска сеялка

          Упътването което ми дадоха, за боба пише 34 отвора с 5мм дупки, и при 70см междуредие че не карам много направо, мдаа нама да е виновен вакуум.

          Коментар


          • #65
            От: рециклиране на румънска сеялка

            Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
            Упътването което ми дадоха, за боба пише 34 отвора с 5мм дупки, и при 70см междуредие че не карам много направо, мдаа нама да е виновен вакуум.
            При 70см,34 отвора и най-голямото предавателно число (май 16 на 22 да беше),ще засееш 17-18000бр което е малко за сеитбенната норма на фасула.Всеки производител на семена си има препоръчителни норми за изсяване,базирани на доста експерименти.Всяко разногласие с цел икономия,води до нарушаване на крайният резултат.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #66
              От: рециклиране на румънска сеялка

              Ей хора, аз май забравих да ви кажа какво стана с тая сеялка - сея та пушек се вдига. Миналата и по-миналата година сях с нея. По-миналата година сееше перфектно, но чупеше семена... не че ги чупеше наред де, но си го имаше като проблем, иначе полето се нареди идеално. Миналата година този проблем го реших и сеитбата беше бонбон, да не я хваля ама само едната бъркалка ми правеше проблем.
              Гарнитурата на тая технология е акустична лента и после тази бялата която се вижда. Изглежда малко цигания, обаче сее дори на много високи скорости, проблема там е че не може да свари да пуска семената и ги чупи заради инерцията дето им предава. Някой ден може да я направя пластмасова ако ми писне да се занимавам, с тея ленти.
              Диска трябва да е полиран шкурка 2500, след диска се слага бъркалката и накрая с широка шайба и болт 6мм(вижда се дупката в оста) се стяга бъркалата към диска, а от там и диска към гарнитурата. Под стяга имам предвид просто се обира. Долу в десния ъгъл дупка 16, а долу в левия 12, горе в десния дето се вижда болта 8мм. Тези три точки държат двете части на апарата, ама нямам снимка на другата част. Колкото и да се стягат двете части на апарата, секцията не провлачва, защото диста към гарнитурата се стяга от 6мм болт, а не както беше преди да стягаш там, където се и държи апарата. Дългия болт вертикално е за чистача, но самия чистач е свален на снимката, формата му прилича на 'вълни' и е метален.

              https://image.ibb.co/nQSA9n/20180323_133726.jpg

              https://image.ibb.co/dYzbFS/20180323_133744.jpg

              Като цяло това е, мисля че по-рано бях казал че турбината е друга, малко по-широка и с извита форма вътре на перките. Не знам дали си струваше да пипам турибната, може би не, но да се надяваме и тая година да издържи, че като започне да вие ме е страх да не литне и карам леко наведен.
              Последно редактирано от Schamane; 23-03-18, 15:56.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X