Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

    Преди време бях попаднал на този подробен фотоотчет с чертежи за преработка на KYB 344254 : https://www.drive2.ru/l/462130510664041806/ , така че да паснат на турското окачване, ако на някой му представлява интерес...

    Коментар


    • #47
      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

      Здравейте колеги,

      продавам си лифт окачването с което карам в момента, ако някой има интерес ето линк към обявата:

      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=235340
      Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
      Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

      Коментар


      • #48
        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

        Привет отново,

        мисля така и не споделих, защо махнах задните амортисьори Monroe D4432 за 4runner, които идеално пасваха на пружините от 124-ка. На малко по-големи дупки минах явно по-бързо отколкото трябваше и шпилката на единия амортисьор се скъса точно под удължителя. В общи линии още като правих този тип удължители, беше ясно, че е временно решение. Около година каране за която година да е имало 20ина офроуд разходки, ъгъла на амортисьора така се измести, че шпилката си се скъса при по-голямо натоварване. В същия момент имах нещо проблеми с предницата, беше започнала да омеква и смених предните амортисьори с KYB Каяба, моделът който си е за Гранд Витара. За съжаление предницата си остана проблемна и аз все още не можех да се усетя, че не амортисьорите а пружините са проблемът. Реших да пробвам амортисьорите на Dobinsons, които вече се внасяха и в България (ако не бъркам в Стара Загора е вносителя) и то на много прилична цена:

        - Предни:

        https://www.offroadtuning.com/shop/s...sior-gs57-621/

        - Задни:

        https://www.offroadtuning.com/shop/s...sior-gs57-620/

        След като ми ги монтираха с ужас установих, че по предницата няма промяна и си е все така мека. Бях останал с два комплекта амортисьори, едни чисто нови и едни на няма и година. Monroe-то го ремонтирах като заварихме удължителите на Иван дето са ухо и шпилка, апропо грозен, но много по-надежден вариант от този, с който ги бях удължил първоначално. Продадох Каябата и Монрото на една ловна дружинка от Панагюрище (Благодаря ви момчета, със здраве да си ги карате, има още много живот в тези амове) и се насочих към оправяне на предните пружини, които си бяха оригиналните повдигнати с подложки. По препоръки от руските форуми сложих на старо предни пружини от Land Cruiser 90 3.0 TDI или поне за такива ми ги продадоха от автоморгата от OLX Предницата се дигна почти на нивото на задницата, возията стана уникална, но за съжаление ъглите на носачите нещо не се получиха и пружините седяха извити на дъга. Реших да пробвам със скъсяване и след коригиране на дължината им до дължината, на която бяха оригиналните с подложките, ъглите се оправиха, но уви се оказаха вече прекалено меки и се получи същият ефект, както с омекналите оригинални пружини. При мен лично с пружините от LC90 нищо не се получи, само загубено време и пари.

        След всичките тези приключение с окачването, точно 4 години след като се сдобих с возилото реших да пробвам турския комплект. Първо се бях спрял на стандартния комплект за XL-7:

        http://4xfourart.com/Product/62/GRAN...NSION-KIT.aspx
        https://www.botsinibg.com/4xfourart%...suspension-kit

        но след няколко разговора с Теодор от Боцини реших да го послушам и да пробвам усиления комплект, за който турците не са сложили линк на сайта си, но ми го бяха предлагали след като навремето им бях правил запитване. Боцини обаче са го изложили и него:

        https://www.botsinibg.com/4xfourart%...suspension-kit

        Преди време си мислех да закупя от турците само детайлите по предницата и отзад да си остана с пружините от 124-ката и Монро-то, но като видях каква оферта ми направиха за предницата нещо не излизаше сметката. Определено излиза по изгодно да се купи цял комплект. Също така и с тези пружини от Мерцедес, както вече бях писал при неравности има едно скърцане, което е преживяемо, но ако може да се избегне ще е много по приятно.

        Искам също да споделя и доброто си впечатление от Боцини, които са официалния представител на 4xfourart за България. Внесоха ми окачването за много прилично време и въобще не съм се занимавал с освобождаване от митница и подобни неприятности.

        Довечера ще разопаковам детайлите и ще направя снимки на частите, както и размерите на пружините и амовете
        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

        Коментар


        • #49
          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

          поради тази причина аз само увеличавам подложките на на предните пружините и естествено следя амортисьорите (2 годищни каяби-маслени)в какво състояние са .
          засега се получава . ама до кога ? мисля си за нови предни пружини. при задницата за сега няма проблеми. возията е перфектна , щом жена ми казва ,че и харесва .
          на старата витара от шумен до варна започваше да ме гледа лошо.
          дано някой предложи решение.
          899180483

          Коментар


          • #50
            От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

            Първоначално публикуван от ganev79 Преглед на мнение
            Привет отново,

            мисля така и не споделих, защо махнах задните амортисьори Monroe D4432 за 4runner, които идеално пасваха на пружините от 124-ка. На малко по-големи дупки минах явно по-бързо отколкото трябваше и шпилката на единия амортисьор се скъса точно под удължителя. В общи линии още като правих този тип удължители, беше ясно, че е временно решение. Около година каране за която година да е имало 20ина офроуд разходки, ъгъла на амортисьора така се измести, че шпилката си се скъса при по-голямо натоварване. В същия момент имах нещо проблеми с предницата, беше започнала да омеква и смених предните амортисьори с KYB Каяба, моделът който си е за Гранд Витара. За съжаление предницата си остана проблемна и аз все още не можех да се усетя, че не амортисьорите а пружините са проблемът. Реших да пробвам амортисьорите на Dobinsons, които вече се внасяха и в България (ако не бъркам в Стара Загора е вносителя) и то на много прилична цена:

            - Предни:

            https://www.offroadtuning.com/shop/s...sior-gs57-621/

            - Задни:

            https://www.offroadtuning.com/shop/s...sior-gs57-620/

            След като ми ги монтираха с ужас установих, че по предницата няма промяна и си е все така мека. Бях останал с два комплекта амортисьори, едни чисто нови и едни на няма и година. Monroe-то го ремонтирах като заварихме удължителите на Иван дето са ухо и шпилка, апропо грозен, но много по-надежден вариант от този, с който ги бях удължил първоначално. Продадох Каябата и Монрото на една ловна дружинка от Панагюрище (Благодаря ви момчета, със здраве да си ги карате, има още много живот в тези амове) и се насочих към оправяне на предните пружини, които си бяха оригиналните повдигнати с подложки. По препоръки от руските форуми сложих на старо предни пружини от Land Cruiser 90 3.0 TDI или поне за такива ми ги продадоха от автоморгата от OLX Предницата се дигна почти на нивото на задницата, возията стана уникална, но за съжаление ъглите на носачите нещо не се получиха и пружините седяха извити на дъга. Реших да пробвам със скъсяване и след коригиране на дължината им до дължината, на която бяха оригиналните с подложките, ъглите се оправиха, но уви се оказаха вече прекалено меки и се получи същият ефект, както с омекналите оригинални пружини. При мен лично с пружините от LC90 нищо не се получи, само загубено време и пари.

            След всичките тези приключение с окачването, точно 4 години след като се сдобих с возилото реших да пробвам турския комплект. Първо се бях спрял на стандартния комплект за XL-7:

            http://4xfourart.com/Product/62/GRAN...NSION-KIT.aspx
            https://www.botsinibg.com/4xfourart%...suspension-kit

            но след няколко разговора с Теодор от Боцини реших да го послушам и да пробвам усиления комплект, за който турците не са сложили линк на сайта си, но ми го бяха предлагали след като навремето им бях правил запитване. Боцини обаче са го изложили и него:

            https://www.botsinibg.com/4xfourart%...suspension-kit

            Преди време си мислех да закупя от турците само детайлите по предницата и отзад да си остана с пружините от 124-ката и Монро-то, но като видях каква оферта ми направиха за предницата нещо не излизаше сметката. Определено излиза по изгодно да се купи цял комплект. Също така и с тези пружини от Мерцедес, както вече бях писал при неравности има едно скърцане, което е преживяемо, но ако може да се избегне ще е много по приятно.

            Искам също да споделя и доброто си впечатление от Боцини, които са официалния представител на 4xfourart за България. Внесоха ми окачването за много прилично време и въобще не съм се занимавал с освобождаване от митница и подобни неприятности.

            Довечера ще разопаковам детайлите и ще направя снимки на частите, както и размерите на пружините и амовете
            Имай предвид ,че на всички полиуретанови връзки трябва да се постави гресьорка . Захвата на задните носачи към рамата са изпълнени като джойнт ,но полиуретана е мек и повече от година не изкарва .
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #51
              От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              Имай предвид ,че на всички полиуретанови връзки трябва да се постави гресьорка . Захвата на задните носачи към рамата са изпълнени като джойнт ,но полиуретана е мек и повече от година не изкарва .
              Благодаря за съвета, ще имам предвид.
              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

              Коментар


              • #52
                От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                Ето какво включва комплектът, дължините на пружините и дължините на амортисьорите в разгънато и сгънато състояние:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_628633130995787.jpeg
Прегледи:1
Размер:275.2 КБ
ID:5821008
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_796753804074961.jpeg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5821009
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_496525244464285.jpeg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5821010
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_679121215905508.jpeg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5821011
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_479452369574046.jpeg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5821012Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2393570030884957.jpeg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5821013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2181998685432224.jpeg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5821014
                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                Коментар


                • #53
                  От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  Окачването на XL 7 и Гранд до 2005 г. е едно и също!!! Не знам защо ги дават различни 2003 и 2005. Правил съм и старата и с новото табло 2004 и не съм видял разлика освен в зацепването на предния диф. За турското съм писал и преди години, че няма гаранция от пропадане / свиване / на предните пружини за седмица след монтажа и изпускане на амовете . Едно "нашенско" окачване със задни пружини от Крън правени по турските, с нови газови амове с гаранция 1г. и монтаж излиза 1000 лв. и влизат гуми 245/70/16 без да закачат никъде и без да се реже нищо.
                  Иване, да те питам, случайно да си ми махнал кантарчето на спирачките на задния мост? До скоро въобще не знаех за съществуването на такова кантарче, но с голямо разочарование установих, че моето липсва...
                  Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                  Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                    Първоначално публикуван от ganev79 Преглед на мнение
                    Иване, да те питам, случайно да си ми махнал кантарчето на спирачките на задния мост? До скоро въобще не знаех за съществуването на такова кантарче, но с голямо разочарование установих, че моето липсва...
                    Кой ти каза за него ?
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #55
                      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                      Кой ти каза за него ?
                      Един експерт ми каза, че моето е изрязано, но според втори експерт на колата никога не е имало. Порових се в техническото ръководство и според него XL-7 е без кантарче, а с модулатор на налягането. Извинявай, грешката е моя.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Спирачна система.jpg
Прегледи:1
Размер:522.5 КБ
ID:5821443
                      Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                      Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                        Дано не я правиш при този "експерт" дето ти е казал, че ти е изрязано кантарчето ... Да не се окаже след монтажа на жълтото окачване да ти станат дълги и задните полуоски . Гранд Витара няма с кантарче. Ще се радвам да споделиш как е с новото окачване и снимай ако обичаш с ролетката разстоянието между предния калник и гумата и пак след две седмици и лек офф. Благодаря предварително и извинен си.
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар


                        • #57
                          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                          Дано не я правиш при този "експерт" дето ти е казал, че ти е изрязано кантарчето ... Да не се окаже след монтажа на жълтото окачване да ти станат дълги и задните полуоски . Гранд Витара няма с кантарче. Ще се радвам да споделиш как е с новото окачване и снимай ако обичаш с ролетката разстоянието между предния калник и гумата и пак след две седмици и лек офф. Благодаря предварително и извинен си.
                          Експертът с мнението за изрязаното кантарче ме отсвири преди година, след като ми монтира предните пружини от LC90, които се бяха извили като лъкове и правеха ъглите на полуоските непоносими, след това го чаках 6 седмици да ги оправи нещата, но така и не ме взе повече, иначе с човека две години си работихме и ми направи не малко благини по колата, за които съм му благодарен. Проблемът с полуоската (спукано вътрешно каре) си го имах отпреди дългите пружини, просто тогава реших да го сменя. Не мога да не спомена с добро нашия общ познат покрай полуоската, защото човекът ми оправи бакии и щети от няколко виртуоза, които се изявиха межу двамата офроудъра. Също така си се разбра със сигурност, че на XL-7 АТ полуоските са по-къси от стандартните, но в немския сайт отвреме навреме пуска на SKF на цени с 30% по-високи от тези втора употреба, дето и не стават накрая.

                          Премерих разстоянията от горния ръб на джантата до калника, както го правят турците по спецификация, като има малко отколонение от обещаните 29 см отпред и отзад, след монтажа размерите са 27,5 отпред и 32 отзад. Ще меря периодично да видим какво ще покаже. Отзад височината е същата както при пружините от Мерцедес, отпред е 2 см по-висока от оригиналните пружини с подложките. Пак седи леко ритната, но не чак толкова екстремно.

                          Ходих преди малко на лозенска да я тествам, возията е много добра, доста по-меко поема неравностите от предишните варианти. Много прилича на возия на Терано 2 и Паджеро Спорт 1, може би не е чак толкова лодка, но все пак това се води усиления комплект и е очаквано пружините да не са много меки. Задните доста наподобяват тази от Мерцедеса, не е чак толкова твърда возията и амортисьорите не са толкова резки, както бяха Монрото за 4Runner и Добисънс-а за XL-7, предницата е доста по-мека и го има лодка ефектът. Също така за момента няма скрибуцания и пристъргвания, които с различните други варианти винаги ги имаше, едни такива шумове дето ги пускат по филмите когато показват някакъв стар кораб как плава.

                          За момента съм очарован от комлекта, ще видим как ще е във времето. Искам специално да благодаря на Теодор, който внася 4xFourart, за доставката и за съпорта по проекта. При фейслифтовата трябва да се изработи фланеца на кардана, защото този от комплекта става само за прифейсовата, но Теодор има решение за този детайл, като разноските се покриват от цената на комплекта. Пожелавам му успех в това начинание и много доволни клиенти.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70963770_480548385860185_2997448450288648192_n.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5821464

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:72409838_345090926238652_3768684728220123136_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5821465

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71400739_365542117655669_8320714509899530240_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5821466
                          Последно редактирано от ganev79; 26-09-19, 21:39.
                          Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                          Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X