Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с блокиране на раздатка СС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с блокиране на раздатка СС

    Става въпрос за 2.5 ...лампата за блокажа само мига..какъв може да бъде проблема питам вас по опитните..мерси предварително.

  • #2
    От: Проблем с блокиране на раздатка СС

    никой ли няма да сподели мнението си...?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с блокиране на раздатка СС

      Здравей, не че съм от опитните и аз от скоро го имам, и доста неща пооправих по него, но всичко става с четене. Ето ти линк към важните теми http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150764 в пост едно на Стоян, четвъртата тема. В пост 2 има описание къде са датчиците на раздатката. При мен се беше протрил един от кабелите и не даваше добър контакт. На задния блокаж (не пишеш централния диф ли заключваш или задния) ми се случи да се откачи маркуча за вакума. Дай повече подробности, че мига ок, ама работи ли, волана става ли тежък и да не дозавива? Поздрави!
      Mitsubishi Pajero 2.8 GLS Super Select 97г. Дълга База

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с блокиране на раздатка СС

        става въпрос за централния и немога да разбера дали го блокира....

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с блокиране на раздатка СС

          Tам всичко е механика,това,че мига не значи,че не неработи прочети малко темите след това направи тест и ще разбереш,че лампата си мига а дифа се блокира...................
          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с блокиране на раздатка СС

            Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
            Tам всичко е механика,това,че мига не значи,че не неработи прочети малко темите след това направи тест и ще разбереш,че лампата си мига а дифа се блокира...................
            Да ми обяснисх по-точно куде и как мога да разбера дали блокира...мерси предварително

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с блокиране на раздатка СС

              На широко място със здрав асфалт, включи на 4HLc и навий волана докрай в една посока. Тръгваш леко и за няколко метра, ако блокажа работи, трябва да усетиш затягане на волана и приплъзване на някои от гумите по асфалта. Въобще поведението на автомобила коренно ще се промени.
              Ако нищо такова не усетиш, значи имаш проблем и раздатката не се блокира.
              Всичко това го направи за КРАТКО и веднага мини на 4H или 2Н, да не стане проблема без да си го имал

              П.П. Абе я най-добре намери някой, дето разбира от тия неща, да види кое как, да ме не псУеш после!!!
              Последно редактирано от radikyokushin; 16-10-15, 17:49.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                И на мен ми се е случвало само да мига, но няма как да не усетиш че си на 4х4, поне при мен започва да върви сякаш съм и качил 200кг багаж, по-бавно, но доста по-стабилно.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                  Първоначално публикуван от wolf_531 Преглед на мнение
                  става въпрос за централния и немога да разбера дали го блокира....
                  Здравей, колега, най-вероятно блокира, защото това става механично, както казва svjokera. Проблемът ти е електрически и предполагам, че е във предпоследния датчик на раздатката откъм кардана вдясно, или в кабела му.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                    Благодаря за отговорите...В субота пробвах и стана точно така както казахте работи, но яжно датчика не отчита...благодаря.!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                      Първоначално публикуван от wolf_531 Преглед на мнение
                      Благодаря за отговорите...В субота пробвах и стана точно така както казахте работи, но яжно датчика не отчита...благодаря.!
                      Лампата се управлява от едни вакуумни релета на десния ланжерон до кутията на въздушния филтър.Най вероятно релето е блокирало.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                        Я разкажи за лампата и релетата плиизз.

                        п.п.Цяла тема съм пуснал. В трети пост е цитирана.
                        п.п.п. Релетата (които са вакуумни клапани) никаква лампа не управляват.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          при мен този проблем се оказа от лоша маса на таблото

                          Мен ме интересува дали е правилно да спускам силен наклон на 4H и дали винаги трябва да вкл 4/4 когато съм извън пътя /асфалт/

                          става дума за Паджеро 2 с механична скоростна кутия 98г
                          Последно редактирано от CarTest™; 21-10-15, 17:44.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                            Според мен не е нужно винаги извън пътя да включваш 4H. Включвай ги само тогава, когато има нужда.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с блокиране на раздатка СС

                              Отговора е.. Не..Добри.., но ако те интересуват подробности.. поразрови се във форума..., със сигурност ще намериш отговори на всички въпроси , които си задал.. и които възнамеряваш да зададеш.. занапред!
                              Последно редактирано от vadoiv; 21-10-15, 19:57.
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X