Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

    Привет на всички,
    От едно известно време една мисъл не ми дава покой - Wrangler Rubicon 2,8CRD(200к.с.), автомат, дълга база, производство след 2011/12год.
    Ще се радвам ако който има преки впечатления от въпросния двигател(надеждност, разход, мощност, динамика), авт.скорости(здрави ли са, кой е производителя-дали е ZF или друг), шаси, и изобщо от модела, да сподели какво да гледам като слаби места и особености. Гледам автомобили с пробег около 70-90х.км. в Германия.
    Досега съм слушал само положителни неща за здравината на тази машина, но все пак това е само от продавачите, а не от собственици.
    Също така ми е интересно дали има вариант да се регистрира 6+1 места на фирма.
    Благодаря!

  • #2
    От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

    Ако темата ми не е за тук, моля модератора да я премести на правилното място...

    Коментар


    • #3
      От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

      Здрасти , двигателя е доста променен на базата на по-старите VM 2,5 и 2,8 , с доста добра динамика и за сега с малко проблеми по горивна апаратура благодарение на супер качествения дизел в България . Скоростната кутия е W5A580 произведена от Mercedes , изпитана в боя 5 степенна монтирана на ML W163 , S-clas W220 , Jeep WG 2,7 CRD и много други , с лека и ефтина поддръжка .
      Модела не е наблъскан с електроника , само най-необходимото , от тази гледна точка имат малко проблеми . Като цяло здрав и проходим , въпроса е да се намери
      не много-изморен.
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

        Благодаря за информацията! Важна е.
        Слушал съм, че тия двигатели(VM) май не се славят с добри отзиви, дано този да е по-добър...
        Самия джип с тази авт.трансмисия дано да е пъргав и динамичен, защото съм имал едно време Нисан Патрол, на който трябваше да му се молиш когато ти се наложи да изпревариш или да ускориш бързо.
        По-добре щеше да е 6-степенен, но като няма... Интересно защо уж съвременен автомобил, пък със стар автомат?!
        За комфорт в случая май е трудно да говорим, имайки предвид че модела е повече ориентиран към оффроуд възможности, или греша?
        А дали има и такива със 6+1 места, никой не знае..аз поне не успявам да намеря.
        Имате ли впечатления от разхода-дали и с колко се разминава с каталожните данни, защото те са приемливи.

        Коментар


        • #5
          От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

          Още от 2001 г., с излизането на първите Jeep Liberty KJ, 2.5 и 2.8 CRD на VM са съвременни Common Rail дизели с два горно разположени разпределителни вала и нямат проблемите на старите VM с отделните глави, които са допринесли за т.н. "лоша слава". Може би трябва да прочетете темата на elbgt, ако вече не сте я чел. Има доста информация за Jeep Wrangler JK с точно такъв двигател - 2.8 CRD.
          Моят проект Jeep Wrangler JK

          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

            А как стои въпроса с комфорта, има ли го, или е направен компромис??

            Коментар


            • #7
              От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

              Направен е компромис в сравнение с .... Тежкия преден мост на Рубикон прави едно специфично затрисане, което при Сахара и Спорт го няма.
              Ако го сравняваш с кросоувър няма да ти хареса. Няма как джип с цели мостове да има пътно поведение на кола с независимо окачване.
              Иначе е класи над другите с цели мостове, Патрул Г-клас и т.н.
              Миналата седмица му сменихме първото масло 5W30 на 10 000км и му вдигнахме мощноста на 250кс.
              В момента джипа е със 700кг по тежък и като му подадеш смес пали 35-ци.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11406353_980424188655451_2925270464081632427_o.jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5688160

              Коментар


              • #8
                От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

                Блестящо!!!
                Едва ли ще се намери някой на който да не му хареса!
                Това е моето возило...
                Колега, защо се наложи да му вдигате мощността на 250к.с. - муден ли беше, или просто "колкото повече-толкова повече"?
                За мен важното е да има пъргавина, и като му подадеш газ при изпреварване да се "изстреля"...
                А как определяте "возенето" - прекалено ли е твърдо?
                Вдигането на мощността с какво го направихте, в смисъл - има оригинален чип за този двигател, или с друго решение? Има ли това някакви негативни последици за турбото или двигателя като цяло??
                Последно редактирано от cicovesko; 30-10-15, 11:58.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

                  Мощноста вдигахме щото много тежка стана милата. На снимката не се вижда но сега на покрива има палатка и е с допълнителен резервоар за гориво. Общо взето с пътници и багаж ще мине три тона и половина.
                  Сега си върви много прилично но ако искаш да се изстрелва можем да му сложим HEMI 6.1L
                  Возията няма твърдо и меко а има правилна и неправилна за конкретен терен с конкретна скорост. При заводското окачване е постигнат уникален баланс. А на този експедиционния може да се променя твърдоста на амортисьорите (червените).

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11666113_988789597818910_3533875355892309229_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5689271

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

                    Този вашия на снимката с автоматични скорости ли е?
                    Защото аз съм мераклия на такива... макар че повечето колеги са за ръчни..
                    И не разбрах как става вдигането на мощността.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся отзиви и мнения за двигателя 2,8CRD-200к.с.(а и всичко друго за Rubicon)

                      Във Виена му вдигаха мощноста.
                      Автоматик е. Аз дизел ръчка не съм виждал.
                      То и дизелов произведен в Америка не бях виждал но този е такъв.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X