Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 123 заслужава ли си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес 123 заслужава ли си

    Здравейте на всички!От много време ми харесва модела,по принцип съм фен на марката,вече повече от 10 години карам 124 и ми е много приятно да го правя.Та....тука се продава една123ка,без мотор,идеята ми е да му монтирам двигател от 124.Колата е със автомат и оригиналния мотор е 5 цил 300д.Някой правил ли е такава трансплантация и голем ли е филма.Моля,споделете опит

  • #2
    От: Мерцедес 123 заслужава ли си

    Моето мнение е такова, че да се развали 124-ка, за да се направи 123-ка е без смисъл. За мен си струва. Заслужава си, само когато 124-ката е в тотално трагично състояние, а 123-ката е с перфектно купе. И двете положения са рядкост. Повече ще ти хареса возенето във 123-ка. Стъпва, завива и седи на пътя по-различно от 124. Какво му е на оригиналния 300Д ? И по-важното, защо е изваден от колата ? Тези, тяхни дизели с редовите помпи, не се износват или повреждат току-така. Ако е наличен-вземи го. Ако го няма, какъв ще монтираш ? Такъв от 124-ка с ръчни скорости, ок. Ще ти трябва маховик за него от същия двигател, който е бил с автоматична трансмисия. Маховика на двигателите, предвидени да се монтират към автоматични скоростни кутии, представляват квадратни ламарини и около тях е венеца за бендикса на стартера. Към квадрата се захваща хидротрансформатора на автоматичната кутия. Ако го няма и радиатора, оригиналния- тогава и радиатор ще трябва да му търсиш. Заради единия автомат. Ако освен двигател, 300Д-то няма и части от трансмисията, тогава най-добре да се монтира двигател+трансмисия от W124. Избор имаш. При това много голям. Вместо 5-цилиндров дизел или 4-цилиндров бензинов, най-добре 6-цилиндров бензинов. Него често ще го намериш с автоматични трансмисии - М103, 2600 куб.см. или 3000 куб.см.. Сега, като се замисля понеже отидохме и на 6-ци. Тогава е най-добре да си купиш ,,пура". По-хубава е и от 123-ката. По-луксозна е, не е твърде по-тежка, а е много по-завършена и ларж кола. Много е трудно в България да се намери читава W123, а читавите, гонят по цена и експонатите Щутгарт. На късмет е тази работа. На цената на читава 123-ка, може да бъдеш собственик и водач на 126-ца. При това хубава. Няма да бъде 560-нито 500. Ще бъде 6-цилидрова, със запазено купе, запазен интериор, климатик, ел.стъкла/огледала, подгрев на седалките. И разни други неща, които можеш да си накичиш. Тогава ще бъдеш шофьор-любител, а не скрапер. Хабящ време по уредици на двигатели, документи, преправяния, кърпежи, глупости, щуротии. Които ти вземат ценно време от живота. Не, че не съм го правил това. И сега го правя, но разсъждавам върху нещата, които се случват наред с това. Това е реално погледнато. Така е. Не знам, дали толерираш АГУ в точно тези автомобили, за мен не е проблем. Виж, на хубава Лада да й се слага газ- не е добра идея. На запазена Пура ,,260" или ,,300" - задължително. Ще ти гори 9-10-11л./100км. извън града, газ. При положение, че не се засилваш с повече от 120-140 км/ч.. В града до 16л./100км. е нормално. Като може да е и по-малко. Над 16/100 в ,,пура" с 6-цил. двигател вече е проблем. Не финансов, а технически. 18-20/100 също са постижими разходи на гориво, обаче това няма да бъде прилежащо за Мерцедес-Бенц шофиране. Хубав М103 с изряден автомат или ръчна скоростна кутия И коректно напомпени гуми, толкова гориво изразходва. Колкото 124-ка със 2000 кубика двигател. При това М102, едноваловите. Е, тогава ? За какво ти е тази 123-ка без мотор или 4-цилиндрова 124-ка ? Това, че е стар S-клас не бива да те плаши. Това не я прави по-надеждна от 123-ка, а прави така, че поддържаш 123-ка, пък се возиш на по-висок клас автомобил. Което вече си заслужава да се направи и да се кара. Колегите може да не са съгласни с мен по някои точки, ама какво да се прави. Определено, който усетил тънкото предимство на 126 пред 123, или си е купил W124- или си е купил W126. И повече не е слезнал от нея. В случай, че не искаш нито едно от двете, най-добре е да си караш 124-ката.
    Последно редактирано от Тодор Живков; 15-12-15, 21:01.

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес 123 заслужава ли си

      Аз съм съгласен с горното мнение, но и нямам страст към реставрации, де...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес 123 заслужава ли си

        Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
        .. или си е купил W124- или си е купил W126. И повече не е слезнал от нея. В случай, че не искаш нито едно от двете, най-добре е да си караш 124-ката.
        Абе, има и такива идиоти като мен, дето правят, и после продават направеното на подаръчни цени..
        Мерседес-будала-серсем се казва на турски....

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес 123 заслужава ли си

          По-добра и надеждна кола няма от W126.Това е лично мнение и не ми се влиза в спорове.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес 123 заслужава ли си

            Първоначално публикуван от lmihailov Преглед на мнение
            Та....тука се продава една123ка,без мотор,идеята ми е да му монтирам двигател от 124.
            Винаги, когато ползваш за донор по-нова кола, за да съживиш по-стара, си струва. В една далечна държава, съживяването на "старци" е огромен бизнес.
            Идеята е супер, успех.

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес 123 заслужава ли си

              Дали си заслужава зависи от състоянието и цената.
              Ако горните неща са ОК, липсата на ДВГ е дребен проблем. Такива ДВГ са масови и се намират под път и над път.
              И ако ще се предприема такава стъпка е най добре да се придържаш към оригиналното състояние.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес 123 заслужава ли си

                Здрaвейте,интереснa темa ще си кaжa и aз мнението кaто собственик и фен.
                Aз кaрaх няколко години 123 нa бaщa ми,колaтa се рестaврирa преди години и се пaзи,хвърлят се достa нерви и пaри при рестaврирaне.Aко купето е добре и сaмо мотор меже би си струвa,aко ще сa и двете тогaвa стaвa по сложно.
                Нa скоро бях дa прaвя стенд нa ежедневното ми 190 и в сервизa бaчкaше един мaрокaнец,зa пореден път се нaслишaх че в тяхнaтa държaвa товa е мaсовaтa колa и че тия коли нямaт никвa ценa тук и дa не се зaнимaвaм дa нaливaм пaри в нея.Нaкрaя филосовски кaзa че aко беше 123 другa рaботa билa.
                Някъде четох че от мерцедес сложили нa 190 мотор 2.2цди зa експеримент,явно не е чaк толковa стрaнно щом от мaркaтa го прaвят.Инaче нa скоро видях нa снимкa v-8 нa 190 вгрaден.След тия мой нaблюдения сегa мотор от 124 нa 123 ми се виждa чaк зa нормaлно.
                Преди годино сменях мотор ОМ 602 ,вярвaй че не можaх дa нaмеря един тук нa около,ходих нa другия крaй нa държaвaтa зa двигaтел и го плaтих злaтен,850€ но пaк минaх евтино щото от Гермaния ми предлaгaхa с гaрaнция и тaм ценaтa беше почти двойнa.Нямaм предстaвa кaк се движaт цените в Бългaрия нa aгрегaтите,но тук зa мерцедес нямa и aко имa е скъпо.
                поздрaви

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X