Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация за мотор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Навигация за мотор.

    Е, аз нямам такъв опит - имам само 2 и говоря за тях.
    Няма как да съм в грешка тъй като това е параметър, който си има реални измерения в мм че да се сбърка
    Всъщност този спор е безсмислен.
    Konda дори има конкретно място за монтаж на стърчащ микрофон.
    Както водач в долната част за защипване на гъвкавата част държаща микрофона, така и вдлъбната отпред на маската пред устата за самият микрофон.
    Това е правено за техният BT кит но пасва идеално и микрофона на Sena SMH10.
    Враг усраине

    Коментар


    • #32
      От: Навигация за мотор.

      Тук "изтърваме" формата на главата Всеки има различен череп и според мен е възможно за един това разстояние да е ,като "икарус" а за други да е малко. При мен е колкото да вкарам един пръст...не повече.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #33
        От: Навигация за мотор.

        Аз от няколко години карам с обикновенни Гармини за кола!
        Не са водоустойчиви и ... какво от това .. ама са евтини. В продавалника се намират за 30-40 лева ...
        Това лято за 15 дена пътуване носих и трите ....

        Валя ме поне 5 дена. Почти по цял ден. Никакви ядове.
        Има само един малък трик.
        Домакинско фолио на ролка .... нося си го винаги.
        Мога да си хермртизирам дори ботушите ...

        А .. и не всички Гармини с Блуу туут се връзват за каските ... като ти иска пин код и ... нема къде и как да го вкараш ...
        С телефон нема ядове обикновенно ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #34
          От: Навигация за мотор.

          Всеки си преценява.
          Къде преценката е точна, къде - не...
          Иначе за гарминските нувита и BT слушалките си прав.
          Ето тук например с един и същи GPS постигнахме различни резултати.
          Враг усраине

          Коментар


          • #35
            От: Навигация за мотор.

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Нещо не го разбрах това.
            Исках да кажа, че ако разчитам на навигация в непознат град и ползвам САМО на гласови инструкции със сигурност ще се запилея.
            Дори не ми е идвало на ум да карам така но ми звучи адски абстрактно и неработещо.
            Казвам че само с гласова навигация се оправям във всеки непознат град в Гърция и други.Не ми е необходимо да гледам екрана.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Навигация за мотор.

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Едно USB-захранване в куфара (което мисля да си сложа) е добро допълнение.
              Само не прави грешка като мен ,да го прекараш през контакта,дето не можахме да си заредим телефоните и таблета в Румъния.В хонда видях две усб с капак и стойка за кормилото 30-40 лв.ще ги прежаля,под седалката ще остане за компресора.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Навигация за мотор.

                Не само в онда - и в мото-тряс също има такива.
                Само имай предвид, че са водоустойчиви само докато са с капачката.
                Ако държиш нюви например (или каквото и да било) включено на него трябва да е на сухо място, иначе ще се подмокри и ще изпуши.
                Ето заради такива дреболии не харесвам подобни импровизации на открито.
                Тези, които са правени за мотор работят без да се съобразяваш с тях.
                Или поне би трябвало.
                Питайте CarTest колко му работи Trailtech Vapor прибора, който освен че е за мотор би трябвало да покрива и всички нужди на офроудажджията
                Та от всяко правило си има и изключения.
                Лошото е, че трудно ще се намери тук някой с конкретни отзиви от китайската шитня.
                В AdvRider по-може.
                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  От: Навигация за мотор.

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  .... .... Питайте CarTest колко му работи Trailtech Vapor прибора, който освен че е за мотор би трябвало да покрива и всички нужди на офроудажджията .... ,.,., .... .
                  Работи .... но ако не вали повече от 1-2 часа ....Вече споделих .... какво е решението. Струва стотинки и го има в почти всяка бакалия.Вече и ботушите си ги .... ... хидроизолирам.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Навигация за мотор.

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    А имаш ли "син зъб" за каската да го чуваш? Пробвал ли си така. На мен каската ми е шумна и се чудя дали изобщо да тръгвам на такъв вариант.Истината е,че се взима точно ГПС за мотор със система за каската. Иначе само хвърляме пари на вятъра!
                    Не, не съм още, но тази зима евентуално ще пробвам с някакъв вариант за каска. Имах оргинални слушалки в нолан-а, но се чуваха отвратително и ги подарих на един приятел, който каза че при него е ок (но беше друг модел на нолан). Така или иначе гласовите команди на навигациите не ги ползвам, дори и в колата.
                    Аз по скоро имам проблем с намирането на читав софтуер, но това е отделна тема...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Навигация за мотор.

                      Понеже вече всеки ползва смърт телефон, ако е Sony Z ето тази идея имах предвид.
                      Самият телефон не се бои от вода, дисплея работи през ръкавици а стойката е активна и няма нужда от никакви кабели при сваляне от нея.
                      Изглежда ми напълно приложимо за монтаж на мотор.
                      На мен ми се струва, че ще стане доста работещо решение за навигация с универсално устройство тип всичко в едно.
                      Ще се вижда много по-добре на слънце от който и да било GPS, гласова навигация с BT устройство в каска също ще работи.
                      Не казвам, че съм го пробвал, не казвам, че е ниско-бюджетно решение.
                      Просто за собствениците на Sony Z серия телефони изглежда доста добър вариант.
                      Стойката обаче е скъпа... Е не е по-скъпа от стойката на Zumo, де.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brodit-active-holder-with-tilt-swivel-for-sony-xperia-z-p39434-300.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5686883
                      Прикачени файлове
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: Навигация за мотор.

                        Тази стойка е хубава, но има един сериозен недостатък - телефона трябва да е без допълнителен калъф. Отделно че е скъпа. Моя е с удароустойчив калъф и не пасва на никоя подобна стойка. Тези неща мисля че са обсъждани в темата за Сони преди време. Според мен, ако човек така или иначе използва смартфон, то по-добре да си купи водоустойчив (и даже ако може удароустойчив) телефон и да си го ползва за всичко (вкл. и снимки). Има обаче една подробност - телефона трябва да запази водоустойчивост и докато се зарежда - затова избрах сони с опция за зареждане чрез магнитен конектор, тъй като юсб портовете на останалите губят водоустойчивостта си с включен кабел (с някои изключения, но са тип тухла ) За мен беше важно да мога да си откачам и закачам телефона без допълнителни кутийки, калъфчета, капачета и т.н. Още не съм стигнал до оптималния вариант, но и това ще стане.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Навигация за мотор.

                          Е да, от експерията трябва да се свалят допълнителните гащи за да влезе тук.
                          Иначе имах предвид Z точно поради факта, че не знам друг телефон, който да остане водоустойчив, докато се зарежда.
                          Аз имам Z таблет... Имам и магнитен кабел. Евтините не стават за нищо. Изпадат при най-леко разклащане та какво остава на мотор.
                          После взех хубав кабел, носи голям заряден ток, стой много по-устойчиво но не мисля, че ще издържи на мотор въпреки всичко.
                          Тая стойка изглежда доста стабилно държи дивайса. Но само изглежда - никога не съм я виждал на живо.
                          Но е достатъчно скъпа че да бъде толкова добра, колкото изглежда.
                          Остава само да се прежали събуването на доп. гащи от телефона и да се пази.
                          Тези сонита може да са водоустойчиви но далеч на са удароустойчиви.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Навигация за мотор.

                            Благодаря за мненията! Установих след няколко по дълги пътувания, че навигация за мотор трябва за в градовете, фен съм на картите и ги използван винаги, но тва лято пътувахме до Русия в Москва както повечето колеги казват непромокаем калъв и навигация от кола, следователно имаше и конденс и нищо не виждах нямах и блутут и стана тя каквато стана едни спирания едни филми, но в град с булеварди с по пет платна и тн е доста опасно, същата работа ми се е случвало и в Букорещ и Тирана слагал съм и телефони и навигации за коли в непромокаеми калъфи и чанта за резервара, но най удачно е с навигация предназначена за мотор или атв карал съм с том том чудесно е не си навираш главата надоло и тн за зумо съм чувал хубави работи но парите им са много както и на повечето хубави и така да се нарече утвърдени марки

                            Коментар


                            • #44
                              От: Навигация за мотор.

                              Не ми остана въздух да го прочета на един дъх...
                              Слагай по някоя точка от време на време?
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #45
                                От: Навигация за мотор.

                                . . . ето няколко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X