Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация за мотор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Навигация за мотор.

    И аз пробвах какво ли не,калъфчета телефони с инсталирано какво ли не но се оказа че евтин и удобен вариянт не съществува-поне за мен,събрах парички и си купих ТОМТОМ Райдър 5 плюс разговорно Сена 20С и всичко си дойде на мястото,работи безупречно и съм много много доволен.
    Съвета ми към колегата е да посъбере малко парички зимата и да си купи ГПС за мотор,дори и втора употреба да е-не пречи!!!
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

    Коментар


    • #17
      От: Навигация за мотор.

      Аз също се отказах от варианта китайски гпс в калъф, защото имаше една камара проблеми - прегрява на слънце, изпотява се, разбива му се усб порта, вероятно от вибрациите. Отделно че почти нищо не се вижда, защото те по принцип са си с калпави дисплеи, а като сложиш и отблясъците и драскотините и по калъфа и става съвсем зле. Сега съм на вариант Сони Експерия Z3 Compact + стойка за мотор тип щипка + магнитен кабел за зареждане и е много по-добре. Някой ден като имам време и ми дойде музата може и да си измисля "активна" стойка, защото тоя кабел често се откача, въпреки магнита...
      А да дам многостотин лева за устройство, което реално ще ползвам 2-3 пъти в годината, няма как да стане.

      Коментар


      • #18
        От: Навигация за мотор.

        Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
        Аз също се отказах от варианта китайски гпс в калъф, защото имаше една камара проблеми - прегрява на слънце, изпотява се, разбива му се усб порта, вероятно от вибрациите. Отделно че почти нищо не се вижда, защото те по принцип са си с калпави дисплеи, а като сложиш и отблясъците и драскотините и по калъфа и става съвсем зле. Сега съм на вариант Сони Експерия Z3 Compact + стойка за мотор тип щипка + магнитен кабел за зареждане и е много по-добре. Някой ден като имам време и ми дойде музата може и да си измисля "активна" стойка, защото тоя кабел често се откача, въпреки магнита...
        А да дам многостотин лева за устройство, което реално ще ползвам 2-3 пъти в годината, няма как да стане.
        А имаш ли "син зъб" за каската да го чуваш? Пробвал ли си така. На мен каската ми е шумна и се чудя дали изобщо да тръгвам на такъв вариант.Истината е,че се взима точно ГПС за мотор със система за каската. Иначе само хвърляме пари на вятъра!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #19
          От: Навигация за мотор.

          Блутоот в каската и телефон или таблет в раницата или джоба на якето все тая,гласовата навигация ми е достатъчна,слушаш музика,говориш по телефона ако искаш
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Навигация за мотор.

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Блутоот в каската и телефон или таблет в раницата или джоба на якето все тая,гласовата навигация ми е достатъчна,слушаш музика,говориш по телефона ако искаш
            Гласовата навигация е допълнение. Понякога особено пресечките ако са по на гъсто трябва да се гледа внимателно.Но определено искам да имам и двете.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #21
              От: Навигация за мотор.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Блутоот в каската и телефон или таблет в раницата или джоба на якето все тая,гласовата навигация ми е достатъчна,слушаш музика,говориш по телефона ако искаш
              Искам да гледам резултата от такова навигирВане в град - ще бъде забавно
              Както каза green хубаво е да има и двете възможности, защото се допълват в различни ситуации.
              Аз ползвам основно визуална навигация и дори това сравнително рядко.
              Гласовата съм я пускал само 1 път по време на пътуването към Италия.
              Но не постоянно че градовете с тези кръгови е адски ама адски досадно!
              Все пак е полезно в случаите, когато слънцето блести в екрана и може да се пропусне някоя маневра.

              Гласовата навигация е свързана с необходимост от някаква BT система в каската и това го приемам за необходимо условие ако искате да чувате каката.
              Колкото и да е шумна каската няма да е проблем, поне за навигация.
              Аз имам сена и на отворена каска - дори с нея водя разговор сравнително безпроблемно.
              Колко повече да е шумна твоята?!?

              Ама те всичките тези възможности не са възможни само с моторжийски GPS.
              Доста автомобилни също за предвиждани за BT слушалки.
              Силата на устройствата за мотори са други, това е просто част от възможностите им.
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Навигация за мотор.

                При положение че топлата вода е открита , не виждам смисъл да се правят експерименти . Разбира се че може да има някакви заместители , но те винаги си имат и многото минуси . Това са устройства , които не се купуват всеки месец . Инвестицията в качествена навигация се изплаща с времето . Ако има желание , има и начин да се намери нова навигация на добри цени . Моята е от Зумо сериите на Гармин , купих я чисто нова с 50% намаление. Картата е 45 страни доживотно обновяване . В комплекта са включени стойки за монтаж в кола , и за мотоциклет.

                Коментар


                • #23
                  От: Навигация за мотор.

                  Така и така стана въпрос за Сена. Кой от моделите е "универсален" става на няколко каски. Аз карам с Каберг Конда купена от луис. Преди имаше нещо за нея, но сега не намирам. Имам подозрения, че микрофон като тези показаните ще пречи да затворя каската..и без това ми се струва, че ми е близко предната част...
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Навигация за мотор.

                    Всички модели на сена са "универсални". И не само на сена.
                    Естествено има модели дето са за конкретна каска но универсалните затова са такива.
                    Едната ми каска е баш конда и на нея от 2 години имам SMH10.
                    На шуберт-а съм с 20S но и той би могъл да се монтира при желание на каберг-а.

                    http://www.doomshell.net/gall/main.p...geViewsIndex=1

                    Не пречи на затварянето.
                    SMH10 обаче според мен е по-компактен и след монтаж стои като част от каската.
                    Новият 20S след това изглежда някак по-привлечен от някъде, въпреки, че като размери е по-компактен.
                    Но с изнесените микрофони няма проблем при модулните каски, категорично.
                    Изисква известно съобразяване при затваряне ама толкоз.
                    Последно редактирано от Esper; 16-10-15, 09:14. Причина: Линк
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Навигация за мотор.

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Искам да гледам резултата от такова навигирВане в град - ще бъде забавно [emoji38]
                      Както каза green хубаво е да има и двете възможности, защото се допълват в различни ситуации.
                      Аз ползвам основно визуална навигация и дори това сравнително рядко.
                      Гласовата съм я пускал само 1 път по време на пътуването към Италия.
                      Но не постоянно че градовете с тези кръгови е адски ама адски досадно!
                      Все пак е полезно в случаите, когато слънцето блести в екрана и може да се пропусне някоя маневра.

                      Гласовата навигация е свързана с необходимост от някаква BT система в каската и това го приемам за необходимо условие ако искате да чувате каката.
                      Колкото и да е шумна каската няма да е проблем, поне за навигация.
                      Аз имам сена и на отворена каска - дори с нея водя разговор сравнително безпроблемно.
                      Колко повече да е шумна твоята?!?

                      Ама те всичките тези възможности не са възможни само с моторжийски GPS.
                      Доста автомобилни също за предвиждани за BT слушалки.
                      Силата на устройствата за мотори са други, това е просто част от възможностите им.
                      В кой град,в коя държава,Румъния и Гърция става ли,че и водих групата напред в Гърция през малките улички.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Навигация за мотор.

                        Нещо не го разбрах това.
                        Исках да кажа, че ако разчитам на навигация в непознат град и ползвам САМО на гласови инструкции със сигурност ще се запилея.
                        Дори не ми е идвало на ум да карам така но ми звучи адски абстрактно и неработещо.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Навигация за мотор.

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Така и така стана въпрос за Сена. Кой от моделите е "универсален" става на няколко каски. Аз карам с Каберг Конда купена от луис. Преди имаше нещо за нея, но сега не намирам. Имам подозрения, че микрофон като тези показаните ще пречи да затворя каската..и без това ми се струва, че ми е близко предната част...
                          Аз също съм с Каберг но моят е Турмакс,това е Дюк само че с козирка и по различни графики,даже сега съм без козирката понеже смених мотора преди месец,но да си дойдем на думата,Каберга като цяло си е по-къс от другите каски и разтоянието от пред е доста малко,тези изнесените от пред микрофони са доста неудобни с тази каска понеже постоянно опират в нещо и все трябва да ги донастроиваш (каската е модулна)
                          Аз го махнах този микрофон който е предназначен за модулните каски и си сложих кръгличкия които е с кабела,залепих го в ляво на нивото на устата ми на уплътнението което упира в бузата ми и си работи перфектно,просто когато е отворена каската и ако дам команда понеже звука лесно се разсейва на отворена каска понякога не ме хваща,но при затворена каска няма никакви проблеми.
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Навигация за мотор.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Блутоот в каската и телефон или таблет в раницата или джоба на якето все тая,гласовата навигация ми е достатъчна,слушаш музика,говориш по телефона ако искаш

                            Едно USB-захранване в куфара (което мисля да си сложа) е добро допълнение.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: Навигация за мотор.

                              Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                              ...Каберга като цяло си е по-къс от другите каски и разтоянието от пред е доста малко...
                              Това категорично не е вярно за двете каски от линка по-горе.
                              Каберга е направо икарус отпред сравнен с шуберт-а
                              Ся аз доколкото знам дюк и конда са по-скоро абсолютно идентични.
                              Изнесените микрофони според мен са абсолютно приложими и аз двете, поне аз си я ползвам така и нямам проблем с това!

                              Между другото, като си говорим за универсалност и за сена...
                              Има една особеност.
                              За SMH10 се продават отделно стойки в к-кт с мик и слушалки.
                              2 вида са дори - с твърдо прикачен микрофон за отворени каски и стойки с модулен такъв - пак изнесен но с жак накрая.
                              Ако се купи допълнителна стойка, един SMH10 може да се мести на 2 каски.

                              20S нямат такъв аксесоар или поне нямаха доскоро.

                              П.С: Сега видях, че вече има допълнителна стойка и за 20S.
                              Проблема на тези стойки е, че са скъпи - по спомени около 70-80лв.
                              То не че сената е евтина по принцип но важното е, че има вариант.
                              Ако има идея един BT да се мести между 2 каски е приемливо...
                              Все пак е доста по-евтино от още един комплект

                              http://www.sena.com/product-category/accessories/
                              Последно редактирано от Esper; 16-10-15, 11:40. Причина: Допълване
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: Навигация за мотор.

                                [QUOTE=Esper;2843193]Това категорично не е вярно за двете каски от линка по-горе.
                                Каберга е направо икарус отпред сравнен с шуберт-а
                                Ся аз доколкото знам дюк и конда са по-скоро абсолютно идентични.

                                В грешка си колега,пробвал съм какви ли не каски в това число шуберти,нолани,арай и много други още но единствено в повечето каберги брадичката ми опира отпред (говоря за модулни каски тук) при положение че главата ми е с овална форма,може би и размера е от значение при Каберг понеже шела е един размер само пълнежа е с различна дебелина.
                                Kawasaki GTR 1400

                                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X