Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Обикновено "собственика" на стреса трудно преценява дали е "малък" или "голям". Често и последствия от такива стресове се появяват 2-3 месеца след като е минала причината за тях. Тоест като имаш стресов момент в живота си, на момента устискваш, а след няколко месеца се "скапваш". Как и колко точно ще се "скапеш" си е индивидуално, но винаги ти идва като гръм от ясно небе.

    Та, ако не могат да се намерат физиологични причини за състоянието ти, не се шашкай твърде. Ще отмине. Вярно, по-бавно отколкото ти се иска, ама това е положението.
    +1. Личен опит, за съжаление.

    Всички неврологични проблеми се лекуват бавно, и при всеки резултата е различен.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

      Времето ще покаже, ако не ми мине до началото на другия месец, ще се предприемат допълнителни изследвания.

      p.s. Измерих си кръвното налягане, към 17:30h ми показва 117/82, и сега в 18:40h - 119/77, като за 77-ми набор мъж, мисля че е добре, между другото винаги съм бил през годините, когато са ми мерили кръвното и е било в границите между 116/.. и 122/.. максимум, не знам дали е добър късмет това, но ще видим по нататъка...
      Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-15, 17:55. Причина: П.С.

      Коментар


      • #18
        От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

        Ако е миниеров или миниероподобен синдром след това започва обикновено световъртеж . Не се лекува според докторите но и не се умира от него .Аз си го влача 20 години като е имало моменти по няколко години да не се прояви . Първопричината най вероятно си я докарах още в казармата . Снимай си и врата да не е започнало ошипяване защото шиповете притискат нещо влошават кръвообръщението на средното ухо и от там допълнително влошават положението . Намери си читава и удобна възглавница защото и от нея по някога става .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Ако е миниеров или миниероподобен синдром след това започва обикновено световъртеж . Не се лекува според докторите но и не се умира от него .Аз си го влача 20 години като е имало моменти по няколко години да не се прояви . Първопричината най вероятно си я докарах още в казармата . Снимай си и врата да не е започнало ошипяване защото шиповете притискат нещо влошават кръвообръщението на средното ухо и от там допълнително влошават положението . Намери си читава и удобна възглавница защото и от нея по някога става .
          Интересното в случая е, че нямам и не съм имал изобщо световъртеж, откак почнаха да имам шум в ушите?

          Коментар


          • #20
            От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Интересното в случая е, че нямам и не съм имал изобщо световъртеж, откак почнаха да имам шум в ушите?
            Дай боже да не ти се появи . Много е гадно и нито един медикамент не действа бързо .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

              Бетасерка няма да те оправи! Аз сигурно съм изпил един камион бетасерк. То те нямат и какво друго да изпишат. При мен шума е много слаб, но за сметка на това имам световъртеж и то понякога много силен. Появява се на пролет и на есен, като есенният по правило е по силен Има години когато ме пропуска....Тази година обаче ме "хвана" на 4 септември и ме "пусна" някъде след месец. Обиколих ХХХХХХ лекари...Всички опираха до бетасерк В крайна сметка от многото мнения се очерта следното. Имам си неврит слуховият нерв на ляво ухо /при мен го водят професионално заболяване/ с него вървял и нерва на вестибуларния апарат, който може би се инфектирал от време на време и власинките вътре се обърквали /забавяли/ да пратят сигнал в какво положение ми е тялото. Това го обяснявам както аз го разбрах Препоръчаха ми по спокоен живот Действа! Е то се връща от време на време..да не ми скучно
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #22
                От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                ...... на вестибуларния апарат, ......
                Май има почти познал. Един бивш колега го яде същия. Едно кило болнични и маса доктори за изследвания а даже му ставаше лошо като гледа бяла завеса или преминаващи коли.

                Коментар


                • #23
                  От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                  Мен кат ме съкратиха на 01,12,2014 и от тогава имам едно пищене в ушите,не силно но отчетливо постоянно.Все едно съм ходил на концерт или дискотека и на другия ден - повечето от вас сто на сто са го чували.Един два пъти казвах на жипито ама само се пули пред мен.Наложих си да не му обръщам внимание!Най гадно е вечер кат си легна да заспивам ама привикнах.Не знам кво е ама сигурно е от нервите дето фърлих когат станА мероприятието.Иначе като съм в компания и изобщо когато ми е приятна атмосферата около мен някак си остава на заден план.Но съсредоточа ли се макар и малко, веднага го чувам.......
                  Извинявам се на колегата че му ползвам темата ама на който и да обяснявам май само ми се пули..............
                  п.п.Иначе нямам нарушен слух,световъртежи и всякакви други негативни симптоми...........и ракийката си ми върви......
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                    Днес посетих отоневролог, ушите ми продължават все така да пищят при горепосочените от мен причини, правиха ми аудиограма, разпитваха ме много подробно за какво ли не, казах какви лекарства пия по препоръка от предишния лекар, та с една дума ми каза, че най-вероятно (казах какво съм правил преди проблема с ушите) и че съм бил настинал от течение по врата ми, когато съм вършел физическа работа на открито на село, и обилно се потях тогава баш по врата и главата, та според него, от там са се били възпалили някакви слухови нерви, също за това е допринесло и стреса като останах безработен. Досега нали пиех Бетасерк и Ноотропил, отоневролога ми каза да спирам Бетасерка, и на негово място да почвам да пия Тебокан, Ноотропила да продължавам да си го взимам, също да вземам и Милгама, даде ми рецепта за тях и да ги пия до края на ноември месец, ужас куп лекарства, чуствам се като пенсионер, а както и съм безработен за момента, баш пенсия съм станал , също така за първи път от много време и една ракия не мога да ударя, дано помогнат лекарствата че този шум в ушите си е истински звуков тормоз
                    Последно редактирано от Еделвайс; 21-10-15, 22:58. Причина: пояснение

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                      Пробвай с тапи за уши. Аз в завода в който работя ползвам и при мен има добър ефект.
                      ОФА 2.0 Спорт "96
                      Боян 0898642831

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                        Питай отоневролога как му се струва идеята за кортикостероиди (ако не си противопоказен, разбира се). Мой близък страдаше от същите симптоми, след неприятна настинка. Гледаха го професори, доценти и всякакви ото- светилА. Отпи се на нoотропни (пирацетам, луцетам, тебокан, танакан и др.), милгами... Накрая кандиса, лежа в ИСУЛ 24 часа, поналяха му кортикостероиди (вече не помня - може и метилпреднизолон да е било) и сагата приключи бРъжЕ с 1:0 в наша полза.

                        Успех и бързо възстановяване.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                          Я виж на тези хапове някъде да не пише с малки букви ''бетахистин'' /или нещо такова/ .
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Я виж на тези хапове някъде да не пише с малки букви ''бетахистин'' /или нещо такова/ .
                            Сега погледах, има го на Бетасерка на листовката пише: Активното вещество в това лекарство е бетахистин.?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                              Преди повече от 10 години ми се появи постоянен шум ( пищене ) и в двете уши. Горе-долу по това време ми откриха и лека хипертония. По принцип кръвното ми ( с малки изключения ) се движи в нормални граници, даже понякога е твърде ниско. Правиха ми аудиограми. Отначало се впрягах. После взех да не му обръщам внимание, интересното е, че го забелязвам, когато се замисля за него. ( Тази вечер " се появи", като прочетох темата. ) Та ако не се оправи - свиркай си!
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шум в ушите, появява ми се, само сред шумна среда

                                Здравейте , колеги !

                                От няколко месеца и на мене ми запищяха ушите, попрочетох това онова ходих на специалист и се оказа че, диагнозата е тинитус.
                                Лек няма само свикване.

                                Сега като ровя из нета попадам на някакви швейцарски капки възстановявали били нервните клетки във вътрешното ухо и шума в ушите спирал а слуха се възстановявал до ниво на 25 годишен.

                                Дали някой го е пробвал и има отзиви.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:biostenixse2_small.png
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5800140ето това е.
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X