Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Добре, артерия е и там където мери апарата за китка, но много по-малка, тънка и се намира много по-далече от сърцето.
    Сега надявам се да няма недоразумения!
    [ATTACH=CONFIG]831938[/ATTACH]
    Тази рисунка за какво е?Кава е идеята? Това е артериовенозна фистула.Прави се хирургично при пациенти на диализа.

    Коментар


    • #47
      От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

      Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
      Тази рисунка за какво е?Кава е идеята? Това е артериовенозна фистула.Прави се хирургично при пациенти на диализа.
      да се види, че там има артерия ......, сега разбра ли идеята?
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #48
        От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        да се види, че там има артерия ......, сега разбра ли идеята?
        Сериозно ли има и там?Тц тц тц.Аз си мислех,че над лакета са артерии,а под него вени.Бреййй пък то и там имало.

        Коментар


        • #49
          От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          Добре, артерия е и там където мери апарата за китка, но много по-малка, тънка и се намира много по-далече от сърцето.
          Споделяте ,че заниманията ВИ са свързани с тази материя и може би ще помогнете да си изясня, защо има клапи(мисля, че така се наричат) във вените на крайниците а липсват в тялото(трупа) ?

          Коментар


          • #50
            От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Споделяте ,че заниманията ВИ са свързани с тази материя и може би ще помогнете да си изясня, защо има клапи(мисля, че така се наричат) във вените на крайниците а липсват в тялото(трупа) ?
            Тези клапи не позволяват да се върне обратно венозна кръв към крайниците, които поради стойката на човека в повечето време сочат надолу.

            Но има "капацитети", дето познават вените и артериите и нека те да ти отговорят по-точно.......

            Темата е за апарати за измерване на кръвно налягане и пулс......
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #51
              От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

              Тези клапи подпомагат и циркулацията на кръвта при стягане и отпускане на мускулите, около които минават. Разбирай - докато ходиш или правиш някаква друга физическа активност с крайниците, свързана с последователни стягания и отпускания на мускули, това подпомага циркулацията като допълнително добавя "помпащ" ефект. Затова и на хора, прекарали инфаркт, препоръчват разходки пеша. При нормална физическа активност хем сърцето си почива, хем се горят калории, хем организма като цало укрепва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Затова и на хора, прекарали инфаркт, препоръчват разходки пеша. .
                Александр Александрович Микулин (на 60г. инфаркт) и после.....до 90г.

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                  За китка не са за препоръчване, най добре за над лакътя. Аз съм от 4 години с Omron m3 и съм много доволен.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X