Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

    Привет! Имам някакъв досаден проблем със абс-а на джипката ми.Като намалям при ниски скорости най вече градско каране се включва абс-а и ми повдига крака същевременно се чува бръмчащ звук ..Понякога този звук се чува и без причина без да натискам спирачката, обикновенно като тръгна и малко след това избръмчава нещо.Когато го има тоя звук имам този проблем със ненужното включване на абс-а.Понякога е добре понякога не.Даже по- често е зле отколкото добре вече.Даже веднъж ми се случи да няма това бръмчене и като натисна педала съвсем леко едното колело заковаваше направо, после като изгасих мотора се оправи.Нещо гнило има .Говорих с едни момчета от един сервиз искат да изрежат абс-а на целия джип да нямам проблеми, но не съм сигурен дали това е най-доброто решение.Иначе не ми е нужен този абс искам само добри спирачки.Всякакви мнения са добре дошли.Това долу е джипката 2.7 турбо дизел.Благодаря

  • #2
    От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

    Махаш бушона и си готов.Вече няма да имаш ABS, а обикновенни спирачки.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

      Къде е този бушон?Утре ще го махна да видя какво ще стане.Дано е толкова лесно!Благодаря!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

        Намира в една черна кутийка с капаче.Отваряш капачето и вътре има много бушони.Този на ABS -а при мен е син,но мисля че пишеше някъде на бушона или на капака от долу.


        ПП. Ако се разровиш по другите теми и снимка може да намериш.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

          Избръмчаването при първото тръгване е нормално. Тогава се тества системата.
          Активирането на ABS при нормално спиране обикновено се дължи на грешна информация от някой сензор в колелетата. При мен се е случвало 3 пъти. Първия път се беше прецакал един семеринг на задния мост и маслото от диференциала беше отишло при датчика за ABS, съответно датчика подава грешни сигнали и лайняно спиране. Втория път се разби лагер на предно колело и пак ABS не ще да работи нормално. Сега пак прави същите проблеми и предполагам пак е от разбит лагер на другото предно колело.
          Най добре диагностика и се гледат сигналите от четирите датчика, караш малко и гледаш кой датчик показва различен брой импулси от другите.
          Ако ще махаш бушон да изключиш цялата система, махни бушона за ABS помпата, намира се в бушоното табло при двигателя, тогава светва само лампата за ABS. Ако махнеш бушона за управлението на ABS в таблото в купето, светват лампите за ABS и ръчната.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

            Премахнах един бушон ABS - MTR Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12071272_1618574871725140_592328844_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5685646 - Motor Relay Fuse Сметнах, че това е правилния който трябва да се извади.Покарах малко всичко е нормално засега.Няма жужене и бръмчене.Доволен съм от резултата мисля, че ако няма проблеми други ще оставя нещата така.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

              Светна лампичката за ръчната след като махнах този бушон Грам не ми дреме стига да не бръмчи съм ОК даже и с това.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                Виж нивото на спирачната течност... Мойта лампичка за ABS направо я махнах...

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                  И аз имам такъв проблем с ABS-а. Като махнах същия предпазител ми светна лампата за спирачната течност. Казанчето е пълно. А като махнах и другия предпазител, почна да пищи и една пищялка... Дразнещо е и затова си ги върнах на местата им.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                    Откачете единия преден датчик от буксата, и би трябвало да светне лампа ABS, макар че на тия след 2000г. не знам дали има нарочна такава. При мен има. Ама при мен и не пищи, като измъкна бушона в купето, съответно точно това съм направил. Че свети лампата не ми пречи. Даже я смених с LED.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                      Има си лампа специално за ABS- са и на тия след 2000 година.Има и зумер и като махнеш бушона в купето и освен, че светва лампата и зумера пищи на умряло.Това , което е направил колегата с външния бушон е най-правилния начин за спиране на тази система, като изключим светенето на лампата на таблото/лесно решим проблем с премахването на крушката/ и все пак...Добре е да си я има тази система и макар и моето мнение е да е, че в повечето случаи май пречи...поне при моето каране, все пак в определени моменти си е хубаво да я има.
                      Затова и моят съвет е, да направите както аз съм направил.Изправна ABS-система/това означава да се проверят датчиците, защото обикновено точно от тях идва проблема-говоря не само директно от повреда на някой датчик, а и от странични причини, които колегите по-горе са изброили/ и един прекъсвач на таблото.Аз лично съм прекъснал единия датчик и в момента в който натисна бутона, компа на ABS- са отчита, че единия датчик не работи, влиза в авариен режим и системата се изключва.Светва лампата на таблото, не пищи и единственото нещо, което трябва да се направи после след включване от бутона на таблото е да се рестартира/става с гасене и палене на мотора/
                      По този начин не се трупат и грешки в компа и винаги имаш двата варианта според експоатацията/примерно аз в момента в който стъпя на черен път, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изключвам ABS-а, защото на няколко пъти щях да летя в пропастите/, а на асфалта в сухо време особено системата е добре да си е включена.
                      Та това е и моя съвет.Ако не могат да ти оправят тази елементарна система, просто смени сервиза и иди някъде, където си разбират от работата.Както вече писах, а и колегите по-горе, проблема няма да е в самия блок на ABS-са най-вероятно , а в лъжливата информация, която му подава някой датчик по една или друга причина/примерно може да ти е изтървал някой сп. цилиндър отзад и някое колело да не спира с нужния интензитет, което системата веднага го хваща и го отчита като блокиране на колелото и...воаля...бръмчене и проблеми/.
                      Та това е моето мнение по въпроса...
                      Поздрави и успех!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                        Любо, блокирало колело се отчита като има блокирало колело, независимо от състоянието на спирачките. Няма как някое колело да не спира с нужния интензитет и това да се отчете от ABS-а - той гледа единствено как се въртят колелата, какво е ускорението на спиране (има G сензор под седалката), и нищо повече. Пръбръмчаването е от скапан датчик, прекъсната жица до него, или замърсен зъбен пръстен. Обикновено на предните датчици им прекъсват жиците някъде между буксата и главината, понеже там огъването им е най-голямо.

                        В сервиз с добра диагностика могат да го прочетат на тестера и да кажат кой точно датчик върти номерата,
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Любо, блокирало колело се отчита като има блокирало колело, независимо от състоянието на спирачките. Няма как някое колело да не спира с нужния интензитет и това да се отчете от ABS-а - той гледа единствено как се въртят колелата, какво е ускорението на спиране (има G сензор под седалката), и нищо повече. Пръбръмчаването е от скапан датчик, прекъсната жица до него, или замърсен зъбен пръстен. Обикновено на предните датчици им прекъсват жиците някъде между буксата и главината, понеже там огъването им е най-голямо.

                          В сервиз с добра диагностика могат да го прочетат на тестера и да кажат кой точно датчик върти номерата,
                          Все си мисля, че при прекъсната жица, ще свети постоянно лампата и компютъра ще минава в авариен режим, т.е....същото като когато аз му прекъсвам жицата с бутона на таблото.Докато при колегата се задейства системата когато си иска...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                            Ще светне лампата ако е напълно прекъснало за над определено време. Да, ама кабел много рядко прекъсва така, освен ако не е срязан. Тоя филм съм го играл на моето - или като завиеш, или като друсне, започва да бръмчи и педала да играе кючек - кабела просто прекъсва от време на време, за малко.

                            Физически няма как ABS-а да знае в какво състояние са ти спирачките. Гледа единствено как се въртят колелата. А докато няма блокирало такова, въртят се достатъчно еднакво за да си мисли ABS-а че всичко е наред. Разполага с 4 датчика на колелата, G-сензор, ключе на педала на спирачките и сензор за скоростта на колата. Нищо повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със ABS на Терано 2 2004 година

                              здравейте отворих задната главина и сензора за абс цялото е в масло ,това ли е проблема за ритане на педала при натискани на сух път
                              Първоначално публикуван от momo76 Преглед на мнение
                              Избръмчаването при първото тръгване е нормално. Тогава се тества системата.
                              Активирането на ABS при нормално спиране обикновено се дължи на грешна информация от някой сензор в колелетата. При мен се е случвало 3 пъти. Първия път се беше прецакал един семеринг на задния мост и маслото от диференциала беше отишло при датчика за ABS, съответно датчика подава грешни сигнали и лайняно спиране. Втория път се разби лагер на предно колело и пак ABS не ще да работи нормално. Сега пак прави същите проблеми и предполагам пак е от разбит лагер на другото предно колело.
                              Най добре диагностика и се гледат сигналите от четирите датчика, караш малко и гледаш кой датчик показва различен брой импулси от другите.
                              Ако ще махаш бушон да изключиш цялата система, махни бушона за ABS помпата, намира се в бушоното табло при двигателя, тогава светва само лампата за ABS. Ако махнеш бушона за управлението на ABS в таблото в купето, светват лампите за ABS и ръчната.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X