Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни пружини за KIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни пружини за KIA Sportage

    В неделя докато оглеждах машинката и се чудех дали долните шарнири ще излязат лесно от носача, установих, че има още една счупена витка от пружините, като сменях амортисьорите имаше по една счупена от двете страни, и така днес попаднах на 2 пружини от Мерцедес 124 които утре ако не вали ще взема.

    Проблема е че тези от мерцедеса са дълги 44 см. и 11.5 витки а на кията са 32 см. и са 8 витки.

    Въпроса ми е колко витки да отрежа от пружината на мерцедеса за да получа около 5-6 см. лифт? Отзад съм с пружини от Омега Б седан и е долу горе толкова повдигната.




    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151004_161417.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:6100942

  • #2
    От: Предни пружини за KIA Sportage

    Нищо няма да режеш.
    Ако нямаш доп. фланци за повдигане-/от снимката много не се вижда/ би трябвало да можеш да събереш окачването без да ги режеш.
    Искат яки скоби,дълъг опорен лост за натискане носача надолу при сглобяване и помощник!

    Коментар


    • #3
      От: Предни пружини за KIA Sportage

      Няма ли да е прекалено натегната пружината в амортисьора а като е така може да не издържи резбата на стержена, че ми се струва слабичка за такова напрежение, и другото няма ли да са прекалено гъсто витките и да се намали много хода. Питам защото не ми се разглобява повторно за да ги режа ако стане кофти с цели пружини.

      Коментар


      • #4
        От: Предни пружини за KIA Sportage

        Не може да знаеш с колко да скъсиш, ако не знаеш колко ще я свие тежестта на колата! Принципно, това че е с 12 см по дълга, не означава, че изобщо ще има някакъв лифт!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Предни пружини за KIA Sportage

          Сглобявай така-отрежеш ли ги ще изхабиш пружините.

          Коментар


          • #6
            От: Предни пружини за KIA Sportage

            Е как ще се компенсират амортисьорите? И при промяна е редно всички втулки да се разхлабят и пр.
            Bertone freeclimber 1.8 115hp

            Коментар


            • #7
              От: Предни пружини за KIA Sportage

              Ето ги и пружинките, но все още се чудя дали ще се свият достатъчно, че да се поберат в амортисьора, на 190-ката са 10 витките на пружините. Дали няма да е много натегнат амортисьора и като я вдигам на крик или подемник да се скъса оста или резбата му.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от icecool; 07-10-15, 14:57.

              Коментар


              • #8
                От: Предни пружини за KIA Sportage

                Моиъе ги отразах точно колкото на киата 32 см. Отгорве имам фланци. Изобщо не виждам как ще ги вкараш на стандартния амортесиор целите. Също не виждам и как щя е повдигне, при положение, че хода на амортесьора е същия...

                Коментар


                • #9
                  От: Предни пружини за KIA Sportage

                  Ти с такива от 124-ка ли си и колко са високи фланците?
                  Последно редактирано от icecool; 07-10-15, 15:45.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предни пружини за KIA Sportage

                    Фланците са 35 мм. Да от 124 ка са по тесни и по твърди.
                    Едва ги сложиха отрязани и все имах чиството, че омортерьора няма да издържи..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предни пружини за KIA Sportage

                      И сега колко ти е повдигната предницата? С какви пружини си отзад? Имаш ли снимка да видя как стои?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предни пружини за KIA Sportage

                        Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
                        И сега колко ти е повдигната предницата? С какви пружини си отзад? Имаш ли снимка да видя как стои?
                        Сега ми е равна Преди заднижата стърчеше.
                        Задницата ми е с пружини от омега комби...
                        Ще видя за снимки...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предни пружини за KIA Sportage

                          Добре бе хора ...на мен ми е много интересно с тези пружини не е ли проблем за амортисьора понеже щом са толко твърди разпъват амортисьора до край за да дадът височина ....според мен не е добре амортисьора да е разпънат на максимално горно положение понеже ходът му ще е много ограничен и се губи ефекта на самия амортисьор ...дори има възможност на някое скокче да го скъса (поправете ме ако греша!!!!!!!)
                          LZ1ICD
                          Иван - 08девет683едно883
                          VW GOLF4 1.8 4motion.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предни пружини за KIA Sportage

                            Точно за това питам колко трябва да се отрежат, защото и според мен може да скъсат амортисьора ако ги сложа целите, за сега мисля да ги отрежа на 36-38 см. и да видя какво ще се получи ако успея да ги свия и сложа на амортисьор.

                            Иначе се спрях на такива защото четох тук, че предницата става по-твърда а аз изкам подобен ефект. Мислех да слагам гумени тампони между витките но след като се счупването ми се промениха плановете :")

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предни пружини за KIA Sportage

                              Вместо да гадаете защо не звъннете един телефон на Соти-от него зная,че ползвал на времето такива пружини+фланци+горни носачи от бус КИА-Преджио и се е получил доста сериозен лифт.
                              При това положение за да компенсира отзад е ползвал пружини от Паджеро/Галопер
                              +други трансформации.
                              Но не става да преразказвам нещо,което не съм го правил-/само чувал/,та така...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X