Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение 4H на лоста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Положение 4H на лоста

    Като карам на 4H губи мощност при катерене на стръмно на 2H буксува на 4H гасне това нормално ли е.

  • #2
    От: Положение 4H на лоста

    Сигурно е много стръмно и трябва да се използват другите положения на малкото лостче освен 2Н и 4Н.
    С поздрав: любител шофьор Борето

    Коментар


    • #3
      От: Положение 4H на лоста

      Първоначално публикуван от sabiqta93 Преглед на мнение
      Като карам на 4H губи мощност при катерене на стръмно ...
      Колега, на такъв въпрос с неясно обяснение трудно ще получиш смислен отговор...
      Първо за себе си изяснил ли си разликата между понятията 'губи мощност' и 'недостиг на въртящ момент/мощност'?
      Защото едното е симптом за повреда, а другото е просто достигане лимита на автомобила при дадените условия...
      Ако имаш предвид недостиг на мощност, то едно превключване на 4L ще реши въпроса..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Положение 4H на лоста

        Каква е джипката и няма ли както написаха горе още едно положение на лоста / демек бавни скорости/.

        Коментар


        • #5
          От: Положение 4H на лоста

          Първоначално публикуван от sabiqta93 Преглед на мнение
          Като карам на 4H губи мощност при катерене на стръмно на 2H буксува на 4H гасне това нормално ли е.

          Епаа дай го на 4L и няма да губи мощност!Дай инфо за джипа.
          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
          Уаз 469
          Nissan Patrol Y160

          Коментар


          • #6
            От: Положение 4H на лоста

            Джипката е Киа Спортидж 2.0tdi на много голям наклон на 2H буксува на 4H гасне ако не натискам съеденителя на полу съеденител буксува.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-10-15, 10:14.

            Коментар


            • #7
              От: Положение 4H на лоста

              В такава ситуация ли губи мощност на 4Н ?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1911646-P1010857.JPG
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5684916
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Да на 4H в таква ситуация ако не е засилена гасне неможе да буксува като 2H
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-10-15, 10:14.

                Коментар


                • #9
                  От: Положение 4H на лоста

                  Първоначално публикуван от sabiqta93 Преглед на мнение
                  това нормално ли е.
                  Да при определено положение......
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Положение 4H на лоста

                    Първоначално публикуван от sabiqta93 Преглед на мнение
                    Джипката е Киа Спортидж 2.0tdi на много голям наклон на 2H буксува на 4H гасне ако не натискам съеденителя на полу съеденител буксува.
                    За тази цел при джипките са измислени "бавните". А баир на полусъединител няма да качиш. Най-много да си подпалиш съединителя.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Положение 4H на лоста

                      Хи, опитай пак , но с другото положение на лоста 4L .Успех

                      Коментар


                      • #12
                        От: Положение 4H на лоста

                        Сега остава да напишеш при пробите в каква позиция е другия - по-големия лост, нали не е на 4 или на 5? Защото е важна, както позицията на малкия лост - 4H или 4L, така и позицията на другия лост - този за скоростите, а също така и комбинацията между тях. Иначе като нищо ще си подпалиш феродовия диск на съединителя.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Положение 4H на лоста

                          Цял ден мисля дали да попитам - вечер ми присвяткват насрещните автомобили. На таблото свети една синя ламБа... Това нормално ли е ??

                          И второ дето цял ден ме гложди, та да попитам - дали топикстартера не ни бъзика ?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Положение 4H на лоста

                            Ставаме двама с тая синя лампа ....щот и на мен ми светят , даже денем! Значи наистина е някакъв проблем с колата - щом и други го виждат ..,че и отдалече...

                            Аз имам и друг проблем - не пали когато е на ръчна спирачка и на скорост - особено на 4та и 5та .
                            Някакви идеи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Положение 4H на лоста

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Цял ден мисля дали да попитам - вечер ми присвяткват насрещните автомобили. На таблото свети една синя ламБа... Това нормално ли е ??

                              И второ дето цял ден ме гложди, та да попитам - дали топикстартера не ни бъзика ?
                              Не ни бъзика - пита човека...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X