Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрон с крива гилза - си ор но?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Патрон с крива гилза - си ор но?

    Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
    Toя патрон, само през държавна пушка...Това си е "палав" калибър. Може да стане някаква беля...
    Ти сериозно ли?
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #32
      От: Патрон с крива гилза - си ор но?

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Ти сериозно ли?
      Човекът е решил да раздвижи темата. Иначе ще трябва да обяснява кои са "палавите" и кои "непалавите" калибри. Да не говорим, че при риск от беля, най-малкият проблем ще ти е чия е пушката.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Патрон с крива гилза - си ор но?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Човекът е решил да раздвижи темата. Иначе ще трябва да обяснява кои са "палавите" и кои "непалавите" калибри. Да не говорим, че при риск от беля, най-малкият проблем ще ти е чия е пушката.
        И къде е тук рискът? Това заминава без никакъв риск, дори и без да разбереш че е подбито. То темата се раздвижи но ми е интересна обосновката на риска.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #34
          От: Патрон с крива гилза - си ор но?

          На времето май на него му се разхвърча ловния калашник . Там само че причината беше друга . Заводската недодялка позволяваща изстрел при незаключен затвор . А първопричината по спомени беше отчупен връх от ловен 7.62 х 39 който не е позволил патрона да влезе до край . Та един път като си се опарил от комбинацията скапан патрон и конструктивна особеност на оръжието щеш не щеш после много внимаваш .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Патрон с крива гилза - си ор но?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            На времето май на него му се разхвърча ловния калашник . Там само че причината беше друга . Заводската недодялка позволяваща изстрел при незаключен затвор . А първопричината по спомени беше отчупен връх от ловен 7.62 х 39 който не е позволил патрона да влезе до край . Та един път като си се опарил от комбинацията скапан патрон и конструктивна особеност на оръжието щеш не щеш после много внимаваш .
            Такаааааааа, подбитата гилза може да доведе до неправилно придвижване на патрона от пълнителя към затворния механизъм и оттам до цевта. Това би могло да доведе до отчупване на парче от патрона (гилзата или куршума- няма значение) което парче да възпрепятства правилното затваряне на патрона в цевта. И тогава, ако иглата на затвора има ход, би могло да стане беля.
            Само уточнявам постановката, не иронизирам никого. Накратко съм го казал в четвъртия пост, опитвайки се да избягам от всички други вероятности (съгласен съм, те са много). Веднъж влезнала в цевта, тази гилза ще придобие идеална форма много преди куршумът да се е отлепил от нея.
            Последно редактирано от Тропчо; 07-10-15, 22:13. Причина: Третия- четвъртия, кой ти гледа...
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Патрон с крива гилза - си ор но?

              Аз за това казах,че ще я бутна с прьст единично и ще си влезе като в болтова пушка,отделно че ще я донабутам ако трябва вьтре и ще заключи болта.Това на смотана пушка под наем едва ли ще го пробвам нищо,че риска бил нищожен,ще си го гьрмя с моята,последния проблем ще е пушката ако се разхвьрчи на парчета.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                До колкото си спомням там случката беше поради стечение на няколко неблагоприятни обстоятелства . Първото е че при премахване на механиката на селектора за автоматичен огън нашите конструктори нещо се бяха поусрали . Второто е с патроните имаше едни с дълъг и мек оловен връх които се оказа че не са подходящи за конструкцията на АК който е проектиран да работи с FMJ . При тях това че куршума опира в стената на патронника при подвеждането не е проблем но при тези проблемните оловния връх се деформира което силно влошава балистиката и може да се отчупи част от него . Някъде из форума имаше цяла тема .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                  На тая пушка сьщо пише,че не се препорьчва стрелбата с мек врьх на куршума,а при полимерния трябва да се чисти по-редовно.Реално това което е на снимката е полимерен врьх,яка корава пласмаса един вид,а не софт поинт как му викат тук.
                  Това няма да се стреля редовно,ни цената му е правилната ни е добре за пушката да трещи с хиляди от тия - това идеята му е да пази кьщата и ако не дай си Боже се наложи да дупчи някой то идеята е да отвори на 2-3 прьста след като забие па ако ще да го гьрмиш и от 5 метра дистанция.Я заредя 5 пьлнителя от това я не,5 през нея за проба и 5 за домашни пазители,за война сьс зомбита сьм приготвил други,там вече има и пьлнители зьз зелена основа,пьлнители с червена за тия домашните пазители и пьлнители с прозорец за пустини и стрелбища.

                  Единичен зареден рьчно с прьсти няма как да не влезе как си трябва и няма как да не заключи болта и това на 99%,като го пробвам ще знам как е на 100%.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5685630

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5685631
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                    При теб проблеми няма защото си с болтова карабина . Там няма как да не усети как заключва .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                      Не не сьм с болтова,но така ще я заредя - болта може да го остава отворен,да набутам патрона с прьсти и да му плякна болта напред или да го набутам като калашник.
                      Болт в тоя калибьр едва ли ще мо дойде на акьла да си взема за сега поне.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                        Не мисля, че кривата гилза има отношение относно точността, но ако не си с болтов затвор е възможно да не успее да я изкара.

                        Каква ти е карабината?
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          Не мисля, че кривата гилза има отношение относно точността, но ако не си с болтов затвор е възможно да не успее да я изкара.

                          Каква ти е карабината?
                          Пак обръщам внимание, че гилзата е побита, а не крива. Крива гилза няма как да има щото в завода машината нито ще може да я снаряди, нито да я вкара в опаковката. Ако побитостта е голяма, патрона няма да влезе в патронника. Влезе ли /без набиване с чук /, налягането изправя всичко и излиза, "като от завода".
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Я да видим мнения - 5.56 патрон ми дойде леко подбит от едната страна,гилзите са нови ......
                            Е го пьрвото питане в началото на тая тема - не е крива,а подбита само,нестреляна преди това гилза,че от тия имат и второ крьгче или стреляни.Шанса на подбитото място да е изтьняла гилзата е мальк,до сьвсем мальк та до никакьв.
                            При отворен болт като на АРка се вкарва тоя патрон в патронника с прьсти,затварям болта не с бутона,да я шляпа пружината ми си го затварям по грешния начин за Калашник бавно,ще заключи на 99%.

                            FN SCAR 16 е пукалото

                            Е така му стои отворен болта след последен в пьлнителя или ако ще го зареждам като болт.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110365r-1024x684.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5685693

                            А е от тук спокойно можеш да му навреш патрона с прьсти.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1110344.jpg
Прегледи:1
Размер:225.1 КБ
ID:5685694
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                              [QUOTE=BENZBOSS;2838361]Е го пьрвото питане в началото на тая тема - не е крива,а подбита само,нестреляна преди това гилза,че от тия имат и второ крьгче или стреляни.Шанса на подбитото място да е изтьняла гилзата е мальк,до сьвсем мальк та до никакьв.
                              При отворен болт като на АРка се вкарва тоя патрон в патронника с прьсти,затварям болта не с бутона,да я шляпа пружината ми си го затварям по грешния начин за Калашник бавно,ще заключи на 99%.

                              FN SCAR 16 е пукалото

                              Е така му стои отворен болта след последен в пьлнителя или ако ще го зареждам като болт.


                              А е от тук спокойно можеш да му навреш патрона с прьсти.

                              /QUOTE]

                              Това не е ли military grade? Как си я купи? Аз си помислих, че за ловна карабина говориш...
                              РенеГАД
                              VW Golf V Variant 1.9 TDI
                              Honda HR-V 1.6i 4WD
                              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Патрон с крива гилза - си ор но?

                                Мен пък са ме учили, подбити корозирали и т.н. патрони да не си ги слагам в пушката. Същото ще прочетете на всяка кутийка от патрони или книжката на произволно оръжие. Предполагам не е случайно написано ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X