Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на АТВ

    Здравейте.
    Създадох тази тема в коя да обменяме мнения и опит за тунинг на АТВ, за да могат не много запознати и още учещи се хора като мен да научават по нещо ново на тази тема.
    Беше ми любопитно дали може и по какви начини да се вдигне мощността на такава машина. Дали е ефикасно. С какви джаджи може да се оборудва АТВ-то (от сорта на лебедка, лед светлини и прочие). Всички мнения са добре дошли.

  • #2
    От: Тунинг на АТВ

    Марка, модел, година, работен обем?
    За мощността-със сини светодиоди.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Тунинг на АТВ

      Aeron aero 250 2015г. Мисля да му сложа неон, лед светлини, тонколони за компютър (да ги разглобя и да направя дупки за тях на АТВто), запалка за кола за зарядно, лебедка, по хубав ролбар, но това ще става постепенно. Колко лв ще ми излезе се чудя?

      Коментар


      • #4
        От: Тунинг на АТВ

        Mогат да се направят много неща по едно АТВ...Силов тунинг ,чрез увеличаване обема на двигателя , вдигане степента на сгъстяване, портване на цилиндровата глава, по-големи клапани, по-корави пружини на клапаните, оптимизирана електроника за инжекционните модели и други жигльори при карбураторните, спортна генерация . С малко повече желание и средства може и да се турбинира или да се насади двигател от пистов мотор. Могат да се пипнат ролките на вариатора и пружините на съединителя, като съответно се променя от това поведението на машината коренно различно, но е необходимо да се съобрази със размера гуми и мощността на мотора, защото в противен случай, ще има проблеми със повечето възли на трансмисията, като дифове, карета и полуоски и т.н. Те също могат да се ъпгрейтват с по-здрави . Да се променя окачването , като има повдигащи китове за целта, но в повечето пъти, пак е свързано със смяна на полуоските и каретата след определено надграждане, смяна на гумените тампони на носачите с такива от полиамид или полиуретан .Метална защита на окачването и рамата , изнасяне на радиатора отгоре и извеждане на шнорхели , добавяне на лебедка, фарове , куфар. Има и глезотийки като подгряващи ръкохватки и седалка за студените дни. В общи линии почти всичко това е за туристическите , като силовия тунинг предимно се прави при машини над 500сс и тогава се усеща най-голяма разлика.

        Коментар


        • #5
          От: Тунинг на АТВ

          gaz, а колко сще излезе това долу горе.
          Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 12-10-15, 14:35.

          Коментар


          • #6
            От: Тунинг на АТВ

            Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
            Mогат да се направят много неща по едно АТВ...
            Много сложно,без да искаш спомена сума от около 20000лв,по-лесно е със диодите и лепенките...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Тунинг на АТВ

              Не бих казал 20Клв , но да, време и средства си трябват.

              Коментар


              • #8
                От: Тунинг на АТВ

                Абе колеги мисля да взема kawazaki kfx 700 2006. Та какъв тунинг може да му се направи.

                Коментар


                • #9
                  От: Тунинг на АТВ

                  Идеята за темата никак не е лоша.
                  Най големия проблем на АТВ -тата са пластмасите.
                  Някой ако има идея къде произвеждат , продават 2 употреба , модифицират , поправят също може да пише тук.

                  Имам интерес към модифициране на фарове на KFX . Ако някой е правил или има идей моля да сподели
                  Поздрави
                  НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                  Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тунинг на АТВ

                    И аз мисля че идеята за темата е хубава. Аз реших проблема с пластмасите като подсилихме всичко с шини от тънка ламарина и нитове. Отгоре черен силикон и сега държат на всякакъв бой

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тунинг на АТВ

                      Само кавазаки имат проблем с пластмасите, без 450см3.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тунинг на АТВ

                        А колеги, как са им на Kfx двигателите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тунинг на АТВ

                          Първоначално публикуван от Nikola jekov Преглед на мнение
                          А колеги, как са им на Kfx двигателите.
                          И мен ме интересува поеже от няколко места не чух добри отзиви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тунинг на АТВ

                            Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                            Само кавазаки имат проблем с пластмасите, без 450см3.
                            И само кавазаки имат проблем с двигателя, но само двуцилиндровите.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тунинг на АТВ

                              Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение
                              Идеята за темата никак не е лоша.
                              Най големия проблем на АТВ -тата са пластмасите.
                              Някой ако има идея къде произвеждат , продават 2 употреба , модифицират , поправят също може да пише тук.

                              Имам интерес към модифициране на фарове на KFX . Ако някой е правил или има идей моля да сподели
                              Поздрави
                              За поправка, правим пластмасови заварки, става много добре. За останалото знам само за нови и цените са много неприятни. За фаровете, аз се колебая между допълнителни лед прожектори с лупи или обикновени пак лед. Има варианти и за ксенон с лупи, но при теб най добре ще е да се монтират вънщни допълнителни, просто на мястото на самия фар едва ли ще е естетично каквото и да се сложи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X