Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

    Показанието на БК спрямо реалният разход е с различно отклонение за всяка марка и модел... Вече съм споделял впечатления от Пасат 5.5 и Нисан Ноте, като и на двете са много точни компютрите... На волвото показанията пак бяха "точни", но с точно 2.5л под реалното /което пак си е от полза, ако човек може да събира и изважда/...

    Показанията за скоростомера и за пробега от един датчик ли се взимат?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

      Вчера си монтирах теглича заедно с един колега... Навързхме и кабелите към една букса, която открихме... Току-що ги пробвахме и се появи проблем... Мигачите /на колата са с крушки/ работят, а габарити и стопове - не /на колата са светодиоди/...
      Най-притеснителното е, че изчезнаха стоповете на колата /габаритите си работят/. Проверих бушона е здрав. Откачих тестовото ремарке и установих, че при работещи габарити, стоповете "тръгнаха"... Загася ли габарититите, от стоповете светват само по два диода от страна... Дали не изгорих някакво модулче...
      Явно ще трябва буксата за ремаркето да се захранва през модул /релета/ за да няма консумация от захранването на светодиодните светлини...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

        Да не е станала някаква мешания със светлините за мъгла
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #34
          От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

          сега ще пойна едно реле с кабелчета и ще пробвам пак... Светлините за мъгла не съм включвал, а и надали 3-ия стоп е към тях.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

            Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
            ...При показания на скоростомера 120 км/ч на телефона имам 118-119, при показания на скоростомера 140 на телефона е 137-138, което изглежда приемливо. При скорост на скоростомера 180 на телефона имам 171-172... разликата в разхода по БК и дизел-колонката е в рамките 0,3-0,6 литра...
            За целите на измерванията зареждам в София на едно OMV, отивам до Бургас и се връщам до София(из Бургас също има малко въртене, ама едва ли е значимо за измерването), където зареждам на същото OMV(при възможност на същата колонка) в рамките на 2 дни.
            ...
            4. разхода в града(особено в София) да се измерва на моточасове, не на километри, щото от нас до офиса си е все 4 км, само дето го пътувам между 12 минути и час и четиридесет минути в различни дни.
            От София до Бургас и обратно са си 800 км. При описаните данни - с едно зареждане и пътуване със скорост от 120 до 180 км/ч + "малко въртене" в Бургас + връщане в София и още 2 дена "моточасове" там, тази кола харчи 2 (два) литра нафта на 100 км. ? Искам и аз такава, ще споделиш ли марката ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

              ... и се движи със 180 по нанадолнището само
              Дайте да не спамиме с разходи и неща за други коли - тази тема си е за "ундай" их55 /Hy липсват от надписа на мойта машинка /
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                От София до Бургас и обратно са си 800 км. При описаните данни - с едно зареждане и пътуване със скорост от 120 до 180 км/ч + "малко въртене" в Бургас + връщане в София и още 2 дена "моточасове" там, тази кола харчи 2 (два) литра нафта на 100 км. ? Искам и аз такава, ще споделиш ли марката ?
                Доста тенденциозно си изопачил казаното от колегата
                За да прочетеш отново това, което си цитирал, чети отново
                Мнение на mradulov
                ...При показания на скоростомера 120 км/ч на телефона имам 118-119, при показания на скоростомера 140 на телефона е 137-138, което изглежда приемливо. При скорост на скоростомера 180 на телефона имам 171-172... разликата в разхода по БК и дизел-колонката е в рамките 0,3-0,6 литра...
                За целите на измерванията зареждам в София на едно OMV, отивам до Бургас и се връщам до София(из Бургас също има малко въртене, ама едва ли е значимо за измерването), където зареждам на същото OMV(при възможност на същата колонка) в рамките на 2 дни.
                ...
                4. разхода в града(особено в София) да се измерва на моточасове, не на километри, щото от нас до офиса си е все 4 км, само дето го пътувам между 12 минути и час и четиридесет минути в различни дни.
                Мишо никъде не е казал, че кара със 180 до Бургас и обратно, и че кара още два дни в София. С елементарна сметка наум колата не харчи 2 литра, а малко повече 900 км с 80 литра прави малко под 9/100...


                Марката е Мерседес

                Коментар


                • #38
                  От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                  Удивлявам се с какъв хъс се изчислява разхода на гориво до десети. Ако си сметнете разходите по колите за период от една година ще озъзнаете, че разлики от порядъка на 2л /100 км са пренебрежимо малки. Важното е колите да кефят и да не се чупят другото са излишни тормози....
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #39
                    От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                    Удивлявам се с какъв хъс се изчислява разхода на гориво до десети. Ако си сметнете разходите по колите за период от една година ще озъзнаете, че разлики от порядъка на 2л /100 км са пренебрежимо малки. Важното е колите да кефят и да не се чупят другото са излишни тормози....
                    Напълно съгласен, особено в частта за"градски разход"...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #40
                      От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                      Аз засичам 2-3 пъти за да видя ориентировъчно какъв е и за да знам дали е точен борд компютъра... Точност от 0.5л е напълно достатъчна при разход от 10-12/100 това са 5%. В крайна сметка и колонките по бензиностанциите по стандарт дават +/- 2% отклонение, доколкото си спомням...

                      ПС: Приключихме с теглича и токовете - сега ще направя няколко км с един "Титаник" 1500 кила и ще дам отзиви как е... После ще кача и някоя снимка на "кораба"
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                        Колеги,
                        Съвсем откровено съм споделил моя опит в измерването на разхода на гориво, без да се опитвам да ви вменявам дали колата ми харчи малко или много. Считам, че по-скоро харчи повече от нормалното, но го отдавам изцяло на стила ми на шофиране.
                        Радва ме, че автомобила ми успява да достигне 180 км/ч не само по нанадолнището, колкото и да не се вярва на някои от колегите тук, въпреки че те не споделят техния опит.
                        Калкулация на разхода си съм правил по магистралата от София до Бургас, по магистралата пак да кажа. Зареждам на ОМВ на Самоковско шосе и после пак там зареждам.
                        За колегите с точните калкулатори, дето смятат сантиметрите, ще покажа аз какво виждам по магистралата на излизане от София и на влизане в Бургас(вярвам 15-ина км извън градско не обезсмислят измерванията ми)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FirstKM.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5688182

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LastKM.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5688183
                        Желая здраве и късмет на всички.

                        На щастливия собственика на Хюндая желая хиляди безаварийни километри с нисък разход на гориво.

                        Коментар


                        • #42
                          От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Доста тенденциозно си изопачил казаното от колегата
                          За да прочетеш отново това, което си цитирал, чети отново


                          Мишо никъде не е казал, че кара със 180 до Бургас и обратно, и че кара още два дни в София. С елементарна сметка наум колата не харчи 2 литра, а малко повече 900 км с 80 литра прави малко под 9/100...


                          Марката е Мерседес
                          Реално е малко над 800 с 60 литра гориво, което е малко над 7,5, говорим за лека кола, не за джип. Както съм писал, пробвал съм да карам със 180 през целия път и резултата е 139 км/ч по БК, толкова съм успял. Смятам всеки който има подобно показание за средна скорост на БК знае за какво става дума, не е геройство, рисковано и уморително е.

                          Коментар


                          • #43
                            От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                            забравих да снимам тежката лодка... Тази е пак 6 метра, но алуминиева и само 500кг /гола лодка/ - с мотор, акумулатори и колесара към 1100кг... Не я усеща джипката...
                            Прикачени файлове
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                              Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                              колкото и да не се вярва на някои от колегите тук, въпреки че те не споделят техния опит.
                              Калкулация на разхода си съм правил по магистралата от София до Бургас, по магистралата пак да кажа. Зареждам на ОМВ на Самоковско шосе и после пак там зареждам...
                              Колегите... напр. аз, не могат да споделят такъв опит, щото никога през живота си не съм стигал от София до Бургас без междинно зареждане още по-малко да отида, да се върна, че и да покарам два дена преди да презаредя. Първата ми кола беше ВАЗ 21013 с резервоар ~ 40 литра, не стигаха (е, нямаше я и поскъсилата разстоянието магистрала), в един момент й монтирах АГУ, ама от тия старите, дето от шофьорското място не знаеш колко газ остава, затова пак съм презареждал. После директно скочих в джаза с 3,0 литрова "Ланча Тема", е имаше си и газ, но се започна една....
                              Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                              Както съм писал, пробвал съм да карам със 180 през целия път и резултата е 139 км/ч по БК, толкова съм успял. Смятам всеки който има подобно показание за средна скорост на БК знае за какво става дума, не е геройство, рисковано и уморително е.
                              Да, с това съм напълно съгласен.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: IX55 3.0CRDi "новият" ми употребяван автомобил

                                По безумната тема със засичането на разхода... Последните 200км градско без много ексцесии от сорта "pedal to the metal", градското ми се закрепи на 12/100... При същото каране малолитражката на жена ми дава 9/100 бИнЦин
                                Междувременно ми оправиха ГНП-то на баничката и джипката отиде, където й е мястото - под навеса, с нетърпение очакващо някое извънградско приключение...

                                За съжаление малко се надцених финансово и пускам една обява за продажба, че нещо не останаха оборотни средство /всичко е затворено в стока/.
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X