Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Е, има как - бутилката но нея са си я оставили метална.
    Да, не толкова метална както на шмел но точно толкова, колкото и на примус.
    При мен пинвина си бачка, не се оплаквам.

    Враг усраине

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Не вземай газ за горене от Екон Русе.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Не вземай газ за горене от Екон Русе.
        От нея ли си докара проблема?
        Да, в последно време се оказва проблем да се намери истинска газ за горене.
        И струва 2 пъти и повече от обикновено гориво (дизел/бензин).
        Не че точно това не е съвсем нормално обаче на пазара има и "газ" за 2 лв шишето, което е толкова газ колкото аз съм инженер [emoji23]
        С нея никой котлон не гори.
        Та няма много смисъл да се гори нещо различно от конвенционално гориво...

        Враг усраине

        Коментар


        • Котлон на течно гориво

          Да , проблема е че тая гняс , която смърди на разредител , оставя много нагар. Целия котлон почерня .
          Съответно дюзите се запушват.
          А струваше 6 лева литъра.
          Май ще си зареждам от бензиностанцията.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Ми аз по-нагоре писах за моите наблюдения около такова "видело".
            И ако не ме лъже паметта пак от Русе беше онази течност, на която аз попадах.
            Само че аз явно не съм бил упорит като теб да я изгоря на всяка цена.
            Между другото дори шмела се мръщи на това го.но.
            Не че ще се запуши ама пука, смърди... Яде я но с отвращение
            Изобщо подобна "газ" става само да си измиеш четка или а си запалиш оратника с нея!
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              Като гледам най качественото гориво за момента е обикновения автомобилен бензин . Екстракционния бензин понеже се води чист и за лабораторни цели струва едни 15 - 20 лева литъра .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Крайната в дясно на Мегахим си е газ като от едното време.
                Мазничка, мирише си на видело и гори разкошно на всичко.
                Моите наблюдения дори са, че газ-та е по-калорична от бензина.
                Подгрява се задължително обаче със спирт или нещо горимо - тя за разлика от другата гняс не се пали просто от пламък.
                Но да - няма особен смисъл човек на купува нещо по-различно от съвсем обикновено гориво.
                Дори от Магрешки да е - тук няма чекове да светят
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Като гледам най качественото гориво за момента е обикновения автомобилен бензин . Екстракционния бензин понеже се води чист и за лабораторни цели струва едни 15 - 20 лева литъра .
                  Белята стана за по-малко от 5 минути, не знам колко гориво е изгорило, Ама угасна.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Белята стана за по-малко от 5 минути, не знам колко гориво е изгорило, Ама угасна.
                    Натрупало се е във времето и накрая това го е довършило . Практически всички горива включително и пропан - бутана правят нагар . Явно тези котлончета ако ги ползваш по интензивно трябва редовно да се чистят с WD или най добре на ултразвук . Постоянното барникане в дюзичките с тел също не е много полезно защото в крайна сметка на дюзата ще и се увеличи размера . При Шмел почистващото жило е калибровано по отвора на дюзата . Тази система с кранчето на бутилката е много недомислена . Не можеш прецизно да регулираш силата на горене и от там проблема че едва ли не трябва да топлиш/готвиш в голям съд за няколко човека . Та освен скъпи са и конструктивно недомислени .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Като гледам най качественото гориво за момента е обикновения автомобилен бензин . Екстракционния бензин понеже се води чист и за лабораторни цели струва едни 15 - 20 лева литъра .
                      При нас има една бензиностанция, продават Хексан под 3 лв. литъра, на колонка. Това няма ли да гори добре?
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        При нас има една бензиностанция, продават Хексан под 3 лв. литъра, на колонка. Това няма ли да гори добре?
                        Напълно възможно е трябва да се пробва . Въпреки че по дефиниция този тип котлончета трябва да са абсолютно непретенциозни към горивото защото се предполага че в една екстремална ситуация насред нищото няма от къде да му търсиш гориво с точен химичен състав .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ...Тази система с кранчето на бутилката е много недомислена . Не можеш прецизно да регулираш силата на горене и от там проблема че едва ли не трябва да топлиш/готвиш в голям съд за няколко човека...
                          При следващите модели свалят регулатор долу.
                          Оптимус също слагат регулатора долу на горещото и при него помня, че регулиранетo беше доста прецизно.
                          Почти като при Шмел-а.
                          Пингвинчето има кранче на бутилката само и е трики регулирането на всякакво гориво, дори на газ.
                          При edelrid дето си го бях харесал заради размера е същото, само дето не е толкова пластмасово.
                          Поне по снимка изглежда, че конструкцията е същата.
                          Не зная защо някои производители регулурат на течната фаза - определено е по-непрецизно.

                          Последно редактирано от Esper; 17-09-17, 01:17.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Елементарно е да се направи крана да е непосредствено преди горелката още повече че на всички стари модели котлончета е така . Явно и тези нови изделия са ги правили промишлени дизайнери без никакъв опит в използването им .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              2018...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180830_130501.jpg
Прегледи:1
Размер:558.6 КБ
ID:5797966


                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                Шмел е безсмъртен същото ще е и през 2118 Правнуците ти ще си варят чай на него
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X