Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Котлон на течно гориво

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Като ефективност , пак ли чехите печелят битката ?
    Едва ли.
    Трябва да си подредя материала.
    Това което ми направи впечатление по време на тестовете е видимо по-добрата ефективност на примус с газ сравняван с всички останали.
    Всъщност това е първо палене на примуса, с друг тип гориво не съм го палил все още.

    Браво ако са включили в комплекта му резервни опръстени.
    В комплекта на Оптимус няма нищо. Проверих и на сайта каква е окомплектовката на нов.
    Понеже в твоя нямаше, реших, че е същото. Ще погледна в книжката.
    Ето това е зип за оптимус, базовата версия само с уплътненията:

    http://www.optimusstoves.com/us/us/2...-nova-and-nova
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Котлон на течно гориво

      Много са стиснати за тия пари .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Аааа ,Миро недей така . С примуса си имаше и резервни гумички всякакви и пръстенчета , ама съм ги запилял някъде
        Никъде в книжката не видях да говорят за резервен кит с гумички и аксесоари.
        Има само тулчето, дюзите и един вазелин
        Може някой преди теб да ги е купувал отделно от тук:

        http://www.primus.eu/service-kit-for-omnifuel-multifuel

        Оптимус продават подобен:

        http://www.optimusstoves.com/en/de/1...-nova-and-nova

        Ма отделно
        Изобщо ударил си десятката ти с този примус, струва ми се.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Много са стиснати за тия пари .
        В последният линк са по-щедри, а?
        Еш колко брамбазлъци само за 60лв


        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ...И другото което на първо четене видях е че икономията на материал дори и при "поршетата" е на лице . Не напразно в старите примуси се използва мед/месинг за горелките и за пътя на горивото това са материали с добро топлопренасяне спомагащи за доброто изпарение на горивото във всички режими на работа...
        Не е така в интерес на истината...
        И на двата в основата на горелката е месинг.
        По-нагоре го споменах, ето и снимков матрял.
        Естествено забелязва се докато е нов...
        А и двата при мен не са така стерилни

        Последно редактирано от Esper; 04-01-16, 07:45.
        Враг усраине

        Коментар


        • Котлон на течно гориво

          Да купих го употребяван за ...150 май беше и наистина гумените марка кажи не бяха в кутията а в отделна косичка с бутилката, имаше и за бутолката някви резервни капачки....мноо съм разхвърлян.....ама за 6 години 9 квартири съм сменил.

          Абе я кажете това:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1451890820.426990.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5697714
          Виждали ли сте го?
          Намерих го в гаража и се сетих, че съм го купувал от Кауфланд , преди години и го ползвах за мазане на уплътненийца на старата кола през зимата. На етикета пишеше , че е течен парафин, ама на бутилката пише че е газ за горене.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Котлон на течно гориво

            Трябва да е газ за осветление . Маслени лампи не се използват и в Гърция от времето на Аристотел
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Котлон на течно гориво

              При мен пристигна с една капачка само - да си кажа
              Но тя така или иначе е най-малкият проблем - по левче са и са универсални.
              Ако ида до "стената" ще ти взема няколко да има да си храчиш.
              Виж гуметата са си специфик и ако някога се налага да се сменят ще падне търсене.
              Или ако искаш лесно - линковете по-горе.
              Между другото видях, че имаш завита една магнезиева запалка в кашончето.
              Баш магнезиева си е, и драскало си имаш.
              Само че след всички експерименти вече спрях да ги харесвам особено.
              Наистина с нея можеш да запалиш при всякакви условия, вкл и под вода
              Обаче от нея остават частици наоколо и се лепят по котлона.
              Ако такава "осколка" се лепне на дюзата (не е никак невъзможно, особено ако не това ти е целта) трябва да я чистиш.
              Аз цъках в началото с моята ама все тая - магнезиевата пръчка едва ли е по-различна.
              Изобщо газовият бърнер е за предпочитане. Чисто и лесно в повечето случаи.
              Вече ако е толкова студено или мокро та газта не ще да излява от нея магнезиевата ще спаси работата.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Котлон на течно гориво

                Тая с гумичките и О пръстените ти е най малкия проблем . За 8 лева си купуваш от битака една голяма кутия с всякакви размери . Кеф ти черни маслоустойчиви общо предназначение кеф ти зелените за климатичните системи . Ако не бъркам са 407 или 470 бройки . Маслоустойчива гума дал господ на струга ти въртя каквато искаш замба . На шмела резервните части как мислиш ги произвеждам Поне за сега зор да им даваш 60 лева няма . Интересно за какво е вазелина
                Последно редактирано от sek.1; 04-01-16, 08:49.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Котлон на течно гориво

                  Е как за какво... Като не успееш да го запалиш в тиферича и да си затоплиш манджата...
                  Нали се сещаш какви асоциации навява такъв неуспех?
                  Дават го за мазане на буталото на помпата основно.
                  Не помня как го нарече ти.
                  И на оптимус и на примус нагнетяващият елемент не е гумен опръстен а нещо като парче кожа накрая.
                  Но каквото и да е си му трябва лубрикант на буталото даже и на корекомските.
                  Да се движи мазно и да се чува музиката за ухото - пляк, пляк, пляк
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Котлон на течно гориво

                    Това в гумата е феродна запалка. Магнезиевото блокче не дава искра, пт него си стържеш струшки , които да запалил. Поне така съм чел по форумите
                    Резервни части не търся пт теб , аз съм ги загубил а относно газовата запалка, мисля ме има една в малкото джобче на чантичката.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Котлон на течно гориво

                      А, е там не съм ровил
                      Аз имам ей такава някаква - пръчката мисля, че е магнезий.
                      И да - от нея може да си настружеш парчета, дето после да запалиш.
                      Ей такива парчета, дето се лепят и по котлона после като драскаш - не изгарят на 100%.
                      Утре ще взема аз да ти пратя депеша. Спиди ОК ли ти е? Че са ми под носа...

                      Забравих снимката на чакмака:

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Котлон на течно гориво

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Да купих го употребяван за ...150 май беше и наистина гумените марка кажи не бяха в кутията а в отделна косичка с бутилката, имаше и за бутолката някви резервни капачки....мноо съм разхвърлян.....ама за 6 години 9 квартири съм сменил.

                        Абе я кажете това:
                        [ATTACH]845588[/ATTACH]
                        Виждали ли сте го?
                        Намерих го в гаража и се сетих, че съм го купувал от Кауфланд , преди години и го ползвах за мазане на уплътненийца на старата кола през зимата. На етикета пишеше , че е течен парафин, ама на бутилката пише че е газ за горене.
                        Едно и също е. В различните държави газта за осветление се казва различно.
                        В Испания например е точно течен парафин.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Котлон на течно гориво

                          В усаа пък газ е бензин... Мазало от Моцарт!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Котлон на течно гориво

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            А, е там не съм ровил
                            Аз имам ей такава някаква - пръчката мисля, че е магнезий.
                            И да - от нея може да си настружеш парчета, дето после да запалиш.
                            Ей такива парчета, дето се лепят и по котлона после като драскаш - не изгарят на 100%.
                            Утре ще взема аз да ти пратя депеша. Спиди ОК ли ти е? Че са ми под носа...

                            Забравих снимката на чакмака:

                            Това на снимката си е точно ферородна запалка, служи основно за подаване на искра към вече готови подпалки. Магнезиевата запалка обикновено е във вид на блокче от мек метал (някаква сплав на основата на магнезия) от което с ножа може да си изчегърташ лесно запалими стружки за разпалка, и след това да ги запалиш с вградената в едната страна на блокчето малка ферородна запалка. Изглеждат горе долу по следния начин:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:firestart2.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5697716
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Котлон на течно гориво

                              Окс, благодаря за пояснението.
                              Не го знаех...
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Котлон на течно гориво

                                Ако си свършил с тестовете , можеш да го пратил с който си искаш куриер. Булпост за най- евтините
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X