Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Котлон на течно гориво

    Аз имам това Gustaw Barthel Juwel 34 . Донесено от някаква екскурзия в DDR през 74 година мисля. Не съм свикнал да го ползвам обаче.Предпочитам газовите. Сега видях, че в ebay държат цена и сигурно ще го пратя на някъде

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1407899109-IMG_7253_Juwel_34_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5683810
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: Котлон на течно гориво

      Купувайки такова, чисто теоритично ще се изплати от разликата в цената на горивото.
      В зависимост от интензивността на ползване времето варира, като може да достигне до следващи поколения
      Аз не харесвам газта... Чисто и лесно но някак ми е неудобно и е някак ангажиращо.
      Никога не знам колко има във флакона и винаги разнасям поне 2.
      Да не говорим, че не я купувам от железарията и не е евтина.
      До висини да пълня флаконите с клапан пък съвсем не съм стигал.

      То не е никаква гаранция, че ако купя такъв с течно гориво ще ми пасне идеално и ще си ударя гъза в тавана... Ама да видим.
      В тая връзка:

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ...140 лева са по лесни за прежалване ако останеш разочарован от възможностите на този клас техника...
      Е адски уместна забележка.
      Иначе нямам навик да купувам задължително най-евтиният вариант.
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        От: Котлон на течно гориво

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        ...Надеждни ли са, лесно ли се палят, такива неща...
        Моето котлонче съм го ползвал само на бензин. Пали се много лесно и винаги е работило перфектно. Става си за пикник, риболов, палатки и т.н. за ден-два. Не бих се разделил с него. Даже ако попадна някъде на ново на добра цена ще си купя още едно. Е така да си имам..
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #19
          От: Котлон на течно гориво

          Имам модела на Примус Мултифуел , ако искаш мога да ти го дам за проба. Според мен е много шумно , лично мен ме дразни , макар че рекламата беше колко е безшумен котлона
          Малко трудно ми е да го паля на течните горива , че е много прецизна врътката и докато нагался точното количество , пада борба а и после трябва да загрее котлончето , за да работи ефективно.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #20
            От: Котлон на течно гориво

            Аз само да споделя - има и на твърдо гориво котлони. Гори шишарки, дребни сухи клечки. Спестява нуждата да мъкнеш спирт или подобни за горивото. А и където и да си - гориво винаги се намира. Просто трябва да се прецени кое е по-компактно като се вземе в предвид горивото.

            Тоя който гледах е като голям пепелник с малка перка в страни с батерия за нея. Слагаш шишарки и малки клечки, онова ти помага да разпалиш и с принудителното подаване на въздух ускорява горенето. Пишат, че спокойно можеш да вариш супа на него. Марката е тая Чешката (или Полската или Словенската, не съм сигурен) - Meva. Специализирани са в разни работи на газ като имат интересни къмпинг решения. Имат и котлон на течно гориво също.

            Коментар


            • #21
              От: Котлон на течно гориво

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Имам модела на Примус Мултифуел , ако искаш мога да ти го дам за проба. Според мен е много шумно , лично мен ме дразни , макар че рекламата беше колко е безшумен котлона
              Малко трудно ми е да го паля на течните горива , че е много прецизна врътката и докато нагался точното количество , пада борба а и после трябва да загрее котлончето , за да работи ефективно.
              Много благодаря за предложението но си далечко за тест.
              Шумен предполагам ти се струва, когато работи на течно гориво, нали?
              Не мисля, че това е фактор за мен.
              A пробвал ли си да го палиш с "по-тежко" гориво като газ за осветление или нафта?

              Предполагам, че в такъв случай би трябвало да се подгрее със спирт или бензин...

              Но дори да се абстрахирам от особеностите, които спомена - конкретният модел ми идва малко неподходящ.
              А и не на последно място наистина не съм склонен да дам 300+ лева за котлон.


              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Аз само да споделя - има и на твърдо гориво котлони. Гори шишарки, дребни сухи клечки. Спестява нуждата да мъкнеш спирт или подобни за горивото. А и където и да си - гориво винаги се намира. Просто трябва да се прецени кое е по-компактно като се вземе в предвид горивото.
              ...
              Някъде мярках в миналото подобно но не ме грабна.
              Моята планина в предимно висока, зимна и единственото, което мога да ползвам наоколо е сняг за топене.
              Ако съм с мотор имам бензин и не ми се събират клечки...

              Може и да е някакво решение но на какво... Аз не го виждам дори извън моята специфика.
              Ако идеята е да паля нормален огън не виждам особен смисъл от специални тулове.
              Макло екзотично ми звучи като идея но може би защото не съм го виждал.
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Котлон на течно гориво

                Шумен е на всички горива , просто принципа на работа е като на реактивните двигатели , ако мога така да се изразя и си шуми , не е кой знае какво , но аз имам проблем , губя си слуха и определени звуци ме изкарват от равновесие
                Иначе аз се сдобих с него за 180 пари на старо , почти нов беше .
                Къде се намираш , защото аз пътувам , ако си в Бг , може и по куриер за проба 5-10 лева не са много на фона на 300
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #23
                  От: Котлон на течно гориво

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Моята планина в предимно висока, зимна и единственото, което мога да ползвам наоколо е сняг за топене.
                  Ако няма дърва около теб не е опция . Не се бях замислил за зимата като вариант за къмпингуване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    ...

                    В София/Перник съм.
                    Е, при условията, при които си го придобил аз бих бил склонен на известни компромиси
                    Браво.
                    Още веднъж ти благодаря за предложението... Ако не скоча на някои от "дребните" тези дни може да се обадя.
                    То не че и после не е приложимо - би било интересно сравнение кое как се справя.

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Ако няма дърва около теб не е опция . Не се бях замислил за зимата като вариант за къмпингуване.
                    Не е, ами!
                    Ако искам топло, "тунджа"-та си я нося зимата.
                    Някаква, може и ракия.

                    Ха... А тези котлони дали ще горят ракия?!?
                    Теоритично де...
                    Да не са ме таковали калинките, че да горя ракия
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Котлон на течно гориво

                      Моя специално със спирт за горене не можах да го подкарам , може дюзата да не е подходяща . В книжката пиеше , керосин , газ за горене и пропан бутан има си и 3 дюзи .
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Котлон на течно гориво

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Купувайки такова, чисто теоритично ще се изплати от разликата в цената на горивото.
                        В зависимост от интензивността на ползване времето варира, като може да достигне до следващи поколения
                        Аз не харесвам газта... Чисто и лесно но някак ми е неудобно и е някак ангажиращо.
                        Никога не знам колко има във флакона и винаги разнасям поне 2.
                        Да не говорим, че не я купувам от железарията и не е евтина.
                        До висини да пълня флаконите с клапан пък съвсем не съм стигал.

                        То не е никаква гаранция, че ако купя такъв с течно гориво ще ми пасне идеално и ще си ударя гъза в тавана... Ама да видим.
                        В тая връзка:



                        Е адски уместна забележка.
                        Иначе нямам навик да купувам задължително най-евтиният вариант.
                        Понеже целия ми съзнателен живот е минал в машиностроенето съм разбрал едно нещо че най скъпото не винаги е най доброто . Този тип котлони на поне 3 от горивата няма как да работят без предварително подгряване . На времето имах бензинов руски Шумел 2 искаше си подгряване като всяка бензинова лампа .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Котлон на течно гориво

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Понеже целия ми съзнателен живот е минал в машиностроенето съм разбрал едно нещо че най скъпото не винаги е най доброто . Този тип котлони на поне 3 от горивата няма как да работят без предварително подгряване . На времето имах бензинов руски Шумел 2 искаше си подгряване като всяка бензинова лампа .
                          А това какво е
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Котлон на течно гориво

                            Ми какво е... Bad Example
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #29
                              От: Котлон на течно гориво

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              А това какво е
                              Какво е подгрява си почти 3 минути . Шумела поне под горивната глава има легенче като отвориш крана в него натича гориво палиш го и то подгрява горивната глава . https://www.youtube.com/watch?v=dogzeQbIYhc Моя го подарих на един приятел преди доста години . Изпадне ли ми сега такъв пак бих си взел .
                              Последно редактирано от sek.1; 30-09-15, 20:40.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Котлон на течно гориво

                                Моя грешка , аз разбрах , че се подгрява с външен източник , или както ШУМЕЛ-а наливаш гориво и палиш
                                Да споделя и нещо което много ме весели всеки път , преди време , правим държавна нивелация и аз ще съм на пост на едната базова станция ( целия ден в нищото ) , та си нося храна .
                                В една кутия от черна пласмаса с прозрачен капак 4-5 кебапченца и разни други неща, ама те неса интересни сега . Та върпосната кутия я оставям ня едно място ужким на сянка , не преценявайки , че до обяд ще яко напечено ( тогава бях прохождащ геодезист ) . Отивам да си хапна на обед и гледам , баФ маа му .. манЖаата на слъце е кво да правиш глад ....вземам кутията , не е много гореща , ама вътре нещо запотрено ми се вижда .... отварям и посягам към първото кебапче и .... мнооооо "тежкооооо" бе ... така се опарих , че .... така открих слънчевата фурна
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X