Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

    Здравейте нов съм във форума регистрирах се защото имам отчаяна нужда от вашата помощ! По принцип гледам винаги сам да се справям с проблемите на колата която карам но тук ударих греда (като чета из форумите явно не съм единствен с този проблем) изчетох всичко написано в Българските форуми по въпроса направих почти всичко описано в другите теми и резултата е нулев а идва зима и ще става по тежко Така малко детайли за колата и започвам с проблемите..... Купена преди месец нов внос от Италия с монтирано там АГУ Mazda Tribute 4WD 2001' 2.0i 16v Ford Zetec 124hp с АГУ Stargas - комп.Stargas Elios изпарител.Stargas Hercules(Ver.C) инжектори Stargas клапани Lovato на 210000км (Не се знае колко от тях на газ)

    Сменени: Филтри(Въздушен,маслен,купе,горивен),Масла(двг,диф,скорости,"раздатка"),биалетка,накладки с дискове,термостат,антифриз,гарнитура на капака на клапаните,маншон на полуоска.
    Тук искам да отбележа и затвърдя факта че италианците са по долни стопани и от нас(Но исках кола без ръжда) макар да има шанс и хората от автокъщата да са свършили тази работа. Значи колата беше с вода не с антифриз, спирачната течност беше с цвят на кафе, филтъра на купето никога не беше сменян,гарнитурата на капака на клапаните беше скъсана но беше солидно омазана със силикон и въпреки това сълзеше масло, термостата.... хъм ами то термостат нямаше всичко беше разкъсано и седеше само голямата му част на която седи гарнитурката му защото без нея няма как, самата кутия в която седи термостата се държи към блока като между нея и блока пак им един О пръстен е и него го нямаше а имаше половин туба силкон който също сълзеше,горивния филтър също беше оригиналния и като го махнах и от него потече бензин с цвят и консистенция като кафе задния диф беше почти без масло добре че го проверих сигурно имаше 100гр колкото да не е сух, маншона на лявата полуоска буквално само скобите му седяха (поради което сега трябва да сменям и каре защото при завой го чувам че прещтраква Маркуча на хидравличното масло горе при казанчето леко спукан и вместо да го отрежат до здраво и да го сложат към казанчето те го увили с някъкво тиксо та и от там сълзеше малсо, маншона пък на кормилната рейка нямаше скоби от едната страна, накладки почти на желязо дискове с по 2-3мм ръб...... абе направо нямам думи сигурно има и още неща който пропускам но това не е от значение важното е че отстраних тези неприятности.... важното е че колата няма никаква ръжда!

    Ремонти: Значи всичко изброено горе съм оправил или сменил също така от другите теми който изчетох по въпроса съм направил следните неща: изчистих дроселовата клапа до блясък със спрея на мотип за карбуратори, Air Flow сензора(MAF) със спрея на CRC за почистване на тези сензори, проверих и смених някой от маркучите за вакум и няма спукани или скъсани вече, карам я само с 95 V-power Nitro+ с цел да поизчистя горивната система също така купих и добавката RedEx за почистване на горивни инжекционни системи но четох рзлични отзиви и не смях да на налея да не стане и по зле като се съмнявах че може да имам запушени или проблемни дюзи на бензиновия инжекцион,лампата за двигателя ми светеше още като я купих видях че на тръбата която води до EGR клапана има един дачик(датчик за налягане) на който буксата му беше откачена е сложих я и лампата изгасна 150км след това пак светна както казах аз по майстори и по сервизи не ходя (най много за бояджийски услуги ако отида) и си купих код четец Memoscan U480 OBD2 включих го изгасих пак лампата и след стотина км пак светна.... сложих пак четеца и ми откри PEND: P0401 - Exhaust Gas Recirculation Flow Insufficient Detected ок викам ще свалям и EGR-a свалих го аз пак със спре на мотип за карбуратори яко повистване монтирах го и този път минах към 350км и лампата пак светна със същата грешка както пееше Фреди Меркюри Шоуто трябва да продъжи Сега пак съм изгасил лампата и очаквам да светне скоро Свещите са със много добър на цвят нагар и са перфектни електродите им са с добра форма кабелите също са здрави като сменях гарнитурата на капака на клапаните видях че дивгателя направо свети не знам дали не са му слагали разни добавки но нямаше никакви наслоявания от масло и боклуици поне покрай разпределителните валове буквално светеше не съм виждал по чист двигател което не знам дали трябва да ме радва или обратното

    ФУНДАМЕНТАЛНИЯТ ПРОБЛЕМТУК ще говоря само когато колата е на бензин) Паля колата сутрин на бензин (в някой случай трябва да повърти повече) колата държи накъкви стабилни обороти но както пипна педала на газта започват големи колебания на оборотите като в някой случай направо гасне в случайте който не гасне почти не мога да я изфорсирам като и подам газ и тя не може да поеме все едно не и стига гориво или въздух с две думи като и подам гас и тя глъхне падат и оборотите вместо да се изфорсира. С много помпане на педала за газта едвам тръгвам на първа ....... когато колата загрее и съм отново на бензин нещата малко се подобряват оборотите макар пак да са с колебания са малко по стабилни а и самите колебания са по малки а и колата вече се форсира пак със малко закъснение но се форсира когато вече съм в движение нямам проблем колата върви не глъхне реагира на педала нормално не прекъсва абе няма проблеми. И така всяка сутрин мъки мъки помпане на педали тресене на мотор едвам се движа по улиците почти спирам защото няма мощност и така докато вдигна 30 градуса на антифриза и мина на газ когато мина на газ колата става нормална НО и там имам колебания в оборотите на празен ход.

    ПРОБЛЕМ: Има нещо което много ме притеснява когато натисна копчето LOCK и карам направо няма никакви шумове и прочие но когато вляза в завой и LOCK е натиснато усещам напрежение във волана и в управлението по лошото което е е че видях и чух как задните ми гуми накак прплъзват в завоя все едно им дърпам ръчната за секунда и я пускам просто едно преплъзване се плучава на задните колела което се и чува дори много ме притеснява че и нещо по 4WD системата не е наред. Това нормално ли е и има ли начин да проверя дали 4WD ми е изправно макар че въобще не звучи добре.

    И последно искам да попитам има ли начин малко да повдигна колата отзад?

    Ами голям роман написах но исках да бъда максимално изчерпателен защото колата ми харесва но с тези проблеми не си представям какво ще е зимата няма да мога да тръгна с тези обороти на бензин а и за капак имам силни притеснения че 4wd не е въобще наред.. Сигурен съм че в този авторитетен форум ще има хора който ще могат да ми помогнат или да ми дадат насоки така че ви моля макар и да има много изписано и проблема да не е решен по другите теми сега някой да се отзове и да помогне за решаването на този проблем..... все пак тук има хора,отбори и състезатели който правят коли почти от нищо
    Последно редактирано от CarTest™; 29-09-15, 11:58.

  • #2
    От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

    Здрасти,верно голям роман,но пък филма за сметка на което не е,споко.Не е лошо да попрочетеш повече за 4х4 системите-тук инфо има много.Ма наистина много.Накратко,явно системата работи.Поне по това,което описваш.
    Иначе за фундаменталния проблем...абе,с 2 думи,от газовата е.ЕКУ-то помни едни милисекунди,а газовата го кара да работи в други,спрямо ТПС-а...повечето коли с МАФ-ове са така.Тия,с МАП-ове почти го нямат този проблем...решимо е и е свързано с различни настойки в газовия комп...успех...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

      Здравей! Значи сега трябва да търся свестен газаджия който да синхронизира двата компютъра и би трябвало нещата да се оправят ? Ако не е проблем би ли конкретизирал с някой линк къде да прочета за моя случай с 4WD че с търсачката ми излизат десетки теми свързани с това... Вчера пак включих LOCK за проба навих пълен ляв и дадох на задна и отново тръгнах все едно съм на ръчна назад и се чуваше едно пукане/прещракване и гумите пак приплъзваха.

      Коментар


      • #4
        От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

        Lock ти заключва централния диференциал. Ползва се когато ти трябва, тоест като не може да издрапа по друг начин на хлъзгаво, кално, мокро. На сухи и не-хлъзгави участъци не се ползва - ще потрошиш нещо. Поведението на гумите ти при натиснат Lock е нормално. Просто не го натискай за щяло и нещяло, а само когато е нужно. Такава ти е комплектацията.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

          Здравей! Да наясно съм че LOCK се натиска само в крайни случай но все пак сега си взех колата и исках да разбера работи ли как работи как се усеща и за това съм го натискал. Явно 4WD работи макар че звуците и поведението в завой при натиснат LOCK не ми се струват въобще нормални но щом казвате че така трябва ви се доверявам напълно! Доколкото съм разбрал автоматичния режим на 4WD при мен включва aвтоматично LOCK-a когато предните гуми пробоксуват нали?

          Относно "фундаменталния" днес обиколих 2-ма газаджий но за съжеление нямаха кабел за диагностика на ГИ Stargas така че още съм в процес на търсене. Дано проблема ми наистина е въпрос на синхронизация на комповете както казва нинджа_1.

          По въпроса с повдигането на задницата мислех да сложа 15мм подложки на пружините но като влязох в канала видях че леглата на пружините са много плитки и мисля че няма да стане с подлагане? Някакви идеи и хитрини?

          Коментар


          • #6
            От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

            Първоначално публикуван от Tribute Преглед на мнение

            ФУНДАМЕНТАЛНИЯТ ПРОБЛЕМТУК ще говоря само когато колата е на бензин) Паля колата сутрин на бензин (в някой случай трябва да повърти повече) колата държи накъкви стабилни обороти
            Колко са тези някакви стабилни обороти? Ако са около 800 най вероятно е температурен датчик.

            Коментар


            • #7
              От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

              Ами оборотите са около 1100 до колкото знам при запалване все пак трябва да съм на смукач? И все пак ако този датчик не работи няма ли да излезе на четеца на грешки?

              Коментар


              • #8
                От: Серия от проблеми Tribute 2.0 16v

                Някой ще може ли да ми каже има ли начин за изолиране на ЕГР системата при този мотор защото ме е страх да не направя някоя беля а си мисля да я изолирам тотално като първа стъпка? До колкото разбрах трябва да запуша вакума на ЕГР-а но какво да правя DPFE сензора и тръбичките му??

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X