Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремаркета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремаркета

    И само са справка-какво е наказанието ако се установи ,че ремарке е претоварено?

    Коментар


    • #62
      От: Ремаркета

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Само да не стане грешка с това".А колко ще го натовариш си е твоя работа и КАТ няма как да го удостовери на място."

      При добро желание има и едни други органи които могат да го премерят на място и винаги могат да бъдат извикани.
      Теоретично могат да бъдат извикани, ама на практика това си служи само като заплаха, за да може разговора да тръгне в "правилната" посока. Т.е. към обичайния въпрос "И к'во пра'им с'я??!".
      И това, че споменаваш такава възможност е в подкрепа на точно такива корупционни практики. Сам знаеш, че няма кой да ги викне, щото няма кой да ги чака, даже и да има кой да дойде. А обикновено и този който трябва да дойде, хич не му се идва. Особено пък за ремарке на лека кола, натоварено с кошери, или въобще с нещо, което не е сигурно дали ще излезе претоварване. В най-лошия случай глобата не оправдава разправиите на т.нар. органи. А пък за корумпираните служители, които трябва да сътворят целия цирк, загубеното време да се разправят с такъв нарушител, е много по-голяма загуба на пари, отколкото ще плати нарушителя на държавата. А некорумпирани, едва ли ще му се заяждат за иначе редовно ремарке.

      ПП: Преди време, лично полицай, извикан в районното да ми напише акт за изтекъл, и невърнат навреме, задграничен паспорт ми заяви нагло, че заради мен губи пари докато не е на улицата. Други са ми обяснявали, как за малка драскотина на скъп паркиран джип, която съм причинил, и за което съм ги извикал, как можели да ми пишат акт за няколкостотин лева или за 20лв, зависи какво ги почерпя. Това дори след като собственика на джипа им каза ако искат да си ходят за да не ме тормозят, пък той ще си оправи щетите(имал си читаво каско). Те заявиха, че не могло, щото съм от Градския Транспорт и щом са дошли трябва да пишат(единствените ми отнемани точки въобще са за този акт).
      И много други примери мога да дам, но мисълта ми е, че ти като радетел във Форума на идеята, че не всички служители са такива, с каква цел ни плашиш с теоретични (не)възможности?!
      Интересно ми е и текста точно за това нарушение и стойността на глобата. Преди време за товарни беше от 100 до 500лв(по спомен), а за леки дали е регламентирано, щото почти на всяка кола допустимия "товар"(пътници и багаж) е около 500-600кг максимално. С малко по-точен кантар, може да се подхване това толкова съществено нарушение, особено отпускарския сезон. А за каруци нещо пише ли в това отношение, нестандартни и нерегистрирани ППС не представляват интерес за органите... Или просто няма какво да им вземат освен глас на изборите или каруцата -само едно от двете.
      Не виждам причина да го играем по-католици и от Папата. В далеч по-цивилизовани страни, не издребняват за подобни глупости.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Ремаркета

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ... Не виждам причина да го играем по-католици и от Папата. ...
        Прав си!
        "Kучето си лае, керванът си върви!"
        Товарете, кой, колкото иска, най много да се разделите с някоя двуцифрена банкнота.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ... В далеч по-цивилизовани страни, не издребняват за подобни глупости.
        Щом казваш ...
        Ама сигурно, 'щото кучето е леко по-цивилизовано и някакси така по-цивилизовано хапе, а и кервана е леко по-цивилизован (особено българския)
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #64
          От: Ремаркета

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Прав си!
          "Kучето си лае, керванът си върви!"
          Товарете, кой, колкото иска, най много да се разделите с някоя двуцифрена банкнота.


          Щом казваш ...
          Ама сигурно, 'щото кучето е леко по-цивилизовано и някакси така по-цивилизовано хапе, а и кервана е леко по-цивилизован (особено българския)
          Дай ни светъл пример, как е при теб. Щото аз имам достатъчно не толкова светли примери, за да ми бъде подписа такъв.
          А написаното е точно против корупционните практики в бг. И точно въпросът "да не стане грешка", ме провокира да пиша. Ако беше нещо смислено по безопаснотта, или реална опасност от санкции, нямаше да се включа въобще.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #65
            От: Ремаркета

            Светъл пример за какво?
            За това, колко е строг закона, или за издребняването за такива глупости?!
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #66
              От: Ремаркета

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Светъл пример за какво?
              За това, колко е строг закона, или за издребняването за такива глупости?!
              Поне за това, че народа е толкова цивилизован, че на практика не прави дори и дребни нарушения. И това само от култура, не от страх пред издребняването на "цивилизованото куче".
              И без алегории и идиоми - мери ли у ваше село, всеки фермер колко си товари ремаркето? А спират ли го да го мерят контролни органи? Жокер - отговора и на двата въпроса трябва да е еднакъв - -или "да" или "не".
              При мен у Германия, не се втелясват с такива глупости. Не би трябвало и в България да го правят. Въобще има много негласни компромиси и в Германия, за които хората величаещи Западното въобще не знаят.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #67
                От: Ремаркета

                OK,
                На така зададените въпроси, отговорът ми е 2 пъти НЕ ЗНАМ.

                Обаче, ако проследим хронологията на темата довела до тази наша дискусия:

                Питащия иска на ремарке с табелка 750кг да натовари 1300-1400кг.

                Появява се мнение "А колко ще го натовариш си е твоя работа и КАТ няма как да го удостовери на място".

                Реплика "
                Само да не стане грешка с това".А колко ще го натовариш си е твоя работа и КАТ няма как да го удостовери на място."
                При добро желание има и едни други органи които могат да го премерят на място и винаги могат да бъдат извикани.

                Ти се съгласяваш с последното, но провокиран от начина на изказване развиваш сценарий, как ако те спрат това не може да се случи в България.

                Дотук добре, напълно съм съгласен с този сценарий, обаче, завършваш поста си с "
                Не виждам причина да го играем по-католици и от Папата. В далеч по-цивилизовани страни, не издребняват за подобни глупости".
                Точно тези 2 изречения пък ме провокираха мен, но явно не съм се изразил правилно в последвалия мой пост, затова ще опитам пак.

                Какъв е сценария, т.е. какво ще се случи ако в Германия спрат кола с ремарке претоварено със 100% НАД максимално разрешеното? Имат ли възможност да установят нарушението, и да санкционират нарушителя? Ще се направят ли на не-чак-такива католици, неиздребняващи за такива глупости?
                Всъщност, на последния въпрос си отговорил (негласните компромиси), но някакси не ми се вярва, че ще ти пожелаят лек път след установяване на такова нарушение.

                п.п. Нямам готов сценарии, какво ще се случи в Англия, но доколкото знам до 30% претоварване е фиксирана глоба 300паунда плюс отнемане на точки, а при над 30% претоварване те пращат в съда.

                edit:
                п.п.п. Токущо видях настоящия подпис на Ясен.
                По-горе ти акцентира към предишен негов подпис, а сега кажи, как звучи настоящия в контекста на дискусията, която водим с теб:

                Ясен:
                "
                If you have done nothing wrong, there's still the possibility that one day someone may get to power who has a different interpretation of "nothing wrong" than you have"

                Последно редактирано от krasi-mir; 14-11-16, 14:36.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #68
                  От: Ремаркета

                  Колеги къде да търся набития номер на шасито,ремаркето е тайфун 750кг. платформа за атв,мотори.Някакви насоки че не мога да го открия.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремаркета

                    Виж на тръбата,веднага след лапата за теглича.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремаркета

                      Гледам,гледам на друго място някъде да погледна.Има си фабрична табелка, марката колко се товари и фабричен номер.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремаркета

                        Привет, на много места предлагат чешки ремаркета Agados. Някой знае ли дали са читави. Търся си ново 750кг. (не планирам да го претоварвам).
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремаркета

                          Здравейте, искам да си купя ново туристическо ремарке до 750 кг , насочил съм се към ТЕМА ЕСО (Полски)
                          Интресува ме някой има наблюдения за тази марка или да ми препоръча друга ?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремаркета

                            И аз да питам как стои въпроса към днешна дата с това което се предлага на пазара

                            Една година и нещо ползвах това ремарке.




                            Идваше ми леко малко,но пък си свърших работата,прекарало е десетки кубици чакъл,вар,тухли ,дърва и т.н Имам и 9 декара сини сливи,и там съм му взел здравето.

                            Две години го ползвах и като си свърших строителството,го върнах.

                            Товарил съм го с 1.7 чакъл,отдолу го бях усилил с профили ,гуми със здрав страничен борд и т.н До скоро пазих някъде и бележката от кантара.

                            Сега пак ще ми трябва основно за фирмата,носим големи макари с кабел,обемисти маркучи,пилони разни

                            Задължително с регистрация,да може да кача и два мотора или АТВ ..нещо да предложите.

                            Изчетох темата ,тоя торсион здрав ли е,търпи ли товар като това което ползвах.Не ме интересува че подскачало празно,няма да се състезавам с него



                            Караме такива макари за кабели,кабелите са 500-600 кг.


                            Гледам това,на всичко и са ми на 3-4 Мин от къщата..



                            Да разбирам ли че двуосно ремарке с общо собствено тегло на ремаркето и товара до 750 кг.се кара с В категория
                            Последно редактирано от Roninn; 30-12-18, 21:51.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремаркета

                              Да, броя оси няма отношение към категорията. Предназначението му е точно да се минава метър с категорията. Проблема на това ремарке е, че предразполага към претоварване, а няма спирачки. Също така са му много тънки профилите и ламарините - като на ремарке от 800 лв.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ремаркета

                                То това с профилите важи за всички съвременни ремаркета. На старите ремаркета производителите не държаха много на собствената маса, защото поне тукашните са били наясно-ремаркето ще се претоварва системно и с много. Сега не е така. Гледат да смъкнат максимум собствената маса, за да остане за товар. Но до 750 кг. Така се стигна до парадокса малките ремаркета да могат да качват товари по 600 кила, докато това двуосното носи предимно себе си. Товароносимостта му ще е явно несъответна на размерите и окачването. Преди да взема буса навремето се бях загледал сериозно по ремаркета...и нищо не си харесах-рамата им е оt П профили, тънки като вестник.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X