Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремаркета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремаркета

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=154434&page=2

    тук другарите са разчепкали темата, няма нужда да се повтаряме.

    Без да коментирам повече закони и правилници, не бих съветвал никого да дърпа 3t ремарке с автомобил 1,2t., бил той и 6х6. Разликата в поведението на 500 кг и 1500 кг ремаркета е огромна. Натоварвания на спирачки, трансмисии и двигател са по две.

    Коментар


    • #32
      От: Ремаркета

      При тегленето на тежко ремарке, най-проблемно е спирането... Особено при движение в колона - колкото и да искате да спазвате дистанция, все се намира някой "умник" да се навре между вас и предната кола... Едно и също ремарке 1500кг като го тегля с баничарката си е приключение... С волвото - почти без проблем спира като колоната... Въпреки, че инерционната спирачка работи и в двата случая.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: Ремаркета

        Има една особеност при спирането, натоварено ремарке спира една идея по добре от празно... явно амортисьора в прикачния механизъм влияе негативно.
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #34
          От: Ремаркета



          ... Напомня ми за вица с мухата и предното стъкло...

          сиреч добре е да се спазват предписанията на конструкторите

          Коментар


          • #35
            От: Ремаркета

            E-категория е за ремаркета с маса над 750кг(обща маса на ремарке и товар).
            Пък вече ако ти е мерак и с Трабанта го дърпай.

            Коментар


            • #36
              От: Ремаркета

              Хубаво, че отново си припомнихме категориите, и сега пак за ремаркетата. Защо не са така масови като в Европата... Пътищата ни едно на ръка, но баничарки евтини и разнообразни каквито щеш. И за семейния бизнес съм напълно съгласен, но ако шоферът е наемен ще иска да кара МПС, а не състав от МПС. Навремето, с прословутия Указ 56 /за стопанска инициатива на гражданите/ нещата се отпушиха и ремаркетата станаха масови. В последствие взеха да се появяват частни Жукове и Ниси и разни пикапи самоделки. Аз съм с ремарке от 20ина години, почти веднага след като дядо махна магарето с каруцата. Нашето е фабрично, Еленско от първите серии. Кръстника ми ми го даде изтормозено, след семеен бизнес - строителни материали, акумулатори и т.н. към/от Сърбия - стопанска инициатива, да му се не види. Потрошен под, леко окривена ос и счупен ресьор. Ресьорите ги оправи един стар Майстор от АРЗ Левски, /заскладих и един комплект Москвичови, ама не им е дошло времето още/ и айде в боя - бране на царевици, лозя и так дале. Нагласих му Тирско покривало с въженце, пода го смених преди десетина години с един лист Троянски хидрофобен шперплат и друго нищо. На няколко пъти се хващах да му правя допълнителни канати, ама навреме спирам щото се сещам, че едва ли ще ми се наложи вече да карам живи овце, шилета и прасета. Па и така винаги обмислям товара как да го разположа и укрепя, ако има някакви специфики. Проблеми с карането и маневрирането абсолютно никакви, на задната /хихи/ даже ми е кеф, ама то сигур щото не ми е това работата. Карал съм по 500 кила зърно и въглища на чували, тенекии мед, по 4 кошера с пчелата, 15-16 бали люцерна и т.н. А да - и всяка година по туй време матриала за казаня... За голяма двуоска съм се интересувал на няколко пъти като потрябва, ама нещата там са по-сложни, башка категориите, ама спирачки, ама влекача и т.н. и айде помощ от приятел с някое камионче.
              И накрая, да знаете, че с 1.9 ТДИ Волво 440 е по-лесно отколкото с Лада Самара 1.5 газова

              Коментар


              • #37
                От: Ремаркета

                В България все още е изгодно да се подържат няколко МПС . Поради ниските данъци и застраховки , всеки може да си позволи да ползва бус за работна кола . Говоря за физически лица , не фирми . В Европа обаче тарифите са високи . При 2 коли годишните суми за данък и застраховка са ми 3200 евро . Ако имам бус за лични нужди , към уравнението се прибавят още едни 1200 - 1500 евро. А за ремарке което ми е 6 на 2 метра товарна площ , плащам 140 евро годишно . Това ремарке товари повече от всеки бус на пазара , и поддръжката му в сравнение с бус е никаква .

                Коментар


                • #38
                  От: Ремаркета

                  Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                  В България все още е изгодно да се подържат няколко МПС . Поради ниските данъци и застраховки , всеки може да си позволи да ползва бус за работна кола . Говоря за физически лица , не фирми . В Европа обаче тарифите са високи . При 2 коли годишните суми за данък и застраховка са ми 3200 евро . Ако имам бус за лични нужди , към уравнението се прибавят още едни 1200 - 1500 евро. А за ремарке което ми е 6 на 2 метра товарна площ , плащам 140 евро годишно . Това ремарке товари повече от всеки бус на пазара , и поддръжката му в сравнение с бус е никаква .
                  Колко да са ниски?
                  Една гражданска на Бус минава 60% от минималната работна заплата за страната, данък различно въ всяка община има си калкулатори многов нета.
                  Да ремаркето има много предимства:
                  - 2 пъти по-малка гражданска
                  - 2 или 3 пъти по-малко гуми.
                  - няма нужда от акумулатори, масла, ремъци, успокоители, фрайлауф, предници, задници, водни помпи... вече и дебитомери с всичката електроника.
                  - по-лесно съхранение
                  Само има едно голямо НО. И то е, че голямата каруца иска голям кон.
                  Няма начин с кола 2 тона да дърпаш ремарке с това тегло. Тук изниква в мен въпроса "колко е оптималното отношение тегло на автовобила, мощност към теглото на ремаркето?", не допустимото по тало.
                  За моментите когата се кара малкият автомобил избива разходите си отразликата в разхода си и е на сметка да имаш бус и автомобил, от колкото автомобил(защото най-вероятно трябва да си е големичък, а той и празен си подяжда) с ремарке.
                  Щото ако примерно разнасяш мебели и т.н. с големичко ремарке в тия тесни междублокови улички си е проблем особенно назад.
                  Въпрос на сметки е там вече.

                  На мен също ми е кеф да карам назад с ремарке(нце), колкото и рядко да се случва. А назад които не може откача ремаркето, обръща автомобила и на ръка ремаректо и продължава - напред.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремаркета

                    Има много джипки в категорията около 2 тона празни, които могат да теглят включително и по талон прикачено ремарке с максимална маса 3500 кг.
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремаркета

                      Марине кажи кой са тези джипове , които теглят 3500кг.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремаркета

                        ТЛК 200, ама само да не се налага да спира..., ЛР Дифендър, също може, но само съм чувал.

                        Последно редактирано от sharkfin; 14-10-15, 22:36.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремаркета

                          Тези за които знам са - Ленд ровър ,дискавъри , рейндж и дифендър, Ленд круизер 120 и по големите серии, гранд чероки- всички модификации, БМВ Х5-Х6,Мерцедес ML ,и от корейските- ресктън,мусо.Изброените са до 3.5т. има доста коита са малко под 3.5т. вероятно изпускам нещо ама и тези не са малко.
                          Последно редактирано от auto_marin; 14-10-15, 22:44.
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремаркета

                            Американските пикапи от 2500 сериите нагоре им дават по 7-10т да теглят, но ремаркето е с електронни спирачки. Пък и пикапите празни са малко над 3500кг.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремаркета

                              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                              В Европа обаче тарифите са високи . При 2 коли годишните суми за данък и застраховка са ми 3200 евро . Ако имам бус за лични нужди , към уравнението се прибавят ...
                              Смени си застрахователя Вкъщи малката кола е с по-голяма застраховка от жипката, иди го рАзбери Данъкът е колкото един обяд в ресторант всеки месец, голяма работа... Виж баничарка за кратко имахме, тя беше с двойна застраховка - водят се податливи на вандализъм и лошо шофиране, ей така по определение. Сменихме я с бус и разходите му са колкото за обикновен автомобил, въпреки че се вижда през прозорците с какво е натоварен и според мен е по-податлив на вандализъм, но според застрахователя е окей, щото те гледат по дефиниция, а не на практика.

                              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                              Тези за които знам са - Ленд ровър ,дискавъри , рейндж и дифендър, Ленд круизер 120 и по големите серии, гранд чероки- всички модификации, БМВ Х5-Х6,Мерцедес ML ,и от корейските- ресктън,мусо.Изброените са до 3.5т. има доста коита са малко под 3.5т. вероятно изпускам нещо ама и тези не са малко.
                              Исузу Трупер, Фолцваген Туарег, Мицубиши Паджеро, Киа Соренто също теглят до 3.5т, стига ремаркето да е със спирачки

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремаркета

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Исузу Трупер, Фолцваген Туарег... също теглят до 3.5т, стига ремаркето да е със спирачки
                                Съгласен съм за Туарега. Той може да тегли и малко повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X