Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Здравейте, на около 5 години се налага профилактика, заради маслата вътре в него. Така са ми казвали и има логика в това. На мен лично ми харесват старите часовници и посъбрах няколко. Този модел Мако с металната верижка си тежи , но може да се сложи зулу или нато верижка кожена и тотално му се променя визията и усещането на ръката. Иначе на руските часовници амфибийте им дават живот и безпроблемна експлоатация 10години, но те си бачкат 3, 4 пъти по- толкова. Иначе се опитвам да навия един колега да си вземе такъв ориент, но той е фен на кварцовите и трудно се подава. Механичните часовници са ми, като живи и трябва да се отнасяш с тях любоф А кварца то той просто си работи

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
      Механичните часовници са ми, като живи и трябва да се отнасяш с тях любоф А кварца то той просто си работи
      Точно! Като дете имах механични 3, после почнах с електронните и кварцовите - аналогови но си ми остана някаква празнота която се надявам че вече успях да запълня.
      Имам и Слава, стар, позлатен, навиващ се от едно време но напълно реставриран, ама не мога да го нося щото не е водоустойчив и бързо ще му видя сметката. Само си го навивам от време на време.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Хи, преди много се кефех на джи шоците и когато си купих, почти не го свалях от ръката. Сега единия съм го оставил до прозореца да стои зареден другия го прибрах в кутията, а третия го дадох на дребния да го носи. Залитнах много по дайвърите и според мен са уникални машинки. Иначе старите механични часовници си имат чар, част от тях са сами по себе си уникати. Има такива с рисувани циферблати и то два еднакви няма. Да си призная един колега от този форум ме запали по часовниците, като ми продаде един, за който трябваше да му намеря част. То хубавото е , че жената не знае кой за колко съм го купувал иначе нямаше да пиша сега ��

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Гледам едни Востоци тук http://www.vostok-europe.com/collections/expedition-2/ естествено серията Expedition и разбира се тези с механизъм. Има ли някой който може да сподели мнение за тях.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Хи, за тези модели нямат много общо със старите, механизмите им се правят от други марки. Примерно мем ми хареса Лунохода и той е направен с швейцарски механизъм проектиран за него уникален водомер е , но е кварц��
            За другите модели мисля, че ползват механизми на мийота. Това разбира се не ги прави лоши часовници.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              От Луноходите има и с машинка!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Хи, прав си колега, но на мен ми останаха очите в един жълт и се зачетох за механизма му.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...


                  Аз съм с титанов ,механичен Анчар вече 3 години. Без забележки . Лек, точен и издържлив на надрасквания часовник за под 1000лв .

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Аз съм с титанов ,механичен Анчар вече 3 години. Без забележки . Лек, точен и издържлив на надрасквания часовник за под 1000лв .
                    Разкажи нещо повече за точността на часовника. С колко избързва или изостава в денонощие. Голяма муха в главата ми е точността. Също така ме интересува какви профилактики се препоръчват, къде и как се правят в БГ и дали си запазва херметичността при отваряне в евентуалния сервиз.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • Часовници, марки и мнения за тях...

                      За точност си вземи кварцов! Механичния изостава с 1.5-2 Мин на месец. Ако искаш точен механичен отиваш на цени над 20000€ с турбион. Нищо не съм му правил и си работи!
                      Аз имам 5 кварцови , но след като си взех този , си стоят в шкафа.
                      Сверявам го всеки месец с Атомно време.
                      Последно редактирано от miro1972; 12-03-16, 12:59.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Vostok Europe и Vostok отдавна са съвсем различни марки. Първите са някъде по прибалтийските републики и съществуват от 10-12 години. Вторите са си в Русия, наследниците на оригиналните Восток.
                        "Европейците" в началото ползваха механизми на Восток, после минаха на японски и швейцарски. Руските си останаха с руски механизми като и там имаше разни катаклизми с фалити и съживявания и пак фалити, тъй че може според годинитие и китайски механизми да ползват. През последните 5-6 години руския восток окончателно фалира, в момента вероятно марката се ползва върху някой часовник но какъв - иди го гони.
                        Последно редактирано от Goblin; 12-03-16, 21:31.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Разкажи нещо повече за точността на часовника. С колко избързва или изостава в денонощие. Голяма муха в главата ми е точността. Също така ме интересува какви профилактики се препоръчват, къде и как се правят в БГ и дали си запазва херметичността при отваряне в евентуалния сервиз.
                          Автоматичен часовник и точност са две несъвместими неща.
                          П.П. И аз съм се заглеждал по востоците, ама ми идват доста големи.
                          Последно редактирано от petrov_m; 12-03-16, 20:59.
                          Nissan Terrano 2 2.4i

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Аз пък съвсем случайно се сдобих с ето това Сергейко 5, ново на символична цена.
                            В началото с голяма доза скептицизъм.
                            Визуално не ми хареса - не такова сейко 5 винаги съм искал да имам.
                            Да ама го взех за "тест" за 1 седмица и... Не го вънах повече.
                            Това е егаси яката машинка, има сърце, душа...
                            След 1 месец е избързал с 15/20 секунди.
                            За механична машина точноста не е параметър а пък това отместване е просто смешно.
                            Дори ме "зарибиха" и си купих така нареченият "нато страп".
                            Есетвствено пак зелен като сопол [emoji2]
                            На българси нз как се казва или поне ще стане много дълго.
                            Сиджимка? Каишка?
                            Ето ги долу.
                            Много съм доволен, още не съм го строшил/загубил а протрека си стои все още на шкафа.

                            Голяма зарибявка са тези машинки, честно!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1457847743797.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5706342

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1457847631293.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5706341



                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Разкажи нещо повече за точността на часовника. С колко избързва или изостава в денонощие. Голяма муха в главата ми е точността.
                            В такъв случай няма смисъл да гледаш автоматици.
                            Елактронен касио за 40лв бай дизайн отнася в точност всеки механичен за хиляди левове.
                            Тръпката на механиката не е точноста.
                            Знам, че странно звучи един часовник при това скъп точността му да е на най-важното нещо.
                            Ама е факт. 3-4 минути на месец за автоматик са екстра.

                            Двата на снимката ползват един и същи модел механизъм, 1:1 - корейски.
                            Този в ляво прави офсет от около 6 сек назад на ден, което пак е пърфект.
                            Само че тези параметри не са статични. Зависят от много неща.
                            Това е положението с аФтоматиците.
                            Хората с мания по точността не ползват такива.
                            Или трябва да имат адски дълбоки джобове [emoji2]
                            Последно редактирано от Esper; 13-03-16, 07:35.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Засега четвърто денонощие мина ,19с. изоставане.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                По моя аршин това е идеално.
                                Днес се видях с колегата и си сменихме сергейковците за няколко дни.
                                Този дайвър е неговият.
                                Той също изостава приблизително колкото твоят - около 4 сек на денонощие.
                                Аз не бих го пипал, той също.
                                То на мен тази буца ми тежи. Освен това коронката ми убива на ръката.
                                Не е мой тип дайвърът. А и аз не съм дайвър [emoji9]
                                Това за няколко часа на ръката но не мисля, че такъв водомер ще ми хареса.
                                Протрека ми е пак толкова голям но е пъти по-лек.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1457870337430.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5706351

                                ПС: Още една снимка - така съм точно като руски войник в Берлин през `45 [emoji2]

                                Последно редактирано от Esper; 13-03-16, 13:08.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X