Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Аз пък си купих един GD-100-1AER, за да го нося ежедненвно на работа, понеже си спомням как се опитвах като тийнейджър да убия G-shok-a който имах тогава и все не успявах. Обаче явно Касио вече не ги правят толкова здрави. На 5-ия месец лапна вода и започна да се поти от вътре при температурни разлики.Засега все още си работи и само се поти от вътре по стъклото ама да видим докога. Ей това е часовника:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GD-100-1AER.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5690170
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Здравейте. Мога ли и аз да попитам, относно един часовник. Притежавам само каишката му, и ми се иска да зная каква точно машина трябва да сложа на нея. Бил е притежание на покойният ми баща, и най вероятно си е останал при някой часовникар. Ще съм благодарен на всеки, който би могъл да ми каже нещо повече. Има и някакви гравюри по каишката...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12309068_10205069962610921_1720999428_n.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5693712

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12297747_10205069963770950_104738482_o.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5693713

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12290616_10205069962930929_2097504460_o.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5693714

      Коментар


      • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Bisko1981 Преглед на мнение
        Здравейте. Мога ли и аз да попитам, относно един часовник. Притежавам само каишката му, и ми се иска да зная каква точно машина трябва да сложа на нея. Бил е притежание на покойният ми баща, и най вероятно си е останал при някой часовникар. Ще съм благодарен на всеки, който би могъл да ми каже нещо повече. Има и някакви гравюри по каишката...

        [ATTACH=CONFIG]840827[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]840828[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]840829[/ATTACH]
        Восток Командирские съм виждал на такива каишки.Нещо такова:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Восток.jpg
Прегледи:1
Размер:32.5 КБ
ID:5694042
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          на съветска каишка - съветски часовник сложи! пишеш "советские часы" и гледаш

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:original.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5694043
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Bisko1981 Преглед на мнение
            Здравейте. Мога ли и аз да попитам, относно един часовник. Притежавам само каишката му, и ми се иска да зная каква точно машина трябва да сложа на нея. Бил е притежание на покойният ми баща, и най вероятно си е останал при някой часовникар. Ще съм благодарен на всеки, който би могъл да ми каже нещо повече. Има и някакви гравюри по каишката...
            Ще се наложи да направиш издирване. Предстоят ти интересни моменти, после ще ти оставят приятен спомен.

            Елементите които само ти можеш да издириш са:

            - Имаш ли ти лични спомени за този часовник

            - Друг около теб има ли.

            - Някакви данни за часовника. Кога е придобит, при какви условия ? Някой в семейството помни ли цвета на циферблата ?

            - Семейни снимки на които се вижда часовника, дори отчасти ?

            - Секундарника - отделна стрелка (малък циферблат) ? Или голямата стрелка на същата ос като другите две ?


            Въпросната каишка мисля и викат "военна". Съмнявам се истинската военна каишка да идва с такива орнаменти обаче. Вероятно е сувенирна. Което стеснява (малко) възможните варианти.

            Противно на очакваното, в СССР са се произвеждали МНОГО видове различни часовници. Това е една от материите в които разнообразието е наистина голямо (другата са фотоапаратите и оптиката, където пак вариантите са доста).

            Най-важното е да установиш годината на закупуване/придобиване. Така можеш да отсееш цели поколения часовници. Восток-а от горната снимка например се е появил през 60те. От тогава има буквално стотици варианти (произвежда се до ден днешен).
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Новата ми придобивка. Ориент Мако:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160309_133204-1.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5706110

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160309_133552-1.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5706111

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-195d0e17c3188ff0ab60cb7c8ae0da5ed5b34e3f81e314db662bc874b447fdeb-V.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5706112
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Честито , красив е ...и аз имам Ориент но не го нося отдавна ...мина ми мерака явно .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Благодаря! Аз пък досега все с батерийка носех а мерака ми беше за такъв с машинка, по жив по истински! Та си изпълних най после мерака!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Благодаря! Аз пък досега все с батерийка носех а мерака ми беше за такъв с машинка, по жив по истински!...
                    И аз така, но факта, че тези с машинка не работят точно и все трябва да ги курдисваш ме възпира. Сподели ако е удобно колко е избързването или изоставането на денонощие.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Честито!Със здраве да си го носиш!
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        И аз така, но факта, че тези с машинка не работят точно и все трябва да ги курдисваш ме възпира. Сподели ако е удобно колко е избързването или изоставането на денонощие.
                        Сега го засичам. За първото деннонощие направи 3 секунди изоставане, но механизма тепърва ще се разработва и уляга, та ще промени. Ще го следя.
                        Неточности около минута на месец или 5-6 минути от смяна до смяна на времето изобщо не ме притесняват и смятам да не го сверявам по често.
                        Кварцовото ми касио също правеше разлики около минута на месец, но сектора ми модел 160 даваше няколко секунди разлика на месец. Но разликите в точността не са трагедия за мене както казах, най големия ми кошмар беше като дойде ред за смяна на батерия - стоях по седмица без часовник и треперех по месец след смяната дали няма да се удави, щото дайвъра след няколко отваряния вече не е дайвър, а аз съм от хората които неистово мразят да си свалят часовника по каквато и да е причина.
                        Последно редактирано от sl.daskalov; 10-03-16, 15:16.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Здравей колега със здраве да си го ползваш. Имам такъв дайвър и го нося от време на време с другите и съм доволен. Забележи как го оставяш да нощува, може да избързва или изостава и така да си оправяш точността. Разбира се най лесно е при часовникар на вибробрафа и той ще ти каже колко точно избързва или изостава в различните положения. Като го носех си мислех, че това ще е най тежкия часовник с верижка , който имам към 180 гр.. Излезе при мен едно сейко кинетик които го би 217 грама.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                            Здравей колега със здраве да си го ползваш. Имам такъв дайвър и го нося от време на време с другите и съм доволен. Забележи как го оставяш да нощува, може да избързва или изостава и така да си оправяш точността. Разбира се най лесно е при часовникар на вибробрафа и той ще ти каже колко точно избързва или изостава в различните положения. Като го носех си мислех, че това ще е най тежкия часовник с верижка , който имам към 180 гр.. Излезе при мен едно сейко кинетик които го би 217 грама.
                            Благодаря! Нощува на ръката ми - както казах мразя да си свалям часовника! Тежи 170 гр. за сравнение изцяло титаниевия кварцов сектор 160 тежи 145гр. Баща ми имаше навремето сейко, който беше толкова тежък (не съм го мерил) че понякога късаше щифтовете на верижката при рязко и силно тръсване на ръката поради това понастоящем се намира нейде по дъното на Ч.море.

                            П.п. Имам приятел любител часовникар, който има виброграф, но според него сегашните отклонения ще се променят с разработването на механизма.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Сега го засичам. За първото деннонощие направи 3 секунди изоставане, но механизма тепърва ще се разработва и уляга, та ще промени. Ще го следя.
                              Неточности около минута на месец или 5-6 минути от смяна до смяна на времето изобщо не ме притесняват и смятам да не го сверявам по често.
                              Кварцовото ми касио също правеше разлики около минута на месец, но сектора ми модел 160 даваше няколко секунди разлика на месец. Но разликите в точността не са трагедия за мене както казах, най големия ми кошмар беше като дойде ред за смяна на батерия - стоях по седмица без часовник и треперех по месец след смяната дали няма да се удави, щото дайвъра след няколко отваряния вече не е дайвър, а аз съм от хората които неистово мразят да си свалят часовника по каквато и да е причина.
                              Този от долната картинка, ми тиктака на ръката вече десета година. По прост модел на Ориент е, но досега български въздух в него не е влизал!В момента, след толкова години, избързването му е около 20 сек. на денонощие,което вероятно е много, но на мен не ми пречи. Може би, вече му е време да посети часовникар за някаква профилактика и настройка!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0244.JPG
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5706173

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Сега не си спомням точно но мисля че на 10 години на автоматика му се полага профилактика ако искаш да го ползваш по дълго!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X