Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II - повдигане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano II - повдигане

    Уважаеми колеги,
    Притежавам Nissan Terrano II и бих желал да го повдигна, Моля който е запознат с този процес за помощ и съдействие.
    Благодаря предварително. Поради невъзможноста за постоянен достъп до Форума, Моля за телефон за връзка.

  • #2
    От: Terrano II - повдигане

    Като за начало, кажи от къде си. Щото ако си от Каспичан, пък ти дадем телефон на някой от Сусурлево, няма да ти свърши твърде много работа.

    Иначе, накратко:
    - смяна на пружини и амортисьори
    - силно желателно смяна на носачи
    - по желание смяна на торсиони
    - други подробности, ако искаш да е наистина читаво

    Не е зле да кажеш и порядъка на сумата, с която си готов да се разделиш, че за читаво вдигане с ревизия на всичко по предницата, без смяна на торсиони 2 бимберици може и да не стигнат. Иначе минимума е едни пружини (или подложки) и натягане на торсионите, което е почти без пари, само че след това или ще трябва да се примириш с доста кусури, или пак ще похарчиш горепосочената сума, че и отгоре.

    ... и не на последно място, за какво ще ползваш джипа, какви гуми и джанти смяташ да слагаш и изобщо какво целиш с повдигането? Не друго, ами да ти кажа какво има смисъл, и какво не. Знам му и правиците, и кривиците, и по моя съм похарчил значително повече докато ги открия и отстраня, до колкото е възможно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano II - повдигане

      От Пловдив съм.Джипа го ползвам за лов.Задницата я повдигнах с достатъчно с нови усилини прожини но одпред ударих на камък.Навих торсионите но явно са умекнали защото нямаше никакав ефект а левия торсион се огъна като лък.От тогава сменям тампони на биалети всеки месец.Ислам да повдигна предницата в рамките на нормалното.Гумите скоито карам са Дуратрак 16ки.

      Коментар


      • #4
        От: Terrano II - повдигане

        Оправията на биалетките е направата на такива:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...71#post2579771

        Не знам колко си я вдигнал отзад, но ако е доста, за да можеш да я вдигнеш достатъчно отпред и все още да се държи адекватно трябва да смениш носачи:


        Ако при смяната амовете окъсеят, ще трябва да смениш и тях.

        Торсионите ти може и да са поуморени. Опитва се да се свалят и презацепят с 1-2 зъба, и ако пак не става се търсят други. Огъващия се или е подпиран някъде и е крив, или просто е накрая на живота си. Остава ти или да търсиш по морги, или да си купиш нови за около 700-800лв комплекта.

        Дуратраци 16-ки има от 65 сантиметрови в диаметър до над метър в диаметър. Питам не за марката, а за размера.

        С оригиналните джанти ли си, или си слагал други, и ако други, виж какво пише на тях и го дай тук.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Terrano II - повдигане

          Благодаря много.Можеш ли да ми кажеш откъде да си купя нови торсиони че с тия саитове нещо не ми е ясно.Гумите ми са 245.85.16 с нормални джанти.Носачите на снимката от къде са и лесно ли се сменят.Питам те това защото ни са кът маисторите истинските не на маса.

          Коментар


          • #6
            От: Terrano II - повдигане

            Я кажете и побългарен вариант за повдигане на Терано 94г.
            Лесно беше само вчера
            Jeep Cherokee - Liberty 3.7
            Fab Fours Legend
            Nissan Terrano II 2,4

            Коментар


            • #7
              От: Terrano II - повдигане

              Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
              Я кажете и побългарен вариант за повдигане на Терано 94г.
              Навиваш торсионите, слагаш подложки на пружините или пружини от "нещо", слагаш амортисьори от "нещо", и придобиваш едно голямо повдигнато нищо, с отвратително пътно поведение, но пък с наперен вид.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Terrano II - повдигане

                Е хайде сега. Може и да успее да се повдигне поносимо и да не е съвсем нищо и да има поносимо поведение. Дупе знае 2 и двеста.

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano II - повдигане

                  Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                  Е хайде сега. Може и да успее да се повдигне поносимо и да не е съвсем нищо и да има поносимо поведение. Дупе знае 2 и двеста.
                  Еми дай му рецептата. Не мен не ми се е отдало да намеря такава като за без пари. Все като се кача на чуждо терано ми се налага да карам с едни поне 20-ина киломтера в час по-бавно при еднакви други условия. Спрямо стоково дори.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano II - повдигане

                    sparky, къде се продават въпросните предни горни носачи и на каква цена.
                    А тампоните които ползваш за направата на предните биалетки ок какво Волво са точно.
                    Последно редактирано от kosata_ktm; 13-07-18, 10:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano II - повдигане

                      за тампоните за биалеткитъе - в даденатга от Sparky статия - пише!
                      за носачите - made by Sparky са!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X