Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Револвер или пистолет?

    Kолеги,темата беше-револвер или пистолет,ако колегата иска,да си купи,"оса"-избора си е негов.Повечето марки оръжие имат стоп патрони,и ако иска би могъл да си купи пистолет и револвер-въпрос на предпочитание.

    Коментар


    • #92
      До: Револвер или пистолет?

      Стоп-патрона/боеприпас със занижен смъртоносен ефект/ няма нищо общо с посочените боеприпаси тип"оса" или "змийски".Фирмите които предлагат стоп-патрони си ги произвеждат обикновенно за собственото производство.А другото е един турски боклук,който освен проблеми в България нищо друго не може да ти докара,освен ако не гърмиш по жаби от 2 метра разстояние.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #93
        До: Револвер или пистолет?

        Koлега,Вие явно скоро не сте разглобява ли стоп патрон за Макаров,например.Куршума се състои от платнена торбичка с 32 малки сачми,при удара торбичката се разкъсва.Патроните на "осата",са направени по-същия начин.Колегата,който казва че "осата" му върши работа,предполагам е възрастен и разумен човек,и знае какво прави.

        Коментар


        • #94
          До: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Koлега,Вие явно скоро не сте разглобява ли стоп патрон за Макаров,например.Куршума се състои от платнена торбичка с 32 малки сачми,при удара торбичката се разкъсва.Патроните на "осата",са направени по-същия начин.Колегата,който казва че "осата" му върши работа,предполагам е възрастен и разумен човек,и знае какво прави.
          По принцип идеята е торбичката да не се разкъса, но си зависи от качеството... Проблемът е, че дори за стоп патрони си трябва разрешително. Тези със сачмите за осата са не законни. Тя като газово-сигнално оръжие пък трябва задължително да има муфа в цевта, за да не може да изстрелва нищо освен огън и газ, в противен случай се брои за преработено в бойно оръжие, заедно с всички произтичащи от това проблеми със закона... Никое огнестрелно оръжие с дулен пробег на проектила(какъвто се явяват сачмите) не е законно без разрешение в България.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #95
            До: Револвер или пистолет?

            Темата беше за пистолета или револвера,значи предполага се чеколегата има разрешително иначе темата не е за тук.Всеки е достатъчно голям да носи отговорност за действията си.Аз не съм човека който ще му дава акъл какво да прави.Мога само с останалите да дискутира ме за плюсовете и минусите на пистолета и револвера.

            Коментар


            • #96
              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Koлега,Вие явно скоро не сте разглобява ли стоп патрон за Макаров,например.Куршума се състои от платнена торбичка с 32 малки сачми,при удара торбичката се разкъсва.Патроните на "осата",са направени по-същия начин.Колегата,който казва че "осата" му върши работа,предполагам е възрастен и разумен човек,и знае какво прави.
              Не ми се спори,действително темата е за различно нещо.
              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 03-06-08, 09:06. Причина: оправен цитат
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #97
                До: Револвер или пистолет?

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                за да може да се измери дулната енергия на проектил,трябва да има такъв,при наличието на десетки съчми в тези патрони,това е невъзможно.
                Напротив, дулната енергия на сноп съчми (или куршум, стрела и т.н.) се измерва сравнително лесно и точно чрез най-стария метод- балистично махало.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #98
                  До: Револвер или пистолет?

                  Аз го изтрих ,но ще повторя ще опитам да намеря експертизите,ако са запазени.В тези патрони за които става въпрос съчмите са десетки.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #99
                    До: Револвер или пистолет?

                    На изследване са подложени два бр. патрони 9мм с жълти на цвят гилзи,при разснаредяването се констатира,че в единия под черна коркова тапа има 171 бр. оловни съчми с диаметър 0.8-2.1 мм с общо тегло 2.73 гр.
                    Втория патрон е снаряден с гумена съчма с диаметър 7.4 мм.Производител RWS-Динамит Нобел ,Германия.
                    Изследването е направено в Арсенал в специализирания полигон.
                    За мишена е използван лист хартия с дебелина 0.8 мми размери 135х125 см,два изстрела на дистанция 6 м. и 12 м.
                    При 6м. дистанция внедрени/пробита/ мишена 21 бр. съчми,разсейване 44х34 см.
                    При 12 м. 14 бр. съчми ,разсейване 100х80 см.
                    Двта изстрела са проведени през рамка за отчитане на началната скорост с която съчмения заряд напуска дулния срез.Такава не е измерена,поради факта,че уреда измерва и регистрира проектили с диаметър по голям от 5 мм
                    Това е най-кратко което съм запазил.Не разбирам много от тези работи и твърдението ми се основава на тези заключения.
                    Поздрави.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • До: Револвер или пистолет?

                      Ей колега ,не бъди скромен.От известно време,следя публикациите ти,и съм сигурен че разбираш МНОГО от тези неща.Поздрав.

                      Коментар


                      • До: Револвер или пистолет?

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Ей колега ,не бъди скромен.От известно време,следя публикациите ти,и съм сигурен че разбираш МНОГО от тези неща.Поздрав.
                        Скромността краси човека.Имам предвид,че нямам образование в тази насока.За газовите пистолети основно получих информация от вестници и списания през 1992-95 год.,в общи линии при тях няма много промени.Но покрай работата си ,се запознах със знаещи хора и техните експертни мнения.В този форум също има много колеги които могат да се похвалят с изключителни знания и теоретични и практически,получени в работата им или при практикуването на хобито им,което ме радва ,че съм тук.Винаги научавам нещо ново и почти всеки ден взех пред приятели и познати да цитирам постове от тук.
                        Поздрави.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • До: Револвер или пистолет?

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Темата беше за пистолета или револвера,значи предполага се чеколегата има разрешително иначе темата не е за тук.Всеки е достатъчно голям да носи отговорност за действията си.Аз не съм човека който ще му дава акъл какво да прави.Мога само с останалите да дискутира ме за плюсовете и минусите на пистолета и револвера.
                          прав си не се изразих ясно . за самозащита избирам най малкото леко и удобно нещо което може да стреля .значи пистолет. берета .22. която нося само по повод.иначе си нося гореспоменатото "газово"пищовче.

                          Коментар


                          • До: Револвер или пистолет?

                            Ето един пример за предимствата на револвера. Видно е колко е трудно да се извади оръжието, камо ли да се зарежда, да се спускат предпазители и прочие...
                            http://www.youtube.com/watch?v=ICijq...eature=related
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • До: Револвер или пистолет?

                              Не разбрах от този пример какви са предимствата... Всъщност тоя полицай ли беше изобщо, или се страхуваше да не нарани нападателя, та се държеше като девица...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • До: Револвер или пистолет?

                                Този човек и с заредена картечница да беше,все тая ,на него,му взеха страха през първите 2 сек.и след това даже и не се сещаше че има оръжие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X