Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Револвер или пистолет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Револвер или пистолет?

    Револвер .357 Магнум 5 заряден с 2,5 инча цев.Малко е обемист и неудобен за носене , но е винаги с патрон в цевта не оставя гилзи и неутрализира дори и цели с бронежилетки .
    Зареди го със сръбски ППУ-та , много са напомпени, ако си поиграеш със азотната киселина или железния трихлорид можеш да им свалиш част от MJ-то и да заприличат на бразилските СВС.И даже да са някъв home made боеприпас (както ще кажат тук) за контакти на дистанция 3 до 8 метра (контакт за самоотбрана) ще си свършат работата перфектно

    Иначе аз съм с Макарена по финасови причини .Имаше едни готини CCI хидрошок бяха по 1.40 лева, преди да започнат да прилагат закона с цялата му строгост се намираха.Подсилват стопиращия ефект на и без това добре убиващия боеприпас на Макарената.Макарената е добра за самозащита-двойнодействащ спусък,тежък затвор и корава пружина гарантиращи сигурно дотикване на патрона в цевта, сигурен предпазител гарантиращ невъзможност за самоволно произвеждане на изстрел.Може и да е старичък но е сигурен.
    Последно редактирано от Keltis; 28-10-07, 22:44.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #32
      До: Револвер или пистолет?

      Първоначално публикуван от irkum Преглед на мнение
      Може би не зададох добре въпроса или ще трябва да поясня.
      Конкретно моя случай.
      Понякога се налага да ходя с по-голяма сума пари и в това е проблема. Имам вече опит за грабеж, и ходя с едно газово пушкалце което използвах като бокс повече:-). Размина се първия път, но ако има втори?
      От друга гледна точка вкъщи имам малко дете дето много пипа, нали се сещате, ако е револвер какво може да стане...
      И оттам друг въпрос-има ли револвери с предпазител?
      Ако въпроса е глупав се извинявам.
      Вкъщи по закон оръжието трябва да седи в каса. Най-доброто обезопасяване е блокиране на спусъка с допълнителна джаджа, мисля, че има и с ключе.. ама й забравих името . Иначе колкото и предпазители да има, ако детето докопа оръжието може да ги махне(те все пак са направени да можеш да ги махнеш бързо и лесно в случай на нужда) и да си пръсне главата. Най-добре вади патроните, ако има такава опасност, а още по-добре го заключвай. И без това държането на оръжие, когато не е на колана, извън каса е достатъчна причина да ти вземат разрешителното и повече никога да не видиш такова.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: Револвер или пистолет?

        Zaarin го е написал за детето - ако не е у теб оръжието, тогава в касата - по ред причини !
        Ако тепърва ще вадиш разрешително - това с парите трудно ще мине, по наредба на МВР суми над 20 К лева се превозват само със специализиран транспорт и охрана;
        Ако оръжието ти е легално, не се бъзикай с боеприпасите - ще те побъркат при проверка, ако гръмнеш някого, разходите ти нарастват сериозно;
        Лично предпочитание за револвер - Манурин.
        и speed-loader-и;
        после тренираш като този
        http://www.youtube.com/watch?v=O9YgsloFfgs
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #34
          До: Револвер или пистолет?

          Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
          A! Ако си добър като тоя, тогава вече има смисъл. Иначе става мазало...

          Коментар


          • #35
            До: Револвер или пистолет?

            Почвам редовно да ходя да гърмя на мишените.Те ако имаха 1000 такива в Ирак ехеееееее......................А сериозно.През 1989 година гледах едно филмче,служебно,съветско,по повод на използването на оръжието при милицията и револверите.По повод на устава милиционера си носи пистолета в кобур,който е армейски,имате идея за студа там и как са облечени на патрул.Докато го извади Макаров,"бандита" произведе 3 изстрела с револвера.За мен всяко оръжие си има строго определено предназначение.Всичко останало е свободно избираемо съчинение и донякъде доказване на финансови възможности.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #36
              До: Револвер или пистолет?

              за примера във филмчето - милиционерът е патрул (!), бандитът му взима мярката (не вярвам да е било "Готови", "Почни" - не знам кое точно са искали да онагледят;
              както казваше един треньор по БИ - ти стани добър колкото Брус Ли, а аз да те чакам в тъмното с тръбата ...
              елементът на изненадата обикновено променя всичко
              до колегата, който иска да се пази - още един съвет от форумен кибик - ако наистина е толкова натопорчено, т.е. някой знае, че пренасяш пари и те дебне (понеже веднъж ти се е случило ?), с носене на оръжие този точно проблем няма да се реши;
              и още преди оръжието, пробвай да свикнеш да ходиш с жилетка, не е панацея, но може да обърне изненадата в твоя полза;
              още в тоя стил - продава се Голф блиндиран, верно ниска степен, ама кой очаква от Голф да е брониран ?!?
              т.е. трябват ти комплексни мерки, не само пушкало и тренировки; най-добре е да намериш някой, който ги е учил тия работи, да ти налее акъл
              и не на последно място - Божа работа е !
              преди няколко години в Лозенец имаше такава случка - бандит в засада, но му засича оръжието, другият (бандит) беше успял да си извади своето и да трупяса първия
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #37
                До: Револвер или пистолет?

                A ние, които не можем да презареждаме като другаря Микулик, си купуваме 16 зарядни...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #38
                  До: Револвер или пистолет?

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  A ние, които не можем да презареждаме като другаря Микулик, си купуваме 16 зарядни...
                  А който не може да се мери точно, си купува помпа и я реже..

                  Коментар


                  • #39
                    До: Револвер или пистолет?

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    A ние, които не можем да презареждаме като другаря Микулик, си купуваме 16 зарядни...
                    Абе, мисля, че при самозащита обикновено дистанцията е близка(под 5 метра), т.е. трудно би пропуснал и е по-важна скороста на първия изтрел, а не броя им. И, ако 5-6 изстрела на месо не стигнат... навярно и 100 няма да ти помогнат. Пък, ако се стигне до престрелка от 10 или повече метра разстояние... 99.9% вероятност да те опукат преди да си разбрал, че някой те напада и въобще да помислиш за оръжието.

                    Колкото до разрешителното. Достатъчно по закон основание е "Самоотбрана и самоохрана.", откажат ли ти съд, ако тъгне да се пише за пренасяне на пари и т.н. става сложно. Първо, че вече могат да измислят основание, на което да ти откажат и, което да не можеш да обориш в съда(например наличието на фирми за инкасо или да не можеш да представиш нужните документи, за да докажеш тази необходимост). Второ, че смениш ли работата веднага могат да ти приберат разрешителното поради отпаднала необходимост.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Револвер или пистолет?

                      намери някой стрелкови клуб или клуб по динамчна стрелба стани член и ще имаш основание за притежание на оръжие.Но тогава най-вероятно разрешителното ще е за съхранение и спортни цели а не за самоохрана.Няма да има право да го носиш а само да го пренасяш, което е различно по смисъла на закона.
                      Картон от клуба по стрелба на левски помага много...... пред КОС
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Револвер или пистолет?

                        Зарине, право да си кажа, чета тука, за оръжието де... и се забавлявам.
                        Още преди 3 години се отказах да пиша на такива теми сериозно из форумите. Попаднах в един оръжеен форум, уж изглеждаха сериозни хора, та някой се беше изказал за P22, че му се развивали болтчетата, а аз със всичкия си, се заех да обяснявам, че тоя пистолет е сглобен с пружинни щифтове и няма как да му се развиват болтчетата. Тогава моето P22 беше на около 5000 изстрела (сега трябва да е къде 15000) и все още не се е разглобило... Относно бърза стрелба и точност, с P22 свалям 5 мишени на 12 метра за 4 секунди, при това мишените са тежки и с 22 калибър се свалят само с дублет, а с любимия Jericho, 8 мишени за 5 секунди...
                        Някъде из нашия форум, някой беше писал, че зареждането на пистолет с една ръка в колана, било мит. Кажи ми как да обеясня на този, че зареждам Jericho 941 с една ръка не само на колана, ами дори на джоба на панталона, или направо на крака си... Как да обясня на друг, че колкото и голям калибър да ползваш, отхвърлянето на трупа назад го има само по холивудските екшъни, щото на един приятел в кланицата, стрелях с 9х19 по труп на прасе висящ на ченгел и трупът дори не се разклати... Мисля, че Стефан се опитваше да обясни, че някой марки не са толкова добри, колкото рекламирани, ама Стефан няма рекламен бюджет от няколко милиона в зелено, а хората предпочитат да четът рекламните брошури, вместо да пробват... Начел съм се на писанията на теоретици по форумите, а най ме кефи, колко авторитетно се изказват за оръжие, което освен на снимка из нета, или в някой филм, другаде не са виждали...
                        Та така за револверите и пистолетите...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Револвер или пистолет?

                          брей, брей .....а иначе ми обясни......а как се справяш с мишените с магнум освен с 9х19?
                          Питам ей така просто от любопитство.

                          И аз тука за пръв път чух че има фалшиви Хитенбергери и че Глок се топи и е някъв вариянт на воден пистолет ама както е казано човек се учи цял живот.....дори и ако ства дума за стрелба .
                          Тука за пръв път чух и за проблемите на програмата спейс шатъл...там за модулите с метрични разчети и модулите с инчови разчети.....какво пък явно за това имат проблеми американците....вместо да си заредят гориво в резорвоарите на совалката с разчети за галони те сигурно сипват литри и не им стига горивото.....
                          Иначе впечатляващи постижения с 22 калибър......и слава богу не си от хората, които приемат ТТ за върха на късоцевното оръжие и УАЗ 469 за върха на офроуда.
                          А колото до писането във форумите ........ яко смех......мнозина сме престанали да пишем за сериозните неща точно пък по форумите.......по-лесно е и по-весело да се правим на глупаци
                          Поздрави.

                          П.П.Забравих да спомена и версията за релоуда на боеприпаси......пак яко смех.....момчетата от динамичната стрелба особенно тези дето си релоудват патрони на фабричните гледат като на източници на гилзи......ама тука това беше анатемосано.Аз лично ще фалирам ако трябва да си плащам патроните за тренировките и добре че е http://www.dillonprecision.com/ и машинката им че къде ще му излезне края инак.
                          Но по-добре е да си говорим глупости, някак по-весело е.
                          Както както казват приятелите ми от Сърбия .....Ние брато първо сме пуцачи а после сме карачи.....
                          Последно редактирано от Keltis; 29-10-07, 21:38.
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Револвер или пистолет?

                            Верно е това за отхвърлянето на трупа назад! И с 12 калибър бренеке да го думнеш, пак няма да отхвръкне! По Дискавъри ония двамата тарикати, ловците на митове, си правиха експерименти с всякакви калибри!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Револвер или пистолет?

                              Не знам за какви митове говорите, но аз продължавам да твърдя, че първият изстрел с револвер е по-бърз(ако носиш пистолета без патрон в цевта както е по закон), че колкото и да тренираш зареждане с една ръка като е опрял ножа до кокъла(буквално) и е доста вероятно дори да ти треперят ръцете не е много сигурно, че ще го изпълниш като на тренировка пред огледалото(то може и с две ръце да не успееш или въобще да забравиш и да си щтракаш тъпо), че дефектен патрон в пистолета означава няколко пъти повече време и усилия, за да се приведе отново в годно за стрелба състояние. Също така и, че в револвера можеш да заредиш халостни патрон и лесно да го местиш първи или последен, а след стрелба с него веднага идва и истинския.

                              Друго май не съм казвал?! Кое от горното не е вярно?

                              За стопиращият ефект има значение колко е голяма дупката, както и енергията на удъра. Излязлият куршум е енергия на вятъра. Човекът, че няма да е отхвърлен назад е ясно, но все пак, ако куршумът отдаде максимално енергия ще почуства и максимално болка. Дори през жилетка. То и топчето за пейнтбол не пронизва, ама как пък боли дори от него... При по-голяма дупка също. Не сте ли се порязвали с различни ножове? С много острия само гледаш тъпо кръвта, ако въобще я забележеш, а болката идва по-късно. С по-тъпият боли та се нетрае още в първия момент. С всяко преминаващо през тялото нещо е така.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Револвер или пистолет?

                                Тя темата отлетя далече у лево.Магнум с къса цев и експанзивни куршуми това е истината.И твърдата увереност да го употребиш.
                                Друготоо са празни приказки.
                                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X