Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лодка за солена вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на лодка за солена вода

    Здравейте,

    Първо се извинявам ако темата ми не е за тук, но не намерих по-подходящо място във форума.

    От известно време съм се запалил по различни видове плавателни съдове. Първо си взехме каяк, сега на ред е малка лодка. Идеята за лодката е следната - разходки около брега в морето, търся нещо малко и компактно, което да се събира на покрива на джипката ( Дискавъри 3). Важно е лодката да лекичка - около 30-40-45 килограма, за да може лесно да се транспортира и пренася. Поразгледах пазара и за момента съм се насочил към малка(в повечето случаи стъклопластови) лодка или коритце с гребла и възможност за малко двигателче някога в близкото бъдеще. Може и да греша, но за момента не съм гледал гумени лодки. Бюджетът ми е около 1 000 лв +/-, като търпи известни корекции. Хубаво би било да могат спокойно да се качат 2-3 човека.

    Какво бихте ме посъветвали като по-подходящо за морска вода и леко вълнение? Ясно е, че при по-бурно море няма да се влиза. Гледах има такива, които дъното им е по-остро като класическа лодка с кил , има и такива, които са плоски и широки(мисля ги водят катамаран). Кое ще клати по-малко по вълните?

    Вероятно лодката няма да се използва за риболов, а главно за плаване покрай брега.
    Всякакви съвети и мнения са ми добре дошли в момента, защото съм абсолютно начинаещ.

    Предварително благодаря!

    Поздрави!

  • #2
    От: Избор на лодка за солена вода

    Няма еднозначен отговор за вид и модел. Пък и в крайна сметка до година две ще я продадеш. Както си я почнал вероятно бързо ще ти омалее. С килограмите които си обявил твърдите лодки са с неразумно малки размери. Пък и няма да ти се сторят по-стабилни от надуваемите. Разгледай и тях. Плоскодънките ги забрави въобще. Има РИБ-чета по 2.70 метра. Не са тежки и са доста по-стабилни. Моето най малко е 3.10 м. и за двама е чудно. За разходка и трима се събират. Допустимото тегло на пътниците е 550 кг. ама с тия килца групата се чувства като в сутиен. Мокър сутиен.
    Мисли и за моторче.
    Китайчетата/не най-идиотските/ са от 10 кг. за двутактови от по 2 кс. до 15 за четиритактови с 2.5 кс. Разхода им е смешен и не са скъпи.
    Успех и да се похвалиш когато си избереш нещо!
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • #3
      От: Избор на лодка за солена вода

      Лодка част от покрива на "Дифендъра".......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Избор на лодка за солена вода

        Надувна с твърдо сглобяемо дъно и около 5-10 коня мотор. Мотора да не е с вграден резервоар. Вземи възможно най-голямата събираща се на тавана /за да не ти омалее за един сезон/. Купи си качествена моторетка. Познават се по цената.
        Намери от някъде /приятел/ да вземеш някоя и да се повозиш, ще ти се изясни какво искаш.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Избор на лодка за солена вода

          Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
          Здравейте,

          Ясно е, че при по-бурно море няма да се влиза.
          Предварително благодаря!

          Поздрави!
          Влизането не е проблем,обикновенно излизането куца та то хубаво,че няма да влизаш в бурно море ма номера е да излезеш като стане бурно.Това не го знам как става с твьрда лодка за хилядарка или такава която можеш сам или двама да качат на тавана на джипка.

          Сьвет и ти го знаеш какьв ще е - сьбери тройно на сумата и мисли за колесар,там вече стьпваме на моя минимум за лодка в солена вода.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Избор на лодка за солена вода

            Бос, твоя минимум е ясен - единия като е на кърмата да вика, за да може да го чуе другия дето е на носа и пърпоретките поне 2 по над 100 коня. А точно по темата - надуваема около 4-те метра със сглобяемо твърдо дъно, надуваем кил и моторетка от поне 15к.с. ма там май вече ще се търсят и съответните "правомощия". Една 3.8 метрова е към 80кг в две опаковки - дъното и "гумата". 3 души се чувстват добре, но само за разходка. Стане ли дума за риболов и за двама е малка. За съжаление Боса е много прав - влизаш при хубаво време, което те "успива", настроението приповдигнато (гадже-мадже, това-онова), не дай си боже и некое питие да се мота наоколо и вече си на 2-3 километра навътре. Изведнъж се усещаш, че ветрецът вече е вятър, че има зайчета по вълните а слънцето си играе на криеница с черни "облачета". И после... дигат по тревога бреговата охрана ако се знае от някого, че сте в морето.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на лодка за солена вода

              Аз съм против бвнзина,а 2 по 100 коня дизели са нищо,поне по 300 да са.

              Тук обаче се търсят 50 килца за 1000 лева за солена вода.Е па такова нещо аз трудно бих препоръчал,че има да,има ма с това поне съм страхлив и не влизам.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Избор на лодка за солена вода

                Здравейте!

                Много благодаря за бързите отговори. Определено съм вървял в мноого погрешна посока - аз вече прозвънях няколко обяви с такива коритца, но явно те си стават само за спокойни водни басейни. Значи променям концепцията - очевидно ще трябва да е нещо с твърд под и надуваеми бордове. Започвам ново търсене. А с тези надуваеми бордове не съществува ли риск да се нарежат, спукат и т.н.? Че все пак в морето има миди, скали и каквото някой е изхвърлил... Също някой ако предлага нещо подобно може да ми прати инфо на ЛС.

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на лодка за солена вода

                  Ако си наоколо, звънни да се видим и поговорим. С лодки имам доста опит. Това над заза в аватара е първата ми лодка 1984г. миналия век.

                  Поздрави и успех.
                  Последно редактирано от derhunter; 19-09-15, 15:34.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на лодка за солена вода

                    Здравейте,

                    Много благодаря за отговорите и помощта. Все пак направих своя избор - взех лодка Quicksilver 2,5м. на 1,60 м. с мотор Johnson 3,3 коня. Лодката е 2009 г., като няма лепено и т.н. Изглежда доста запазена и гледана с мерак - дано да се окаже такава. За съжаление сефтето ще е догодина. Лодчицата е с надуваемо дъно и кил. С високи боордове е. Посъветваха ме да я държа надута, като зимата било хубаво да се маже с течен силикон, за да се съхрани гумата. За съжаление се оказа, че лодка над 3м. няма да велзе на мястото, което планирам за съхранение.

                    Надявам се, че съм направил добър избор.
                    Постепенно мисля да проуча и да измисля някакъв сенник за нея.

                    Приемам всякакви съвети и относно поддръжката на лодката.

                    Ето две снимки на лодката. За съжаление нямам по-хубави.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5682197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95b3f1a1d8e0914982a0e2f312becf35d54ff0d01c3133f04d35cc8f324d4146.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5682198

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на лодка за солена вода

                      Малкичка идва лодчицата, дано да ти свърши работа. Освен сенника, помисли и за някакъв по силен мотор ,а този с 3 -те коня го продай, до догодина има време,ще намериш купувач. През зимата я дръж леко надута и да не е на слънце.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на лодка за солена вода

                        Преди да го продаде не е лошо да погледне какво пише на лодката за препоръчваната мощност на мотора(трябва да е нещо като 5-6 к.с.). Късата лодка не понася добре голям мотор...
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на лодка за солена вода

                          Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                          Преди да го продаде не е лошо да погледне какво пише на лодката за препоръчваната мощност на мотора(трябва да е нещо като 5-6 к.с.). Късата лодка не понася добре голям мотор...
                          Нищо чудно даже да си е "точния" двигател!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на лодка за солена вода

                            На лодката пише, че максималната мощност на мотора е 6 к.с., което реално е два пъти по-мощно от този. Мисля първо да пробвам как ще се държи с този и после може да се мисли за нещо по-мощно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на лодка за солена вода

                              Продай го този мотор и си вземи 6 коня с отделен резервоар!!! /Трите удивителни не са грешка на клавиатурата.../
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X