Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво гориво работи това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: С какво гориво работи това?

    Хааха, японецът с клипа ме върна в първи клас. Или айде - втори курс студент... Мнение 50 и нататък:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=9529&page=3

    Коментар


    • #47
      От: С какво гориво работи това?

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Хааха, японецът с клипа ме върна в първи клас. Или айде - втори курс студент... Мнение 50 и нататък:

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=9529&page=3
      Този не може да е японец на клипа, ръцете много му пречат...

      Ама, ако можеш да обясниш на Veni1, че това е примус. Щото гледай:
      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Показания във видеото шестокрил петохуй, според превода от японски, няма нищо общо с въпроса от темата!
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Принципно е същото нещо - керосинов примус за варене на кафе, чай и дребни на количество манджи. Ако искаш да сработи, трябва да нагрееш дюзите, като при бензинова лампа. Затова съм пуснал клипчето. Потърсете Kerosene camping stove в Гугъла и гледайте инструкциЙ.
      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Принципно няма нищо общо с примуса, керосинов или не.
      Щото никъде не виждам да се прави надналягане, освен гравитачно, де, на горивото..
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: С какво гориво работи това?

        Иначе решението го има в цитираната от jordanov sv тема:
        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        Ей налазихте яко колегата за примуса а оригинала се произвежда още (Optimus Hiker) и се продава свободно, е не е 8 рубли ама нали е за апокалипсиса та човек не трябва да се стиска http://www.ebay.co.uk/itm/Optimus-HI...item4ae9cba0ef
        Какво пише в ebay: Camping Multifuel Cooker Stove... значи с каквото горЛиво го напълниш, все ще гори.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: С какво гориво работи това?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Зависи от спирта. В момента има много ментета на пазара - мощно ароматизирани, не миришат на спирт и пушат при горене. Купих едно такова шише и го ползвам за миене на прозорци, защото за целта, за която беше купен - пърлене на скубани патки и гъски , не става Едно време денатурираният спирт правеше нагар, много по-труден за почистване, от бензинов или нафтов такъв. Ако имаш отнякъде достъп до евтин чист спирт - добре.
          Купи си изопропанол от някой доставчик на химии. Първо е евтин, второ не е отровен като метиловия, трето - не става за пиене та няма опасност някой да го изкърка, и не на последно място - съвсем чист е и сажди не прави.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: С какво гориво работи това?

            Ами Вени пусна няколко търсенета, и стигна до няколко извода.
            - почти всички изображения на нещо, отговарящо на името "Примус", имат резервоар за гориво, в което се създава над!!!налягане.
            Нали с оная помпичка се помпи?
            - на ето този сайт, няма нито едно подобно нещо;
            - в тази тема също се говори за примус;
            - нещото, което може да ме съгласи с твърдението, че коментираното устройство е примус, е обяснението в тълковния ни речник, че примус е кухненски уред с течно гориво за готвене .

            Ама щом си рекъл, че е примус, примус да е..

            Коментар


            • #51
              От: С какво гориво работи това?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ами Вени пусна няколко търсенета, и стигна до няколко извода.
              - почти всички изображения на нещо, отговарящо на името "Примус", имат резервоар за гориво, в което се създава над!!!налягане.
              Нали с оная помпичка се помпи?
              - на ето този сайт, няма нито едно подобно нещо;
              - в тази тема също се говори за примус;
              - нещото, което може да ме съгласи с твърдението, че коментираното устройство е примус, е обяснението в тълковния ни речник, че примус е кухненски уред с течно гориво за готвене .

              Ама щом си рекъл, че е примус, примус да е..
              Абе ти против СЪВЕТСКИТЕ другари ли си тръгнал да спориш, а ?! Какво пише на картинката долу ? При-мус.
              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Оппа, сега виждам темата и като горд собственик на лампата на Аладин, трябва да се запиша и тука

              [ATTACH=CONFIG]805079[/ATTACH]

              8 рубли, 90та година, ГУМ Ленинград.

              [ATTACH=CONFIG]805080[/ATTACH]

              Това нещо е правено за война. Само на бензин съм го ползвал, на гръб почти не съм го носил. Докато карах Лада Самара, се возеше в багажника, над 10 години. Сега стои в гаража, пълна окомплектовка с фунийка и ЗИП. При инвентара с който ще посрещаме Апокалипсиса.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: С какво гориво работи това?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                - почти всички изображения на нещо, отговарящо на името "Примус", имат резервоар за гориво, в което се създава над!!!налягане.
                Нали с оная помпичка се помпи?
                "Примус" (лат.= "първи") е търговска марка. Като "Ксерокс", дето на всички копирни машини викаме тука в БГ така.
                Когато резервоарът е под горелката, като при бензиновата лампа, има нужда от "надналягане", т.е. някаква помпа, която да качва горивото. Когато е над горелката, си тече "гравитационно" в нея, като отвъртиш кранчето.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #53
                  От: С какво гориво работи това?

                  Ей, Боги, ти по гръб май не падаш! Така като гледам, ще врътнете още десетина страници пояснения.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #54
                    От: С какво гориво работи това?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Ей, Боги, ти по гръб май не падаш! Така като гледам, ще врътнете още десетина страници пояснения.
                    Ми като имат някоЙ `ора нужда от такива.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: С какво гориво работи това?

                      НякоЙ `ора имаха нужда да разберат що е надналягане и подналягане, какво е Ксерокс и копирна машина, какво е Примус и кухненски уред с течно гориво за готвене...
                      Дано са разбрали.

                      Аз си мисля да не задълбавам повече, де.

                      Коментар


                      • #56
                        От: С какво гориво работи това?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        НякоЙ `ора имаха нужда да разберат що е надналягане и подналягане, какво е Ксерокс и копирна машина, какво е Примус и кухненски уред с течно гориво за готвене...
                        Дано са разбрали.

                        Аз си мисля да не задълбавам повече, де.
                        Е, па радвам се, че си разбрал най-накрая. Ще черпиш, когато имаш удобен случай. Аз не бързам
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: С какво гориво работи това?

                          Това си е жив СПИРТНИК. Хората ви го казаха ама...Не ми се ходи в гаража сега да снимам моя който е "по-четвъртит".
                          А питащия ако иска да го пълни с бензин, керосин, нафта и каквото още се сети, но го съветвам да го пали внимателно отдалече и да не стои близо до него. Профилактично
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: С какво гориво работи това?

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            А питащия ако иска да го пълни с бензин, керосин, нафта и каквото още се сети, но го съветвам да го пали внимателно отдалече и да не стои близо до него. Профилактично
                            Защото?...Обясни....не само за мен.
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • #59
                              От: С какво гориво работи това?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=722.0 Да се разгледа до края!
                              В тая тема самохвалкото с газените ламби и Металоглобусите съм аз Иначе и там сме писали надълго и широко за газеняци-пустиняци и спиртници всякакви, но по-скоро от гледна точка при ограничен ресурс в някакво естество или ползване на старо/налично имущество. Лампата на Аладин си има марка и модел - ПТ-1, доколкото знам има и 2, и 3, а вероятно и М, хаха. Дават го да гори на ниския бензин и керосин, както и на спирт, ама след чипосване. Аз си мисля моя да го пробвам на дизел с няква добавка първак или син спирт, ама пусто време все не стига...

                              https://www.youtube.com/watch?v=zE269ExKRvA

                              Коментар


                              • #60
                                От: С какво гориво работи това?

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Защото?...Обясни....не само за мен.
                                Защото за посочените горива трябва да има карбуратор, дозатор, жигльор, фитил или каквото и да е което да регулира подаването. Посоченото съоръжение няма нищо такова. Типичен спиртник.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X